Axis audio – typu „wszystko w jednym”

Axis audio – typu „wszystko w jednym”

Axis Communications prezentuje nowe, wielofunkcyjne głośniki sufitowe AXIS C1210-E i AXIS C1211-E typu „wszystko w jednym”, służące do zapewnienia bezpieczeństwa oraz ułatwienia klientom poruszania się po obiekcie. Dodatkowo firma przedstawia aktualizację oprogramowania AXIS Audio Manager Pro, która poszerza zakres jego funkcji i umożliwia obsługę większych systemów.

Axis audio

Urządzenia AXIS C1210-E i AXIS C1211-E pozwalają na inteligentne emitowanie komunikatów dźwiękowych. Obie wersje, różniące się rozmiarem i ciśnieniem akustycznym, można w prosty sposób zintegrować z istniejącym już oprogramowaniem VMS, telefonią VoIP, a także rozwiązaniami analitycznymi. Dzięki wstępnie skonfigurowanemu cyfrowemu procesorowi sygnału (DSP) systemy głośników zapewniają wyraźny dźwięk. Wyposażone zostały także we wbudowany mikrofon umożliwiający zdalne testowanie stanu technicznego oraz dwukierunkową rozmowę.

Test Yale Indoor WiFi Camera Pan & Tilt – kamera domowa

Głośniki AXIS C1210-E (duży) i AXIS C1211-E (mały) są elastyczne i dyskretne w montażu. Zwykle są umieszczane wewnątrz budynków, ale można je także montować w miejscach osłoniętych, np. pod okapem na zewnątrz. Ponadto urządzenia zasilane są prądem PoE, co skutkuje maksymalnie uproszczonym przebiegiem instalacji.

Dzięki aktualizacji oprogramowania AXIS Audio Manager Pro możliwa jest obsługa większej liczby głośników niż dotychczas z poziomu jednego, udoskonalonego interfejsu użytkownika. Aplikacja pozwala na zmiany ustawień oprogramowania i rozkładu stref w czasie rzeczywistym – niezależnie od okablowania fizycznego. Wszystkie czynności konfiguracyjne wykonuje się w przeglądarce, bez fizycznej obecności na miejscu.

Test Poly Sync 10 – świetny zestaw głośnomówiący do domowego biura

Elastycznie zaprojektowany system posiada funkcje modyfikacji zarówno podziału na strefy, jak i harmonogramu treści. Rozwiązanie to może mieć nieocenione znaczenie, gdy zajdzie potrzeba wprowadzenia nagłych zmian czy reagowania na nieprzewidziane sytuacje. Ponadto Axis gwarantuje nieograniczoną liczbę licencji, dzięki czemu klient może mieć pewność, że oprogramowanie AXIS Audio Manager Pro będzie zaspokajać jego potrzeby na kolejnych etapach rozwoju firmy.

Nowe funkcje w kamerach AXIS C1210-E i AXIS C1211-E obejmują:

  • Porty I/O, umożliwiające integrację z innymi systemami i urządzeniami, takimi jak czujniki PIR, przyciski i lampy stroboskopowe
  • Wbudowaną i dobrze widoczną diodę LED
  • Wejście mikrofonu zewnętrznego
  • Certyfikaty IP44
  • Tylną skrzynkę, spełniającą wymagania przestrzeni międzysufitowej

 Nowe funkcje w oprogramowaniu AXIS Audio Manager Pro obejmują:

  • Zmodyfikowany interfejs użytkownika, obecnie w postaci przeglądarkowej
  • Obsługę większych systemów audio (do 5000 głośników i 100 stref)
  • Obsługę serwera SIP z przejściem na systemy PBX
  • Udoskonalone planowanie i sterowanie głośnością

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl