Huawei Seeds For The Future – IX polska edycja

Huawei Seeds For The Future – naprzeciw młodym talentom

Huawei po raz dziewiąty wychodzi naprzeciw młodym talentom z Polski. Rozpoczęła się rekrutacja do globalnego programu edukacyjnego Seeds For The Future adresowanego do studentów i studentek, chcących rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie technologii i przywództwa. Finaliści i finalistki wezmą udział w bogatym cyklu szkoleń oraz warsztatów z rówieśnikami z ponad 100 krajów. W tym roku, oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych, czeka na nich m.in. międzynarodowa rywalizacja w konkursie Tech4Good, czy szansa na wygranie wyjazdu na Huawei Talent Summit.
Test Huawei Watch GT 3 PRO Ceramic

W ciągu trwającego 8 dni, w pełni darmowego programu Seeds For The Future, uczestnicy poznają tajniki chmur obliczeniowych oraz wiodące trendy w rozwoju sztucznej inteligencji, czy zastosowań 5G. Fakultatywnie będą mogli wziąć udział w wykładach na takie tematy jak: Meta Świat, IoT, inteligentny dom oraz miasto, czy cyberbezpieczeństwo. Dla fanów kultury Dalekiego Wschodu przygotowano kursy m.in. wirtualny spacer po Zakazanym Mieście. Nie zabraknie też szkoleń skoncentrowanych na kompetencjach interpersonalnych, w tym pracy w grupach. Najlepsi uczestnicy będą też mieli okazję wziąć udział  wyjątkowym Huawei Talent Summit z udziałem studentów i naukowców z całej Europy. IX polska edycja Seeds For The Future, odbędzie się w formule hybrydowej w dniach 21-28 listopada br.

Według naszych najnowszych badań, 1 na 5 zatrudnionych w Unii Europejskiej specjalistów ICT ma sporo do nadrobienia w obszarze ogólnych kompetencji cyfrowych. W 80 procentach przypadków luki te wynikają głównie z niedopasowania umiejętności informatycznych do charakteru wykonywanych zadań. Celem programu Huawei Seeds For The Future jest odwrócenie tej tendencji. Jako firma z bogatym doświadczeniem działania na rzecz edukacji technologicznej oraz z szerokim gronem wysoce wykwalifikowanych specjalistów chcemy przekazać młodemu pokoleniu wiedzę i umiejętności, dzięki którym rosnąca digitalizacja nie tylko nie będzie stanowić bariery, ale też wpłynie na poprawę jakości życia milionów osób na całym świecie – mówi Ryszard Hordyński, Dyrektor ds. Strategii i Komunikacji Huawei Polska.

 Tech4Good – technologia dla lepszej przyszłości

W ubiegłym roku program Seeds For The Future został rozszerzony o międzynarodowy konkurs Tech4Good. Wyzwanie – podobnie jak w ubiegłym roku – będzie polegało na opracowaniu propozycji autorskiej technologii rozwiązującej dowolny problem społeczny w oparciu o nabyte w ramach programu umiejętności ICT. Jednak tym razem w staraniach stworzenia najbardziej innowacyjnego projektu uczestników wesprą mentorzy – eksperci branży high-tech. Ich pomoc będzie kontynuowana przez rok od zakończenia programu w formie szkoleń online.
Co więcej, członkowie najlepiej ocenionego zespołu mogą liczyć na 4-tygodniowy trening przygotowujący do zaprezentowania się w konkursie Tech4Good, który stwarza młodym talentom wyjątkowe pole do negocjacji z inwestorami, partnerami, a tym samym rozpoczęcia zawodowej działalności w obszarze nowych technologii. W ubiegłym roku polskie rozwiązanie Sensideer, przygotowane w ramach lokalnych zajęć trafiło do finałowej dziesiątki w globalnym finale konkursu otwierając młodym uczestnikom nowe możliwości rozwoju.

Finaliści XVIII polskiej edycji Seeds For The Future podczas ceremonii zamknięcia programu

Finaliści XVIII polskiej edycji Seeds For The Future podczas ceremonii zamknięcia programu

Aplikuj i wejdź do świata cyfrowych innowacji

Huawei Seeds For The Future kierowany jest do studentów i studentek studiów jednolitych, I lub II stopnia na dowolnej uczelni w Polsce (także spoza listy uczelni partnerskich zamieszczonej na stronie programu), których średnia ocen wynosi min. 4,0 lub figurują w rankingu 30% najlepszych alumnów swojego wydziału. Chcąc aplikować do projektu należy wypełnić ankietę rekrutacyjną znajdującą się na stronie www.seedsforthefuture.pl.
Aplikacje przyjmowane są od 19 maja do 20 października br. Wyniki naboru zostaną ogłoszone mailowo w dniach 11-12 listopada br. Osoby zakwalifikowane otrzymają specjalne zaproszenie na Ceremonię Otwarcia, która zostanie zorganizowana w formie stacjonarnej w Warszawie. Ponadto wszyscy uczestnicy dostaną możliwość dołączenia do wyjątkowej społeczności absolwentów, dzięki czemu przez cały rok będą otrzymywać zaproszenia na specjalne wydarzenia z udziałem czołowych ekspertów w dziedzinie nowych technologii.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl