Xiaomi – nowe centrum logistyczne w Polsce

Xiaomi – nowe centrum logistyczne i hala magazynowa w Polsce

Xiaomi otworzyło nowe centrum logistyczne i halę magazynową w Polsce. Dzięki tej inwestycji spedycja urządzeń, głównie telewizorów, na terenie Polski i UE, stanie się łatwiejsza i bardziej wydajna.

Telewizory zajmują znacznie więcej miejsca niż mała elektronika użytkowa. Ich przechowywanie i transport są bardziej wymagające. Rosnąca w krajach Unii Europejskiej sprzedaż TV o ekranach o przekątnej długości 55 cali i większych  sprawiła, że Xiaomi zdecydowało o otwarciu centrum logistycznego i hali magazynowej w Świecku, w powiecie słubickim.

Test Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro – robot z laserem

Świecko, z racji swojego świetnego położenia blisko zachodniej granicy Polski, tuż przy trasie europejskiej E30, doskonale nadaje się na centrum logistyczne. Dzięki niemu spedycja urządzeń na rynki europejskie staje się wydajniejsza. Klienci i sieci handlowe będą otrzymywać dostawy szybciej. Hala magazynowa ma 3700 metrów kwadratowych powierzchni i może przechowywać 3200 palet transportowych.

Test Xiaomi 12 Pro – pokazuje flagowego pazura…ale

Utworzenie centrum logistycznego to także rozwój dla regionu. Nowe centrum i magazyn to również nowe miejsca pracy, w chwili otwarcia zatrudnionych zostało już 8 pracowników. Ta inwestycja dla Xiaomi oznacza znaczne zwiększenie obecności na rynku europejskim i pokazuje specjalną rolę, jaką w strategii firmy zajmuje Polska.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl