ASUS ROG Swift 500 Hz – gamingowy potwór

ASUS ROG Swift 500 Hz – gamingowy potwór

Firma ASUS Republic of Gamers (ROG) prezentuje ROG Swift 500 Hz, pierwszy na świecie gamingowy monitor dedykowany do turniejów esportowych, oferujący częstotliwość odświeżania 500 Hz.

ASUS ROG Swift 500 Hz
ASUS ROG Swift 500 Hz

Swift 500Hz jest wyposażony w 24,1-calowy ekran FHD (1920 x 1080), który wykorzystuje technologię panelu Esports-TN (E-TN), zapewniając o 60% krótszy czas reakcji w porównaniu do standardowych wyświetlaczy LCD TN. Czyni to z niego najszybszy wyświetlacz LCD w historii. ROG Swift 500Hz wykorzystuje technologię NVIDIA® G-SYNC® oraz udoskonalony tryb Esports Vibrance – dostosowany specjalnie do turniejów esportowych – zintegrowany bezpośrednio w oprogramowaniu firmware monitora.

Takie rozwiązanie umożliwia przepuszczanie większej ilości światła przez kryształy LCD, nadając kolorom całkiem nowy poziom intensywności. Ponieważ poziom opóźnień jest kluczowym czynnikiem w gamingowych turniejach esportowych, Swift 500 Hz zawiera również narzędzie NVIDIA Reflex Analyzer, które umożliwia graczom zmierzenie latencji za jednym kliknięciem.

Test Asus ZenFone 8 Flip – niezaprzeczalnie to wyjątkowy smartfon

ASUS ROG od początku swojego istnienia wychodzi poza ustalone granice w technologii wyświetlania. Przed dziesięcioma laty firma ASUS zaprezentowała pierwszy na świecie monitor gamingowy 144 Hz 1080p. W 2017 roku firma ROG wprowadziła na rynek pierwszy w historii monitor gamingowy NVIDIA G-SYNC 240 Hz. W końcu w 2020 roku firma zaprezentowała pierwszy monitor gamingowy z częstotliwością odświeżania 360 Hz.

ASUS ROG Swift 500 Hz
ASUS ROG Swift 500 Hz

Wychodząc poza limity w technologii wyświetlania

Kiedy w 2012 roku wprowadziliśmy do naszej oferty pierwszy monitor 144 Hz, słyszeliśmy opinie, że ludzkie oko może dostrzec maksymalnie 60 klatek na sekundę”, wyjaśnia Gavin Tsai, Product Manager w dziale monitorów firmy ASUS. „Później, kiedy zaprezentowaliśmy nasz monitor 240 Hz, mówiono: ludzkie oko nie może dostrzec różnicy. Aktualnie na rynku, na którym monitory gamingowe o częstotliwościach odświeżania 144 Hz i 240 Hz są powszechne i praktycznie standardowe, wkraczamy na zupełnie nowy teren z niesamowicie szybkim monitorem ROG Swift 500 Hz”.

Oferując zmniejszone rozmycie ruchu, lepszy obraz i niższe opóźnienie pomiędzy źródłem sygnału a wyświetlaniem obrazu, monitor ROG Swift 500Hz jest stworzony do zapewnienia profesjonalnym graczom esportowym przewagi nad rywalami w turniejach. Jedna z imponujących właściwości tego monitora – wyjątkowo niski poziom opóźnień – jest możliwa w pewnym stopniu dzięki ważnemu partnerstwu z firmą NVIDIA.

Test Asus Zenfone 8 – smartfon na każdą potrzebę

ROG Swift 500Hz z technologią NVIDIA G-SYNC zapewnia graczom najniższy możliwy poziom opóźnień spośród wszystkich monitorów dostępnych na rynku” – stwierdził Seth Schneider, manager ds. produktów do turniejów esportowych w firmie NVIDIA. „Dzięki zintegrowanemu narzędziu NVIDIA Reflex Analyzer gracze mogą jednym kliknięciem mierzyć poziom opóźnień, aby zagwarantować, że cieszą się najszybszym czasem reakcji w grach o nawet najbardziej intensywnej akcji”.

Dostępność i ceny

Przewidywana dostępność ROG Swift 500Hz planowana jest na przełomie 4. kwartału 2022 roku i 1. kwartału 2023 roku.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: