Dyson – umyje naczynia, pościera kurze

Dyson uchyla rąbka tajemnicy i przedstawia prototypy robotów wykonujących obowiązki domowe. Zachęca też do współpracy najzdolniejszych inżynierów robotyki z całego świata

 • Podczas słynnej Międzynarodowej Konferencji Robotyki i Automatyzacji (ICRA) w Filadelfii firma Dyson zaprezentowała wyjątkowe wideo. Film prezentuje laboratoria Dyson, w których inżynierzy projektują robotyczne dłonie chwytające przedmioty.
 • Dyson zapowiada, że nie zamierza poprzestać na podłogowych robotach sprzątających.
 • Naczelny inżynier Jake Dyson zdradza, że firma obecnie tworzy w swojej placówce w Hullavington największe centrum badań nad robotyką w Wielkiej Brytanii. Zachęca także inżynierów robotyki do dołączenia do zespołu Dyson.
 • Robotyka to centralny punkt realizowanego przez Dyson 5-letniego planu inwestycji w nowe technologie oraz obiekty o łącznej wartości 2,75 mld funtów. W tym roku firma zatrudniła ponad 2000 nowych pracowników, z czego 50% stanowią inżynierzy, naukowcy i programiści.

W środę 25 maja, na Międzynarodowej Konferencji Robotyki i Automatyzacji (ICRA) w Filadelfii firma Dyson wyjawiła informacje na temat swojego wkładu w przyszłość robotów domowych, zachęcając przy tym najzdolniejszych specjalistów z obszaru robotyki do dołączenia do ich dynamicznie rozwijającego się zespołu.

Test Mercusys MR80X – router WiFi 6 dla domu

Podczas konferencji firma Dyson wyjaśniła, jakie ma ambicje w dziedzinie zaawansowanej robotyki, a ponadto marka poinformowała, że przyspiesza prace nad autonomicznym urządzeniem zdolnym do wykonywania obowiązków domowych. W trakcie konferencji zaprezentowała wideo, które pokazuje najnowsze osiągnięcia firmy – prototyp robotycznych rąk chwytających przedmioty. Dyson zapewnia, że nie zamierza poprzestać na podłogowych robotach sprzątających. Nad objętymi tajemnicą pracami badawczo-rozwojowymi w ośrodku Hullavington w Wiltshire czuwa naczelny inżynier Jake Dyson.

Test Yale Indoor WiFi Camera Pan & Tilt – kamera domowa

Firma technologiczna Dyson znajduje się na półmetku największej rekrutacji inżynierów od czasu jej powstania. W tym roku dołączyło do niej aż 2 000 nowych pracowników, z czego 50% stanowią inżynierzy, naukowcy i programiści. Dyson nadal rekrutuje – firma poszukuje 250 inżynierów robotyki, specjalizujących się różnych obszarach m.in. widzenie komputerowe, uczenie maszynowe, czujniki i mechatronika.

W ciągu następnych pięciu lat Dyson przewiduje zatrudnienie kolejnych 700 ekspertów robotyki. Jego głównym celem jest stworzenie w Hullavington największego i najbardziej zaawansowanego centrum robotyki w Wielkiej Brytanii oraz wprowadzenie na rynek nowej technologii jeszcze przed końcem tej dekady.

Nowo zatrudnione osoby będą pracować w ośrodku Hullavington w Wiltshire, nowym laboratorium w pobliżu Laboratorium Robotyki Dyson na Imperial College w Londynie, oraz w głównej siedzibie firmy w Singapurze. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy firma przebudowała w tajemnicy jeden z głównych hangarów dawnego lotniska w Hullavington na miejsce pracy dla 250 inżynierów robotyki.

Adaptacja na potrzeby laboratorium robotyki jest kolejnym etapem realizowanego przez Dyson 5-letniego planu inwestycji w nowe technologie oraz obiekty o łącznej wartości 2,75 mld funtów, z czego 600 milionów funtów zostanie wydane jedynie w tym roku.

Jake Dyson, naczelny inżynier firmy, wyjaśnia: Firma Dyson zaczęła zatrudniać inżynierów robotyki 20 lat temu, a w bieżącym roku chce poszerzyć zespół o kolejnych 250 ekspertów. Ta znacząca inwestycja w przyszłość technologii robotycznej stanie się motorem dla działalności badawczej całej firmy w takich obszarach, jak budowa maszyn, systemy wizyjne, uczenie maszynowe i przechowywanie energii. W naszym zespole potrzeba najlepszych specjalistów z całego świata.

Firma Dyson znana jest między innymi z unikalnych odkurzaczy z pionierskimi technologiami. Pierwszy z nich, czyli DC06, zaprojektowano 20 lat temu. Udostępnione wideo pokazuje efekty najnowszych badań w zakresie uczenia się robotów, manipulacji, rozpoznawania obrazów i sterowania podatnego ruchem ograniczonym robota – to jedynie przedsmak zapowiedzianej przez firmę inwestycji w przyszłość robotyki. Pozostaje jednak jeszcze wiele do zrobienia…

Jeden komentarz do “Dyson – umyje naczynia, pościera kurze

 • 4 czerwca 2022 o 09:02
  Bezpośredni odnośnik

  Moja roomba jak na razie tylko odkurza podłogi, ale widzę roboty rozwijają się i to bardzo. Ciekawe jak roboty sprzątające będą wyglądały za kilka lat

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: