Kruger&Matz KM9999 – mini tuner DVB-T2

Kruger&Matz KM9999 – mini tuner DVB-T2 

Wraz z trwającą w Polsce zamianą nadawania sygnału DVB-T na DVB-T2 H.265 HEVC, Kruger&Matz na bazie wieloletnich doświadczeń, zdobytych jeszcze w czasie pierwszej cyfryzacji z 2013 roku, obok standardowych dekoderów wprowadził do oferty mini tuner DVB-T2 KM9999. Urządzenie to, ze względu na swoje kompaktowe wymiary, będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą wymieniać telewizora na nowy i jednocześnie nie posiadają miejsca na postawienie dodatkowej przystawki.

Kruger&Matz KM9999

Warunkiem odbioru nowego sygnału telewizji naziemnej, jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, który umożliwia dekodowanie sygnału telewizyjnego w formacie H.265 HEVC. Podobnie jak w roku 2013, także teraz klienci, by odbierać telewizję naziemną muszą albo zakupić nowy telewizor, albo wybrać nieco tańsze rozwiązanie jakim jest dokupienie zewnętrznego urządzenia multimedialnego (tzw. set-top-box) z wbudowanym tunerem DVB-T2, który spełnia postawione wymogi.
KM9999 to urządzenie łączące w sobie dwie funkcje: tunera telewizyjnego i odtwarzacza multimedialnego z nagrywarką PVR. Ten niewielkich rozmiarów tuner DVB-T2 docenią osoby, które posiadają telewizor wiszący na ścianie i nie mają miejsca, by w jego pobliżu podłączyć standardowy dekoder.
Mini tuner Kruger&Matz KM9999 wyposażony został w wejście HDMI, które umożliwia podłączenie go do wszystkich nowszych modeli telewizorów. Aby nieprzerwanie cieszyć się ulubionymi programami telewizji naziemnej, wystarczy podłączyć mini dekoder Kruger&Matz bezpośrednio do dowolnego portu HDMI w telewizorze i dołączyć do niego antenę  oraz zasilanie poprzez port USB.
Kompaktowe wymiary nowego tunera sprawiają, że łatwo można ukryć go za odbiornikiem, by nie zajmował miejsca na szafce RTV. Nie oznacza to jednak, że KM9999 ma mniejszą funkcjonalność. Podobnie jak tradycyjne dekodery pozwala na odbiór programów naziemnej telewizji cyfrowej w jakości Full HD. Co więcej umożliwia odtwarzanie dźwięku zgodnie ze standardem kodowania E-AC-3.  Dodatkowo posiada kontrole rodzicielską, funkcje EPG, tj. elektronicznego przewodnika po kanałach, Time Shift – zatrzymanie kanału transmitowanego na żywo, a port USB pozwala podłączać zewnętrzne nośniki i nagrywać ulubione programy oraz odtwarzać zapisane na nich zdjęcia czy pliki muzyczne.
KM9999 to także idealne urządzenie dla właścicieli hoteli i pensjonatów. Tuner posiada uproszczony tryb hotelowy, który sprawia, że ustawienia i listę kanałów można zapisać na nośniku przenośnym np. pendrive i następnie wgrać je do innego modelu tego dekodera. Dodatkowo włączając tryb „hotel” mamy pewność, że nikt kto nie zna ustawionego hasła dostępowego nie zmieni ustawień czy listy kanałów.
Urządzenie dostępne jest na oficjalnej stronie internetowej producenta www.krugermatz.com oraz w sklepach elektronicznych sieci Rebel Electro w całej Polsce w sugerowanej cenie 129 zł.  

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: