Dzień Dziecka – niebezpieczne zabawki „Ostrzeżenia”

Dzień Dziecka – niebezpieczne zabawki „Ostrzeżenia”. Ta aplikacja ostrzega przed niebezpiecznymi zabawkami

Zawartość niebezpiecznych substancji chemicznych, słabo zabezpieczone baterie, zbyt małe elementy, które może połknąć dziecko – niestety zdarzają się przypadki, że takie zabawki trafiają w ręce naszych pociech. Oto aplikacja, która po wykryciu zakupu niebezpiecznego produktu informuje o tym swoich użytkowników. Wystarczy… zrobić zdjęcie paragonu!

Ostrzeżenia

Przed nami Dzień Dziecka. Z tej okazji większość rodziców kupuje zabawki swoim pociechom. Niestety zdarzają się sytuacje, w których na sklepowe półki trafiają produkty zagrażające ich zdrowiu, a nawet życiu. Skala tego zjawiska nie jest mała – każdego miesiąca Główny Inspektorat Sanitarny wydaje od kilku do nawet kilkunastu ostrzeżeń dotyczących żywności i produktów codziennego użytku – w tym również… słodyczy i zabawek. Jak uchronić swoje dzieci przez takimi sytuacjami?

PanParagon

Push poinformuje o niebezpiecznym zakupie

PanParagon to aplikacja zakupowa, w której można przechowywać paragony w formie elektronicznej, robić listy zakupów, przeglądać gazetki promocyjne. Warto jednak wspomnieć, że aplikacja ta wysyła również alerty swoim użytkownikom w przypadku wykrycia na paragonie niebezpiecznego produktu:

– Wystarczy w ustawieniach aplikacji włączyć powiadomienia o ostrzeżeniach oraz regularnie robić zdjęcia paragonów. W ten sposób, dzięki zastosowaniu modułu OCR jesteśmy w stanie znaleźć pozycje na paragonie, przed którymi ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny – komentuje Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon.

Oprócz powiadomień, w aplikacji można znaleźć listę wszystkich produktów wycofanych z rynku. Na ekranie startowym aplikacji PanParagona znajduje się kafelek „Ostrzeżenia”. Po kliknięciu użytkownik zostaje przekierowany na stronę, na której dostępne są aktualne informacje o potencjalnie niebezpiecznych artykułach.

Vive Pro 2 – krótka przygoda z goglami HTC

– Wśród ostrzeżeń wysyłanych na telefon nie brakuje również tych, które bezpośrednio dotyczą najmłodszych. Przed świętami wielkanocnymi informowaliśmy naszych użytkowników o wycofaniu ze sklepów partii popularnych czekoladek, które mogły być powiązane z ogniskiem zatruć wywołanych przez bakterie Salmonelli. Warto zatem skorzystać z takiej funkcji, by chronić swoje dzieci przed

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: