To wszystko niestraszne dla telefonu

To wszystko niestraszne dla telefonu, który przeżyje każdą eskapadę

Pogoda za oknem sprawia, że chętnie spędzamy czas poza domem, a nadchodzący okres letni to oczywiście również wakacyjne podróże. Pobyt na plaży, górska wycieczka rowerowa, czy prace na działce mogą okazać się wyzwaniem dla żywotności naszego telefonu. Z tego powodu warto zastanowić się nad posiadaniem również telefonu wzmocnionego. Tego typu urządzenia w swojej ofercie posiada m.in. polska marka Maxcom.

 Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, a nasza chęć do spędzania czasu poza domem wzrasta już od momentu, gdy słupki rtęci zaczęły oscylować w rejestrach powyżej zera. Zapewne większość z nas planuje lub zaplanowała już letnie wyjazdy, a weekendy – te krótsze i dłuższe – również chętniej spędzimy w plenerze. Niezależnie od tego, gdzie  zmierzamy naszym towarzyszem i źródłem kontaktu ze światem będzie telefon komórkowy. Powinien być niezawodny, niezależnie od miejsca i wypadków losowych, dlatego ci bardziej aktywni i przezorni mogą skorzystać z telefonów wzmocnionych. Ich konstrukcja wytrzyma upadki, kontakt z pyłem i cieczą. Szeroką ofertę telefonów wzmocnionych w swojej ofercie posiada marka Maxcom.

 Test Maxcom MS507 Smart&Strong – na ekstremalne hobby

Kierunek: morze i jeziora

Woda uspakaja, niezależnie czy to tafla jeziora, czy wieczorny szum fal w nadmorskiej miejscowości. To m.in. dlatego wybieramy na wakacje takie destynacje. Gorący, relaksujący piasek, możliwość zażycia kąpieli czy przemierzania wód jeziora np. żaglówką, są doskonałymi propozycjami na spędzenie wolnego czasu dla ludzi, jednak dla telefonów mogą okazać się wyzwaniem. W takich warunkach bowiem łatwo o zalanie urządzenia, a ziarnka piasku z dużą łatwością mogą dostać się pod obudowę lub złącza.

To wszystko niestraszne dla telefonu Maxcom MS507 Smart&Strong. Jego ekran chronię Gorilla Glass, a konstrukcja obudowy spełnia normy IP68. Oznacza to, że jest całkowicie pyłoszczelny oraz odporny na długotrwałe zanurzenie w wodzie. Zachody słońca, piękno natury pozwolą uwiecznić dwa aparaty (5 i 13 Mpix). Smartfon ten został wyposażony w akumulator 3000 mAh, która zapewnia długie działanie na jednym ładowaniu oraz szereg umilających czas funkcji jak radio FM. Jeżeli z kolei przyjdzie nam płacić za atrakcje, to również i tu Maxcom MS507 Smart&Strong może być pomocny, ponieważ został wyposażony w moduł NFC.

Maxcom MS507 Smart&Strong
Maxcom MS507 Smart&Strong

Kierunek: góry

Piękno, bezkres i różnorodność natury to tylko niektóre z aspektów, które pozwalają nabrać dystansu do codzienności, kiedy udamy się w tym kierunku. Piesze i rowerowe wyprawy czy wspinaczka to tylko niektóre z aktywności, które możemy kultywować na obszarach górskich. Spędzanie czasu w ruchu jest doskonałą metodą odpoczynku, ale również należy mieć świadomość, że chwila naszej nieuwagi może okazać się końcem żywota tradycyjnego smartfona. Upadek z wysokości na skały czy wpadnięcie do wijącego się przy trasie strumyka, to tylko jedne z zagrożeń, które przychodzą do głowy.

Test Maxcom Comfort MM760 – klasyk w najlepszym wydaniu

Maxcom MS507 Smart&Strong poza pełną odpornością na długotrwałe zanurzenie został wyposażony w wytrzymałą obudowę, która pozwala mu przetrwać. Jego bateria zapewnia długi czas działania, a ponadto smartfon ten posiada również szereg innych rozwiązań, które pomogą na górskim szlaku. W tym zakresie można wymienić funkcję latarki czy wbudowany moduł GPS. Co ważne Maxcom MS507 Smart&Strong może pracować w szerokim zakresie częstotliwości GSM, WCDMA oraz LTE, aby niezależnie od sytuacji stanowić połączenie użytkownika ze światem.

MS572 Smart&Strong
Maxcom MS572

Kierunek: działka

Jest to miejsce, które dla wielu z nas jest azylem od miejskiej codzienności. Zawsze znajdziemy tam coś do zrobienia, ale doskonale wiemy, że efekt jest wart zachodu, więc do zadań tych podchodzimy z entuzjazmem. Może on jednak osłabnąć, gdy telefon wypadnie nam z kieszeni do dołka, który wykopaliśmy pod sadzenie rośliny sprawiając, że ziarna ziemi dostaną się w jego szczeliny. O kontakt telefonu z wodą na działce również nietrudno.

Tu również z pomocą przychodzi nam gama produktowa marki Maxcom. Jeżeli poszukujemy smartfona wzmocnionego, naszą uwagę zwrócić może model MS572 Smart&Strong. Jego wytrzymała obudowa spełnia normę IP68, a do zabezpieczenia ekranu użyto Gorilla Glass. W zakresie funkcyjnym znajdziemy wiele udogodnień jak technologia NFC, podwójny aparat czy bateria o pojemności 4100 mAh, która zapewnia długi czas działania na jednym ładowaniu.

Test Maxcom MS572 – idealny telefon dla aktywnych

W ofercie Maxcom znajdzie się również propozycja dla tych, którzy operacją się smartfonowej rewolucji. Wówczas możemy zwrócić uwagę na telefon wzmocniony MM917, który idealnie sprawdzi się np. jako prezent na Dzień Ojca. Podobnie jak pozostałe modele jest on zgodny z normą IP68, a wszystkie szczeliny czy złącza są odpowiednio zabezpieczone. Jego konstrukcja oraz akumulator o pojemności 2500 mAh zapewniają od 520 godzin czuwania lub do 17 godzin ciągłego prowadzenia rozmowy. Ponadto telefon ten został wyposażony w szereg rozwiązań, które idealnie sprawdzą się na działce, jak chociażby wbudowana latarka.

Maxcom Strong MM917 - telefon
Maxcom Strong MM917

Ze wszystkimi modelami telefonów wzmocnionych od Maxcom można zapoznać się tutaj.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: