Pomelody pomaga w nauce polskiego

Pomelody pomaga w nauce polskiego

#SolidarniZUkrainą – Pomelody chce pomóc w spontanicznej nauce języka polskiego dla ukraińskich dzieci i mam. W ukraińskiej wersji aplikacji spotkmay 60 piosenek, które ułatwią najmłodszym naukę języka polskiego.

Pomelody

W ciągu ostatnich kilku miesięcy w Polsce znalazły schronienie dziesiątki tysięcy matek z dziećmi. Z myślą o nowych sąsiadach, pomelody przygotowało ukraińską wersję swojej aplikacji. Dla naszych najmłodszych gości będzie to świetna okazja na chwilę zabawy czy wytchnienia z wartościową muzyką, ale też pomoc w nauce języka polskiego.
Aplikacja dostępna na urządzenia Android oraz iOS, do pobrania TUTAJ 
Pomelody wychodzi naprzeciw matkom samotnie opiekującym się dziećmi, nie mającym czasu i zasobów na wyszukiwanie dobrych materiałów edukacyjnych. W ukraińskiej wersji aplikacji zostanie udostępnione ponad 60 piosenek (w tym kołysanki), seria audiobajek opowiadanych przez instrumenty świata, wyjątkowy audiobook z Przygodami Sindbada żeglarza, album ze znanymi polskimi rymowankami i pomagające w nauce liter Abecadło z dźwiękiem. Dostępne materiały pomogą otoczyć dziecko wartościową i różnorodną muzyką, ale także pozwolą mu osłuchać się z językiem polskim – jego melodią i rytmem.
Warto pamiętać, że małe dzieci, do 9 roku życia, przyswajają język bardzo naturalnie. Nie tyle się go uczą, co chłoną. Zadaniem rodzica jest więc nie tyle uczyć dziecko, ile zabezpieczyć mu odpowiednie warunki do nauki – otoczyć je dobrymi materiałami edukacyjnymi, śpiewać mu piosenki w obcym języku, recytować wierszyki, czytać bajki i wspólnie ich słuchać. W ten sposób nauka nie tylko zamienia się w zabawę, ale jest też o wiele efektywniejsza.
Muzyka jest nieocenioną pomocą w nauce języka. To jedna z najlepszych pomocy mnemonicznych, ułatwiających przyswajanie nowych informacji. Badania dowodzą, że muzykowanie uaktywnia te same obszary w mózgu, które są odpowiedzialne za rozwój języków. Rytm i melodia w piosenkach pomagają szybciej oswoić się z melodyką języka i wytrenować lepszą wymowę.
Pomelody od lat promuje ideę łączenia naturalnej nauki języka angielskiego i muzyki. W aplikacji, ale także na kanale YT pomelody znajdziemy liczne materiały edukacyjne i propozycje zabaw muzyczno-językowych do wykorzystania w domowym muzykowaniu. Teraz ten mechanizm może zadziałać w przypadku materiałów polskojęzycznych, pomagając ukraińskim mamom i dzieciom.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: