Panasonic Multishape – bądź gotowy na każdą okazję

Panasonic Multishape – bądź gotowy na każdą okazję – modułowy system pielęgnacji osobistej dla mężczyzn

Pożegnaj się z niekończącym się bałaganem elektronicznym i przywitaj nowy Panasonic MULTISHAPE – pierwszy na rynku modułowy system do pielęgnacji osobistej, który daje Ci swobodę wyboru spośród wielu urządzeń do codziennej pielęgnacji – od przycinania i golenia głowy i brody, przez pielęgnację włosów na ciele, trymowanie uszu, nosa i włosów na twarzy, po szczotkowanie zębów.

Ten pojedynczy system z jedną ładowalną rączką pozwala na stworzenie unikalnej kombinacji, która pasuje do Twojej indywidualnej rutyny pielęgnacyjnej i daje Ci elastyczność, dzięki której możesz być gotowy na każdą okazję – ponieważ rozumiemy, że życie nie stoi w miejscu. Łącząc prostotę i wyrafinowanie, MULTISHAPE jest przyjazny dla środowiska i został zaprojektowany tak, aby zminimalizować emisję dwutlenku węgla, bez konieczności rezygnacji z normalnych czynności pielęgnacyjnych.

Panasonic Multishape
Panasonic Multishape

Zainspirowany 12. celem Zrównoważonego Rozwoju ONZ: Odpowiedzialna Konsumpcja i Produkcja, Panasonic opracowując MULTISHAPE postawił sobie za cel usunięcie zbędnych materiałów z rutynowych czynności związanych z pielęgnacją ciała. Zamiast produktu wyposażonego w dziesiątki dodatkowych akcesoriów, które często nigdy nie są używane i zużywają cenne zasoby, MULTISHAPE posiada tylko jeden akumulator umieszczony na rączce, który przejmuje wiele funkcji pielęgnacyjnych – wybranych przez użytkownika – wykorzystując tylko te zasoby, które są naprawdę potrzebne.

Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDGs), znane również jako Cele Globalne, zostały przyjęte przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2015 r. jako uniwersalne wezwanie do działania w celu położenia kresu ubóstwu, ochrony planety i zapewnienia wszystkim ludziom pokoju i dobrobytu do 2030 r.

Możliwość wyboru systemu MULTISHAPE jest nie tylko korzystna dla środowiska, ale również daje Ci możliwość zmiany i rozbudowy funkcji pielęgnacyjnych o różne głowice, w miarę jak zmieniają się Twoje potrzeby w zakresie pielęgnacji osobistej. System ten został zaprojektowany tak, aby towarzyszyć Ci w Twojej osobistej podróży pielęgnacyjnej – niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać profesjonalny wygląd do pracy, przygotować się na weekend z rodziną, czy też pokazać swoje najbardziej autentyczne „ja” na kolacji.

Panasonic Multishape
Panasonic Multishape

Jakość i trwałość są podstawą tego systemu, abyś mógł wyglądać jak najlepiej każdego dnia – wszystkie pięć oferowanych głowic jest wyposażonych w innowacyjną inżynierię Panasonic i najwyższej jakości wykonanie: W każdym trymerze i golarce zastosowano najnowocześniejszą japońską technologię ostrzy firmy Panasonic, natomiast w golarce zastosowano ostrza ze stali nierdzewnej z nanostrzałkami. Do wyboru jest pięć głowic, które można dokupić oddzielnie w zależności od własnych preferencji:

 • Głowica trymera do brody/włosów – precyzyjne przycinanie do 0,5 mm, możliwe dzięki specjalistycznym ostrzom i technice, ta głowica trymera została stworzona specjalnie do miejsc wymagających precyzji – włosów na głowie, brody, wokół uszu i bokobrodów. Łatwa w obsłudze dzięki pokrętłu regulacyjnemu, które daje możliwość przycinania w zakresie od 0,5 mm do 20 mm, z dwiema dodatkowymi nasadkami grzebieniowymi i bezpieczna do stosowania pod prysznicem.
 • Głowica trymera do brody/włosów/ciała – wyposażona w szersze ostrze o tej samej jakości i ostrości, ta głowica trymera jest wyspecjalizowana pod kątem szybkości przycinania włosów na głowie lub innych większych obszarach, a jej długość można regulować co 0,5 mm w zakresie od 0,5 mm do 30 mm. Golarka jest wyposażona w cztery dodatkowe nasadki grzebieniowe, w tym jedną przeznaczoną do przycinania włosów na ciele, i jest wodoodporna, dzięki czemu może być używana pod prysznicem.
 • Głowica goląca z trzema ostrzami – posiada wielopozycyjny łuk i trzy indywidualne, unoszące się ostrza, które równomiernie dopasowują się do konturu twarzy, zapewniając dokładne i równomierne golenie, które jest wygodne dla skóry. Doskonale nadaje się do tworzenia indywidualnych stylizacji zarostu oraz do oczyszczania szyi, gdy masz zarost lub dłuższą brodę.
 • Głowica trymera do nosa/uszu/twarzy – głowica ta została zaprojektowana z myślą o wygodnym przycinaniu tak wrażliwych miejsc, jak nos, i wyposażona w dwustronne ostrza tnące, które skutecznie przycinają zarost bez szarpania. Funkcja odkurzacza usuwa zbędne włosy, a specjalistyczny system czyszczenia Vortex wykorzystuje wodę do łatwego i dokładnego czyszczenia głowicy trymera.
 • Głowica elektrycznej szczoteczki do zębów – wykorzystuje technologię wibracji sonicznych i jest wyposażona w dwa rodzaje szczoteczek. Szczoteczka z ultracienkim włosiem wykorzystuje włosie o grubości 0,02 mm, aby dotrzeć do kieszonek przyzębnych i zapewnić głębokie czyszczenie, które skutecznie usuwa płytkę nazębną i bakterie spomiędzy zębów i wokół nich, jednocześnie będąc delikatną dla zębów i dziąseł. Szczoteczka wielofunkcyjna ma unikalną konstrukcję z kępkami płaskiego włosia na obu krawędziach i w środku szczoteczki, co zapewnia dokładne czyszczenie. Do szczoteczki dołączona jest nasadka ochronna, która pozwala zachować higienę.
Panasonic Multishape
Panasonic Multishape

MULTISHAPE pozwala zrezygnować z wielu urządzeń, ładowarek i baterii, zapewniając jednocześnie możliwość dostosowania pielęgnacji osobistej do indywidualnych potrzeb. Gdy nadchodzi czas wymiany danego urządzenia, poszczególne części można łatwo wymienić, bez konieczności wyrzucania całego produktu, co zapobiega niepotrzebnemu wyrzucaniu rzadkich minerałów i innych materiałów zawartych w baterii.

Recenzja Oclean Flow – szczoteczka soniczna skutecznie wyczyści zęby

Ponadto MULTISHAPE charakteryzuje się minimalistycznym i eleganckim wzornictwem, jest lekki, kompaktowy i łatwy do przenoszenia, a w zestawie znajduje się etui podróżne, dzięki któremu można używać go w podróży, podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi, romantycznych wypadów, wesel czy podróży służbowych.

Wykorzystanie innowacyjnych technologii oraz japońskiej inżynierii i rzemiosła w celu dostarczenia produktów do higieny osobistej, które pomogą Ci wyglądać i czuć się jak najbardziej autentycznie – to właśnie te cechy sprawiają, że Panasonic jest japońską marką nr 1 w dziedzinie higieny osobistej* i to właśnie one sprawiają, że nowy MULTISHAPE jest kluczem do Twojej codziennej pielęgnacji.

Informacje uzupełniające o Modułowym Systemie Pielęgnacji Osobistej MULTISHAPE firmy Panasonic

Modułowy system pielęgnacji osobistej MULTISHAPE firmy Panasonic obejmuje szereg urządzeń oferujących różne funkcje, które można zakupić oddzielnie, w zależności od potrzeb i preferencji każdej osoby. Dostępne są dwie opcje uchwytu akumulatorowego oraz pięć wymiennych głowic zapewniających różne funkcje stylizacyjne i pielęgnacyjne. Oferowane są również cztery zestawy startowe dla osób szczególnie zainteresowanych funkcjami przycinania brody, włosów i włosów na ciele.

Recenzja Kohersen Black Cube – garnki i patelnie

Moduły baterii

Podstawowym elementem MULTISHAPE jest główny, ładowany akumulator, który tworzy rękojeść narzędzia i dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu silnika zapewnia dużą wydajność każdej funkcji. Do wyboru są dwie jednostki akumulatorowe o długiej żywotności:

 • Akumulator litowo-jonowy ER-CBL1: Akumulator litowo-jonowy, który zapewnia 90 minut pracy trymera do brody/włosów po godzinnym ładowaniu. Dostępny w kolorze granatowym z metalicznym wykończeniem, jest wodoodporny z certyfikatem IPX7, posiada wskaźnik naładowania, powłokę antypoślizgową i jest dostarczany z etui podróżnym.
 • Akumulator ER-CBN1 Ni-MH: Akumulator niklowo-metalowo-wodorkowy Ni-MH, który po godzinnym ładowaniu zapewnia 50 minut pracy trymera do brody/włosów. Dostępny w kolorze granatowym, jest wodoodporny (certyfikat IPX7), zapewnia pewny chwyt, posiada wskaźnik naładowania i jest dostarczany w etui podróżnym.

Uchwyty baterii łączą w sobie wygodę i bezpieczeństwo użytkowania, a ich ergonomiczna konstrukcja zapewnia wygodne i pewne korzystanie ze wszystkich funkcji.

Głowice mocujące

MULTISHAPE posiada pięć głowic z różnymi funkcjami, które można zamocować do każdego z głównych uchwytów. Każdą z nich można dokupić osobno, aby stworzyć unikalną kombinację zgodną z indywidualnymi potrzebami użytkownika, jednocześnie ograniczając ilość odpadów i wykorzystując zasoby tylko do tego, co jest potrzebne.

W każdej głowicy zastosowano najwyższej klasy rozwiązania techniczne i rzemieślnicze firmy Panasonic. Obecnie dostępnych jest pięć głowic:

 • ER-CTN1 Głowica trymera do brody/włosów
 • ER-CTW1 Głowica trymera do brody/ włosów/ ciała
 • ER-CSF1 Głowica goląca z 3 ostrzami
 • ER-CNT1 Głowica trymera do nosa/uszu/twarzy
 • ER-CTB1 Głowica do elektrycznej szczoteczki do zębów

Głowica trymera do brody/włosów – wykorzystuje japońską technologię ostrzy firmy Panasonic, która jest znana ze swojej wytrzymałości, ostrości i trwałości. Trymer zawiera ostre, 45-stopniowe ostrza ze stali nierdzewnej z nanostrzępkami, które zapewniają doskonałe rezultaty i z łatwością radzą sobie nawet z najbardziej opornymi typami włosów. Pokrętło regulacyjne zapewnia precyzyjne golenie dzięki możliwości wyboru 39 długości ostrzy w zakresie 0,5 mm-20 mm, zwiększanych co 0,5 mm. Do trymera dołączone są dwie nasadki grzebieniowe: 1-10 mm i 11-20 mm. Można go używać zarówno na mokro, jak i na sucho, co umożliwia golenie nawet pod prysznicem.

Głowica trymera do brody/włosów/ciała – wyposażona w japońską technologię ostrzy firmy Panasonic oraz ostre, 45-stopniowe, nanostrzępione ostrza ze stali nierdzewnej, podobne do ostrzy trymera do brody/włosów, ale wyposażone w szersze ostrze zapewniające szybkość podczas przycinania szerszych obszarów. Na pokrętle regulacyjnym znajduje się 58 ustawień długości włosów w zakresie od 0,5 mm do 30 mm, które zwiększają się w odstępach co 0,5 mm. Do trymera dołączone są cztery nasadki grzebieniowe: 1,5 mm (do ciała), 1-10 mm, 11-20 mm i 21-30 mm. Bezpieczny w użyciu zarówno na mokro, jak i na sucho, co pozwala na używanie go nawet pod prysznicem.

W głowicy golącej z 3 ostrzami zastosowano zaawansowaną japońską technologię ostrzy, która zapewnia trwalsze i wygodniejsze golenie. Nanostrzone ostrza są ustawione pod kątem 30 stopni, dzięki czemu tną blisko nasady włosów. Zewnętrzne folie ostrzy Multi-fit Arc mają łagodny, okrągły kształt, który równomiernie przylega do skóry, umożliwiając dokładne i równomierne golenie na całej powierzchni przy zmniejszonym nacisku na skórę. Ponadto głowica goląca jest wyposażona w trzy pojedyncze, ruchome ostrza, które dokładnie dopasowują się do konturów twarzy i są delikatne dla skóry, ponieważ nie wymagają wielokrotnych pociągnięć. Golarka jest również dostarczana z nasadką ochronną.

Głowica trymera do nosa/uszu/twarzy – wykorzystuje japońską technologię ostrzy, aby skutecznie przycinać nawet najgrubsze, najtrudniej dostępne włosy i zapewnić, że żadne miejsce nie zostanie pominięte. Dwuostrzowe ostrza tnące gwarantują skuteczne przycinanie bez szarpania, komfortowo przycinając włoski zarówno po bokach, jak i na czubku. Możliwe jest również skuteczne przycinanie nawet najgłębiej osadzonych włosków w nosie. Funkcja podciśnienia pozwala posprzątać bałagan: mechanizm zasysania zasysa fragmenty włosów, ułatwiając sprzątanie. Co więcej, głowica jest łatwa w czyszczeniu – system czyszczenia Vortex zasysa wodę z kranu ze wszystkich stron, aby dokładnie wyczyścić urządzenie.

Elektryczna główka szczoteczki do zębów – idealne akcesorium do posiadania pełnego zestawu do higieny osobistej na czas podróży. Główka szczoteczki w wygodny sposób zapewnia wiodącą pielęgnację przyzębia firmy Panasonic w ramach modułowego systemu MULTISHAPE. Technologia drgań sonicznych firmy Panasonic umożliwia głębokie czyszczenie przy jednoczesnym minimalizowaniu obciążenia zębów i dziąseł, aby skutecznie usuwać płytkę nazębną z kieszonek dziąsłowych. W zestawie znajdują się dwie główki szczoteczki: wielofunkcyjna i o bardzo drobnym włosiu, które można podłączyć do uchwytu za pomocą wspólnego złącza. Szczoteczka z bardzo drobnym włosiem wykorzystuje włosie o średnicy zaledwie 0,02 mm, aby dotrzeć do kieszonek przyzębnych i zwalczać gromadzące się tam bakterie. Główka Multi-Fit jest unikalnie zaprojektowana z kępkami płaskich włókien na obu krawędziach i w środku szczoteczki, co zapewnia dokładne czyszczenie.

MULTISHAPE jest wodoodporny, co pozwala na łatwe opłukanie uchwytu pod bieżącą wodą. Do główek szczoteczek dołączone są nakładki ochronne, które ułatwiają podróżowanie.

Co więcej, nie ma potrzeby wymiany łącznika, jeśli któraś z główek szczoteczki ma być wymieniona po pewnym czasie użytkowania. Wystarczy dodać zapasową szczoteczkę z wielofunkcyjnym lub bardzo drobnym włosiem.

Dla osób, które są szczególnie zainteresowane funkcją trymowania, dostępne są cztery zestawy startowe. W razie potrzeby można dokupić osobno inne nasadki z innymi funkcjami konserwacyjnymi.

 • Zestaw trymera do brody/włosów – akumulator litowo-jonowy
 • Zestaw trymera do brody/włosów – typ akumulatora Ni-MH
 • Zestaw trymera do brody/włosów/ciała – akumulator litowo-jonowy
 • Zestaw trymera do brody/włosów/ciała – typ akumulatora Ni-MH

Każda jednostka modułowego systemu pielęgnacji osobistej MULTISHAPE wykorzystuje zaawansowaną technologię Panasonic oraz rzemiosło i została zaprojektowana specjalnie do użytku w systemie na zamówienie, aby zapewnić wysoką jakość i najwyższą wydajność. Ten innowacyjny system ma na celu ograniczenie ilości odpadów poprzez zmniejszenie liczby baterii, które w przeciwnym razie byłyby zużywane, a następnie wyrzucane wraz z poszczególnymi urządzeniami. Firma Panasonic jest zaangażowana w tworzenie wyjątkowych produktów, jednocześnie zajmując się problemami środowiskowymi, z którymi mamy do czynienia w dzisiejszych czasach.

Dowiedz się więcej na www.panasonic.com/multishape.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl