OLX – przesyłki do Paczkomatów bez etykiet

OLX – przesyłki do Paczkomatów bez etykiet

InPost – lider nowoczesnych usług logistycznych wprowadza dla użytkowników serwisu OLX możliwość wysyłania przesyłek bez konieczności drukowania etykiet. OLX to pierwszy serwis ogłoszeniowy, specjalizujący się w organizacji sprzedaży przez osoby prywatne, któremu InPost udostępnił ten znany i lubiany sposób nadawania przesyłek, dostępny dotychczas tylko dla użytkowników aplikacji InPost Mobile.

InPost / przesyłki do Paczkomatów

Konieczność drukowania etykiety adresowej to dla klientów indywidualnych  jeden z  najczęstszych problemów z jakimi się mierzą podczas nadawania przesyłki. Nieważne, czy wynika on z braku papieru, tuszu w drukarce czy samego urządzenia. Dzięki współpracy z InPost, sprzedający w serwisie OLX mogą wybrać nadanie z tradycyjną  etykietą lub skorzystają z nowej możliwości – z  nadania bez etykiety. Nadawca otrzyma teraz specjalny kod w aplikacji InPost. Z takiej formy mogą skorzystać osoby, którym do wysyłki posłuży Paczkomat® InPostu.

InPost stał się firmą wyznaczającą kierunki rozwoju dla całej branży e-commerce w Polsce. Dzisiaj po raz pierwszy udostępniamy klientowi biznesowemu możliwość nadawania bez etykiety. Takie rozwiązanie było dotychczas dostępne tylko dla klientów detalicznych InPost – od teraz zaczynając od OLX, przenosimy je do konsumenskiego e-commerce. Zmiana ta z pewnością ucieszy wszystkich sprzedawców OLX, bo znacznie ułatwia nadawanie przesyłek w Paczkomatach® InPostu.

Od teraz wystarczy na czytniku Paczkomatu zeskanować QR kod z aplikacji InPost lub na ekranie wpisać kod nadania i skrytka otworzy się automatycznie. Resztą, czyli drukiem etykiety i transportem paczki do odbiorcy zajmie się InPost. W swojej działalności nieustannie staramy się poszukiwać i wspierać rozwiązania, które upraszczają sposób w jaki korzystamy z usług logistycznych. Zastąpienie drukowanych etykiet – dostępne od teraz także dla klientów OLX – czyni sposób w jaki korzystamy z Paczkomatów® jeszcze bardziej bezproblemowym i jeszcze bardziej bezpiecznym podkreśla Michał Lis, Dyrektor Sprzedaży Krajowej w InPost.

Wysłanie paczki bez etykiety jest niezwykle proste. Wystarczy, że sprzedający w  trakcie tworzenia przesyłki w OLX  zaznaczy opcję „Nadawaj bez etykiety”, a kod nadania otrzyma w Aplikacji InPost i komunikacie mailowym.  Następnie nada ją w dowolnym Paczkomacie® przy użyciu kodu QR lub kodu cyfrowego.

Mi Smart Band 6 NFC – krótka relacja z płatności zbliżeniowych opaską

Jak zaznacza Agnieszka Dąbrowska, Dyrektor Rozwoju Produktu OLX, wcześniejsza udana współpraca z firmą InPost pozwoliła wdrożyć rozwiązanie, które znacznie ułatwi życie niejednemu użytkownikowi serwisu.

– Chcemy dostarczać naszym użytkownikom bezproblemowe i wygodne rozwiązania Możliwość nadania paczki bez konieczności generowania i  drukowania etykiety jest przykładem takich działań, które możemy realizować dzięki naszej udanej współpracy z InPost – mówi Agnieszka Dąbrowska.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl