Samsung Galaxy z certyfikatem ABW

Samsung Galaxy z certyfikatem ABW

W ramach procesu certyfikacji prowadzonego przez polską Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) został wydany certyfikat ochrony kryptograficznej obejmujący wybrane mechanizmy bezpieczeństwa Samsung Knox.

Samsung Galaxy z certyfikatem ABW

Platforma Samsung Knox, która spełnia rygorystyczne wymagania stawiane przez rządy oraz organizacje na całym świecie zapewnia bezpieczeństwo rodziny urządzeń mobilnych Samsung Galaxy. Samsung nieustannie powiększa listę certyfikatów przyznawanych przez najbardziej prestiżowe instytucje. Od teraz wybrane urządzenia mobilne Galaxy chronione przy pomocy Samsung Knox posiadają także certyfikat ochrony kryptograficznej wydany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Test Samsung Galaxy A53 5G – w codziennym użytkowaniu

Certyfikacja przeprowadzona została w ramach programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber). Jest to inicjatywa o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego realizowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (dawniej Ministerstwo Cyfryzacji) na rzecz Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa.

Partnerstwo ma za zadanie m.in. zwiększać bezpieczeństwo cyfrowych procesów, produktów i usług i podnieść poziom świadomości użytkowników rozwiązań cyfrowych. Obecność od 2019 r. firmy Samsung Electronics Polska w PWCyber jest częścią ciągłego dialogu z administracją publiczną oraz poczucia odpowiedzialności w obszarze jednego z największych wyzwań XXI wieku – cyberbezpieczeństwa.

Test Samsung Galaxy S22 Ultra – flagowiec z krwi i kości

Samsung Knox to kompletna, wielowarstwowa platforma bezpieczeństwa, która chroni zarówno firmy jak i indywidualnych użytkowników korzystających ze smartfonów i tabletów. Samsung Knox zabezpiecza ponad miliard urządzeń mobilnych Galaxy na całym świecie, a jego skuteczność potwierdzają liczne certyfikaty bezpieczeństwa przyznane na całym świecie przez instytucje rządowe i analityczne.

Więcej informacji o certyfikatach uzyskanych przez Samsung Knox znaleźć można na stronie: https://www.samsungknox.com/en/knox-platform/knox-certifications

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: