Crayta – już dostępna w Facebook Gaming

Crayta – już dostępna w Facebook Gaming

Crayta to wielokrotnie nagradzana platforma do wspólnego tworzenia, składająca się z tysięcy gier i wirtualnych światów zaprojektowanych przez użytkowników. Mają oni szansę nie tylko przetestować najnowsze gry wraz z przyjaciółmi, lecz także zbudować własne doświadczenia od podstaw. Crayta startuje już dziś jako platforma free-to-play w chmurze na Facebook Gaming, bez konieczności pobierania czy instalowania

Mark Zuckerberg ogłosił, że od dziś każdy może wypróbować Craytę w serwisie Facebook Gaming, aby tworzyć i testować ulubione gry wraz z innymi użytkownikami z całego świata. Obsługa platformy jest niezwykle prosta, dzięki czemu proces wspólnego tworzenia gier staje się bardziej ekscytujący niż kiedykolwiek. 

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

„Tym, co zachwyciło mnie najbardziej w Craycie, jest możliwość tworzenia osobnej przestrzeni wewnątrz innej gry lub przestrzeni” – zauważył Mark Zuckerberg. Wraz z uruchomieniem Crayty Facebook Gaming rozszerza swój katalog gier w chmurze w krajach Europy, w tym w Polsce.

Vive Pro 2 – krótka przygoda z goglami HTC

„Dzięki dołączeniu do programu Crayta Ignition, mam możliwość swobodnie tworzyć fascynujące gry i rozwijać swoje umiejętności” – polski twórca Elf Squad, Fantasy Islands i wielu innych słynnych gier na platformie Crayta.

Crayta stale rozwija swoje narzędzia i treści, które oferuje twórcom. Poza społecznością profesjonalnych twórców i streamerów można tam także znaleźć zasoby, które pomagają początkującym twórcom poznać tajniki budowania światów i tworzenia gier. Platforma posiada także olbrzymią ilość rozmaitych zasobów, takich jak samouczki i przewodniki, które pomagają nowicjuszom wejść za kulisy procesu powstawania gier.

„Wiele osób myśli o metawersum jako doświadczeniach 3D, które możliwe są jedynie dzięki wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości. Crayta udowadnia, że można zarówno tworzyć tego rodzaju doświadczenia, jak i cieszyć się nimi we wszelkiego rodzaju środowiskach 2D – między innymi w aplikacji Facebook na telefonach i komputerach” – dodaje Mark Zuckerberg.

Crayta

Facebook Gaming – platforma łącząca graczy z twórcami

Facebook Gaming to platforma, na której dostępne są gry w chmurze oraz gry przeglądarkowe. To także miejsce łączące twórców ze społecznością graczy. Użytkownicy mogą udostępniać krótkie video i filmy VOD dotyczące gier, a także dołączać do grup zainteresowań, aby pozostawać ze sobą w stałym kontakcie. Od grudnia 2020 r. ponad 1,5 mln osób miesięcznie gra w gry w chmurze na platformie.

Facebook Gaming umożliwia również streaming rozgrywek prowadzonych przez wybranych graczy. Według najnowszych danych z Facebook Gaming korzysta ponad 900 mln osób miesięcznie, a około 230 mln jest aktywnie zaangażowanych w setki tysięcy grup tematycznych. Serwis umożliwia uruchamianie gier bezpośrednio w chmurze bez konieczności pobierania lub instalowania ich na urządzeniu, sprawiając, że proces grania staje się wygodniejszy.

źródło: Meta

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl