Mindgram for Startups na wypalenie zawodowe

Mindgram for Startups na wypalenie zawodowe

Mindgram, polska firma B2B oferująca organizacjom platformę wsparcia psychologicznego i well-beingu dla pracowników, wprowadza nowy program “Mindgram for Startups”. To oferta przygotowana wyłącznie dla startupów i firm w fazie szybkiego wzrostu, które chcą zapewnić swoim zespołom wsparcie psychologiczne i przyciągnąć talenty konkurencyjnymi benefitami.

Test Poly Sync 10 – świetny zestaw głośnomówiący do domowego biura

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Według raportu HR Hints “Mental health founderów i pracowników polskich startupów” (2021) aż 71 proc. członków zespołów startupów deklaruje, że w organizacji przydałby się program wsparcia psychologicznego. Obecnie tylko 15 proc. startupów oferuje tego typu benefity. To bardzo mało. Dynamiczny rozwój firm, długie godziny pracy (ponad połowa pracowników startupów pracuje ponad 8 godzin dziennie) i związany z nią stres bardzo szybko mogą  prowadzić do wypalenia zawodowego. Dodatkowo brak atrakcyjnej oferty benefitowej i odpowiedniej opieki zniechęca kandydatów do pracy w startupach.

Kondycja psychiczna jest ważna dla pracowników, zwłaszcza dla młodego pokolenia. Wsparcie ze strony pracodawcy w tym obszarze stało się priorytetem. Cieszy nas fakt, że pomimo niepokojących danych, świadomi pracodawcy w startupach wspierają swój zespół w tym zakresie, oferują atrakcyjne benefity i promują zdrowe środowisko pracy” – komentuje Jakub Zieliński, CEO i Co-founder Mindgram.

Jego zdaniem wchodzimy w nową erę świadczeń, gdzie pracownicy oczekują od firm czegoś więcej niż karnetu na siłownię. I podkreśla, że przedsiębiorcy coraz częściej doceniają zwrot z inwestycji w sferę zdrowia psychicznego zespołu. Działania profilaktyczne związane z opieką psychologiczną zmniejszają absencję, rotację pracowników i koszty opieki zdrowotnej.

Program “Mindgram for Startups” skierowany jest wyłącznie do startupów i firm w fazie szybkiego wzrostu, które chcą zadbać o well-being swoich zespołów i zapewnić im wsparcie psychologiczne. Wszystko po to, aby pomóc młodym organizacjom budować silne zespoły doskonale radzące sobie z dynamicznym rozwojem i szybką ekspansją.

Recenzja Gorenje AF1409DW – frytkownica beztłuszczowa

Platforma Mindgram oferuje firmom dostęp do dziesiątek warsztatów w miesiącu (na żywo i na żądanie) o różnej tematyce związanej z well-beingiem, zdrowiem psychicznym i rozwojem osobistym. Zapewnia wsparcie specjalistów na czacie (m.in. psychologa, doradcy prawnego, doradcy finansowego, mentora biznesu, seksuologa, psychodietetyka), dostęp do programów rozwojowych, krótkich podcastów, medytacji, mindfulness i pełnowymiarowej psychoterapii online.

Na start Mindgram oferuje program z 70 proc. zniżką dla każdego startupów, który zgłosi chęć przystąpienia do niego.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl