TikTok – higiena cyfrowa do zarządzania czasem

TikTok – higiena cyfrowa do zarządzania czasem

TikTok na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo i dobre samopoczucie swoich użytkowników. W tym celu zapowiada dwie nowe funkcje: panel czasu ekranowego oraz alerty o czasie spędzonym przed ekranem. Obie mają pomóc w kontrolowaniu korzystania z aplikacji i zachęcać użytkowników do różnorodnej rozrywki.

TikTok - higiena cyfrowa

Oprócz możliwości ustawienia limitów czasowych, dzięki którym użytkownicy decydują ile minut chcą spędzić na platformie, do ich dyspozycji zostaną oddane dwie nowe funkcje. Obie trafią do nich wraz z aktualizacją aplikacji najpóźniej
w ciągu najbliższych tygodni.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Vive Pro 2 – krótka przygoda z goglami HTC

Panel czasu ekranowego zaoferuje możliwość lepszego zarządzania czasem spędzonym na TikToku. Pozwalał będzie sprawdzić w jaki sposób i o jakich porach użytkownik korzysta z platformy, a także jak często otwiera aplikację w ciągu dnia. Funkcja umożliwi również włączenie cotygodniowych podsumowań dostarczanych w postaci powiadomień push oraz wiadomości do skrzynki odbiorczej, które będą dodatkowym motywatorem do przeanalizowania swojej aktywności.

Przerwa w czasie ekranowym to druga nowa funkcja, która przypomni użytkownikowi o odłożeniu telefonu po określonej liczbie minut nieprzerwanego czasu spędzonego przed ekranem.

Specjalnie dla młodszej grupy użytkowników (od 13 do 17 lat) wprowadzone zostaną cotygodniowe podpowiedzi: w przypadkach, gdy użytkownik będzie korzystać z aplikacji przez ponad 100 minut w ciągu jednego dnia, otrzyma informację przypominającą o narzędziu limitu czasu na ekranie, gdy następnym razem otworzy aplikację.

Apple iPhone 13 – mam i ja, czy było warto?

Aby dbać o higienę cyfrową, TikTok zaktualizował także swoje Centrum Bezpieczeństwa o nowe narzędzia i listę wskazówek dotyczących czasu ekranowego. Strona będzie dostępna w 37 językach.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl