Bolt – weryfikacja kierowców w czasie rzeczywistym

Bolt – weryfikacja kierowców w czasie rzeczywistym

Bolt podejmuje regularne działania, mające zwiększać bezpieczeństwo w przejazdach taksówkami. Dlatego teraz firma wdraża nowe rozwiązanie technologiczne, jakim jest weryfikacja kierowców w czasie rzeczywistym. Nowa funkcja wykorzystująca technologię sztucznej inteligencji (AI), ma na celu potwierdzenie, że pojazd jest prowadzony przez kierowcę zarejestrowanego w aplikacji.

Test Navitel RE 5 Dual – zestaw na każdą trasę

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Wdrażane właśnie przez Bolt rozwiązanie ma z jednej strony zniechęcać do podszywania się pod kierowcę, ale przede wszystkim takie działanie uniemożliwić. W praktyce, kierowcy będą proszeni o zrobienie sobie zdjęcia, które po porównaniu z prawem jazdy, będzie przechodziło autoryzację systemu i pozwalało dalej kierowcy korzystać z aplikacji Bolt.

Jeśli automatyczna autoryzacja nie powiedzie się, weryfikacją kierowcy zajmie się  członek specjalnego zespołu. W przypadku potwierdzenia nieprawidłowości, konto kierowcy zostaje zablokowane.

Wdrażana aktualnie przez nas funkcja weryfikacji kierowców w czasie rzeczywistym to kolejny krok Bollt w uczynieniu przejazdów za pośrednictwem naszej aplikacji jeszcze bardziej komfortowymi i bezpiecznymi. Bezpieczeństwo użytkowników aplikacji Bolt to dla nas priorytet i dlatego na bieżąco ewaluujemy wprowadzane rozwiązania, procesy i usprawnienia technologiczne – mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.

W maju Bolt jako pierwsza platforma w Polsce wprowadziła obowiązkowe szkolenia dla kierowców, z zasad obowiązujących podczas przejazdów, opracowane we współpracy z fundacją Feminoteka. Szkolenie dostępne jest w pięciu językach. Jednocześnie firma opublikowała zasady poprawnego zachowania, obowiązujące wszystkich korzystających z aplikacji pasażerów i kierowców, zebrane w dokumencie Standardy Społeczności Bolt. Ich nieprzestrzeganie może skutkować m.in zablokowaniem dostępu do aplikacji.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl