Hisense 2022 – nowa linia telewizorów laserowych

Hisense 2022 – nowa linia telewizorów laserowych

Podczas konferencji prasowej Hisense zaprezentował najnowszą linię telewizorów, a wśród nich dwa modele na FIFA World Cup w Katarze – U7HQ oraz Laser TV L9G. Producent wzbogacił swoją serię ULED o U8HQ z zaawansowaną technologią podświetlania Mini-LED, serię OLED o dwa modele z technologią Pixel Dimming – A9H i A85H. Serię QLED uzupełnił o nowy model – E7HQ. Hisense podkreślił, że oferuje TV we wszystkich dostępnych technologiach: ULED, OLED, QLED oraz Laser TV z wykorzystaniem pełnej gamy innowacji, zapewniającej doskonały obraz i dźwięk.

Nowa flagowa linia telewizorów laserowych

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Laser TV L9G jest dostępny w rozmiarach 100 i 120 cali.  Oba nowe telewizory z projektorem krótkiego rzutu zapewniają zupełnie nowy poziom wrażeń podczas oglądania filmów czy wydarzeń sportowych. Zastosowana w L9G technologia z trójkolorowym źródłem laserowym, poprawia zakres i jednolitość kolorów, osiągając jasność – aż 3000 lumenów. Potrójne laserowe źródło światła tworzy ultra realistyczne obrazy, dzięki szerokiej gamie kolorów.

Telewizor Hisense 55A7GQ – jak sprawdził się u mnie?

Projektor z laserowym źródłem światła L9G zapewnia pokrycie przestrzeni barw BT.2020 na poziomie 107%, dzięki czemu wyświetli miliardy kolorów w cyfrowych treściach, co jest ogromnym osiągnieciem w technice wyświetlania obrazu.

Ogromny ekran Laser TV zapewnia doskonałą jakość obrazu, na którą nie ma wpływu światło otoczenia. Jest to zasługa specjalnej powierzchni ekranu z funkcją Ambient Light Rejection, która odbija światło otoczenia i płynnie wyświetla wyraźny, ostry, jasny i szczegółowy obraz.

Ultra ostre podświetlenie. Epicki obraz

Najnowsze telewizory w technologii ULED – czyli Ultra LED odwzorowują na ekranie dokładne i niezwykle realistyczne obrazy. Kluczowym elementem wpływającym na jakość obrazu w serii U7HQ jest matryca z odświeżaniem 120Hz, co jest niezwykle istotne w czasie oglądania widowisk sportowych. Do tego dochodzi strefowe, pełne podświetlenie matrycy – Full Array Local Dimming, które gwarantuje lepszą głębię czerni. Telewizory Hisense zapewniają obraz o wysokim kontraście, z wiernym odwzorowaniem szczegółów i płynnymi scenami ruchu. Dzięki technologii Quantum Dot Colour, telewizor Hisense U7HQ doskonale odwzorowuje kolory, zapewniając niezwykle szeroką paletę barw.

Hisense w najnowszym telewizorze postawił szczególny nacisk na technologie, które redukują migotanie lub rozmycie ekranu i tym samym wzbogacił autentyczność obrazu. Zastosowana funkcja MEMC inteligentnie przewiduje wyświetlany ruch, dodaje odpowiednie klatki, kompensując w ten sposób całościowy wygląd obrazu, co w połączeniu z natywnym panelem 120Hz, ułatwia płynne śledzenie każdej sportowej akcji.

Najnowszy Mini-LED Hisense – U8HQ ULED 4K z ekranami 55 i 65 cali prezentuje całą paletę najnowocześniejszych technologii obrazu i dźwięku. Dzięki ponad 10 000 diod oraz Full Array Local Dimming Pro, czyli strefowemu podświetleniu, telewizor gwarantuje doskonałe odwzorowanie kolorów
i odcieni czerni, a także zwiększenie kontrastu. Ta technologia pozwala także na naturalne przejścia od ciemnych do jasnych scen – matryca jest podświetlana całościowo ze strefowym wygaszaniem. Nowością jest zastosowanie 50 razy mniejszych diod, co daje wyjątkowe precyzyjne i równomierne podświetlenie. U8HQ zapewnia też szczytową jasność obrazu na poziomie 1300 nitów.

Technologia Quantum Dot Colour dostarcza ponad miliard odcieni kolorów, wyświetlając barwy znacznie dokładniej niż konwencjonalne telewizory LED. Dzięki Dolby Vision, zaawansowanemu HDR (HDR 10+)
i certyfikowanemu HDR Immersive, telewizor dynamicznie przetwarza metadane, powiększając zakres rozpiętości między ciemnymi i jasnymi tonami – zarówno kolory, kontrast jak i wszystkie detale są wyświetlane wyraźniej. Wysoki parametr odświeżania obrazu (120Hz) z zastosowaniem technologii MEMC zapewnia większą płynność i ostrość wyświetlanych treści. Technologia IMAX Enhanced gwarantuje użytkownikom U8HQ jakość obrazu i dźwięku porównywalną z jakością doznań kinowych. Za wyjątkowe wrażenia dźwiękowe odpowiedzialne są technologie Dolby Atmos i DTS X.

Telewizor realme RMV2005 LED 4K TV – czy warto?

Dzięki funkcjom HDMI 2.1 w tym 4K 120 Hz VRR, ALLM, eARC oraz AMD Freesync, profesjonalny tryb gry daje szansę na legendarne zwycięstwa i pełną synchronizację z konsolami nowej generacji. Funkcja ALLM automatycznie wykrywa, gdy użytkownik zaczyna grę i przełącza TV w tryb gry z najniższym input-lagiem (opóźnieniem). 4K 120Hz, VRR oraz AMD FreeSync gwarantuje niezwykłą płynność obrazu w 4K oraz synchronizację częstotliwości odświeżania obrazu i zaawansowanej grafiki między TV i konsolami najnowszej generacji. W trakcie gry, eARC przetworzy najbardziej zaawansowane formaty dźwięku kina domowego, dzięki czemu gracza czeka rozrywka na najwyższym poziomie.

TV OLED – wrażenia muzyczne i wygoda oglądania

Oba prezentowane telewizory w technologii OLED – A9H i A85H zachwycają szeroką gamą naturalnych kolorów. Nowa korekcja kolorów OLED posiada 24 barwy wykorzystywane do precyzyjnej regulacji, opartej na trójwymiarowej kolorystyce, korekcji kolorów podstawowych, kolorów skóry, nasycenia i mapowania gamy kolorów. Hisense OLED zapewnia głęboką czerń, ostry kontrast i nasycone barwy.

Telewizory OLED są wyposażone w technologie, w których każdy z ponad 8 294 400 pikseli po podłączeniu do prądu świeci samoistnie bez konieczności stosowania dodatkowego podświetlenia. To właśnie Pixel Dimming sprawia, że obraz na ekranie jest wyraźniejszy i ostrzejszy oraz zapewnia ekstremalny kontrast, niesamowite szczegóły i ogólną przejrzystość obrazu.

Jakie nowości prezentuje każdy z modeli? Hisense A9H OLED 4K dostępny w wersji 65” zapewnia poza obrazem przede wszystkim doskonały, przestrzenny dźwięk. Dzięki nowemu systemowi 3.1.2, subwooferowi i technologii Sonic Screen dźwięk nie tylko otacza przestrzeń, ale również wydobywa się
z ekranu. Natomiast technologia Dolby Atmos Sound zapewnia trójwymiarowy dźwięk, który wypełnia całe pomieszczenie, a o jego optymalizację dba system dźwięku przestrzennego DTS X (Dedicated to Sound).

Hisense A85H OLED 4K w wersjach 55 i 65 cali, poza wspomnianymi technologiami, wyróżnia zastosowanie obrotowego stojaka. Dzięki niemu można łatwo obracać telewizor do kąta 50° bez konieczności przesuwania całego telewizora. Pozwala to na idealny kąt oglądania z każdej części pomieszczenia.

QLED – Pełna oferta przekątnych

Kolejny zaprezentowany telewizor z nowej linii – E7HQ QLED 4K oferuje szeroki zakres wielkości. Telewizor Hisense jest dostępny w rozmiarach 43, 50, 55 cali. Seria wyposażona jest w technologię Quantum Dot i jest nie tylko kompatybilna z dekodowaniem HDR10, HDR10+, HLG, ale także posiada funkcję Dolby Vision. Obraz na ekranie QLED jest krystalicznie czysty dzięki czterokrotnie większej rozdzielczości niż Full HD. Technologia Smooth Motion (w wersjach 55″ 65” i 70”) łączy w sobie technologie 60Hz Native Refresh Rate, MEMC i 3D Noise Reduction, dając większą przyjemność z oglądania wyraźnych i płynnych obrazów, bez drgań i rozmyć.

Najnowsza VIDAA Smart OS

Hisense przedstawił również najnowszą wersję swojego systemu operacyjnego VIDAA. Od 2014 roku, kiedy VIDAA po raz pierwszy została wdrożona, system znacząco ewoluował i dzisiaj jest jedną z najszybszych i najbardziej intuicyjnych platform smart TV dostępnych na rynku. Aplikacje dostępne w VIDAA, zapewniają dostęp do najlepszych treści takich jak filmy, muzyka, sport czy TV na żywo. VIDAA daje użytkownikowi dostęp do aplikacji poprzez przyjazny interfejs.

Kolejność wyświetlanych aplikacji można dostosować do indywidualnych preferencji. Co więcej, do kilku najczęściej wybieranych aplikacji można dotrzeć jednym przyciskiem pilota w mniej niż 2 sekundy. Systemem można sterować także głosowo, korzystając z usługi VIDAA Voice. Po naciśnięciu przycisku z mikrofonem na pilocie można wydawać proste polecenia, również w języku polskim. VIDAA daje również możliwość sterowania systemem przy wykorzystaniu wirtualnych asystentów tj. Google Assistant i Alexa Amazon.

Przy pomocy mobilnej aplikacji VIDAA Smart Remote użytkownik może zarządzać systemem z pozycji swojego smartfona, sterować aplikacjami i wyświetlać z telefonu swoje ulubione zdjęcia czy filmy. Najnowsza wersja VIDAA U6 jest dostępna w seriach ULED i OLED.

Więcej informacji o Hisense znajdziesz na: https://pl.hisense.com/

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl