Creative BT-W4 – po prostu zapewnia świetną łączność

Creative BT-W4 – po prostu zapewnia świetną łączność

Creative Technology zaprezentowało urządzenie, które łączy ze sobą przesył dźwięku o wysokiej rozdzielczości wraz z bezproblemową łącznością bezprzewodową. Nowy nadajnik Creative BT-W4 ma zagwarantować użytkownikom dobrej jakości dźwięk bez zakłóceń i zniekształceń, czy to w pracy czy też podczas korzystania z codziennej rozrywki multimedialnej. Najwyższa jakość dźwięku bezprzewodowego.

Creative BT-W4
Creative BT-W4

Nadajnik Creative BT-W4 został wyposażony w najnowszy kodek od Qualcomm – aptX Adaptive. Kodek ma za zadanie monitorować środowisko, w którym się znajdujemy, sprawdzić jakość połączeń a następnie inteligentnie dostosować szybkość transmisji bitów, aby poprawić stabilność odtwarzania. BT-W4 wykorzystując kodek aptX Adaptive potrafi płynnie przełączać się pomiędzy poziomami szybkości transmisji bitów w zależności jaka w danym czasie wykorzystywana jest treść mediów, czego efektem jest wysokiej jakości dźwięk i małe opóźnienia podczas grania w gry.

Nadajnik od Creative Labs. dodatkowo obsługuje kodeki SBC i aptX, które można płynnie przełączać przyciskiem umiejscowionym na przedzie urządzenia. Kodek aptX Adaptive minimalizuje problemy z łącznością wraz z niezawodnością połączenia zapewnianą przez standard Bluetooth 5.2. Nadajnik oferuje również 24-bitowy dźwięk wysokiej rozdzielczości przesyłany strumieniowo z częstotliwością 48 kHz. Użytkownicy mogą oczekiwać jakości, wszechstronnych ulepszeń w zakresie przejrzystości głębi w muzyce, filmach i grach.

Pod wcześniej wspomnianym przyciskiem, producent pozwala nam również zdefiniować i zapamiętać 4 urządzenia, miedzy którymi można się swobodnie się przełączać. Nadajnik Creative BT-W4 dodatkowo oferuje niezbędne opcje komunikacyjne dzięki trybowi HFP2, który umożliwia szybkie przełączanie się podczas np. rozgrywki a połączeniem telefonicznym. Zestaw dodatkowo zawiera mikrofon analogowy z wtykiem 3,5mm, który skutecznie możemy wykorzystać np. z konsolami takimi jak PS5 i PS4.

Wraz z nadajnikiem dostajemy również aplikację, w której możemy w pełni spersonalizować nadajnik (do pobrania ze strony producenta). Po połączeniu się z aplikacją od Creative, użytkownik może zdalnie przełączać się pomiędzy sparowanymi urządzeniami, resetować sparowania i dostosowywać dźwięk dzięki korektorowi Sound Blaster Acoustic Engine. Nadajnik kompatybilny jest z takimi urządzeniami jak komputery PC, Mac, laptopy, Nitendo Switch, PS4 i PS5.

Cena i dostępność:

Creative BT-W4 kosztuje 246 zł i jest dostępny w sklepie internetowym Creative.

Więcej informacji o Creative BT-W4 znajdziesz na stronie: creative.com/BTW4

 

Dane techniczne:

Wersja Bluetooth

 • Bluetooth 5.2

 

Profile Bluetooth

 • A2DP (bezprzewodowa transmisja stereo Bluetooth)
 • AVRCP (zdalnie sterowana transmisja Bluetooth)
 • HFP (profil głośnomówiący)

 

Kodek audio

 • aptX Adaptive, aptX, SBC

 

Zasięg działania bezprzewodowego

 • Do 50 m

 

Częstotliwość bezprzewodowa

 • 2402-2480 MHz

 

Rozdzielczość wejścia USB

 • Do 24-bitów 96 kHz, stereo

 

Bezprzewodowa rozdzielczość odtwarzania

 • Do 24-bitów 48 kHz, stereo

 

Mikrofon analogowy

 • Typ: 4-biegunowy, pojemnościowy
 • Pasmo przenoszenia: 100-10 000 Hz
 • Czułość (1 kHz): -38 dBV/Pa

 

Urządzenia audio (np. słuchawki lub głośniki Bluetooth) muszą obsługiwać kodek aptX Adaptive, aby móc w pełni z niego korzystać.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]