RFBenchmark (maj 2022) – Internet mobilny – majowa stabilizacja

RFBenchmark (maj 2022) – Internet mobilny – majowa stabilizacja

Portal RFBenchmark.pl opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w maju 2022. Rynek został sprawdzony pod ktem prędkości i jakości Internetu mobilnego. Zauważalna jest stabilizacja i brak większych zmian w kolejności klasyfikacji. W kategorii średniej szybkości pobierania danych prowadzi T-Mobile, pod kątem średniej szybkości wysyłania danych Play, a najniższy średni wynik ping należy do Orange.

majowa stabilizacja

Majowe zestawienie przygotowano na podstawie 218 944 pomiarów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBenchmark.

Średnia szybkość pobierania danych

T-Mobile ponownie okazał się najlepszy pod względem średniej szybkości pobierania danych. W tabeli z wynikiem 35,9 Mb/s wyprzedził Orange (35,2 Mb/s) oraz dwóch pozostałych rywali – Play (33,9 Mb/s) i Plusa (29,1 Mb/s).

Średnia szybkość wysyłania danych

W klasyfikacji średniej prędkości wysyłania danych Play (18,8 Mb/s) wyraźnie góruję nad zajmującym drugie miejsce Orange (17 Mb/s). Różnica wynosi już 1,8 Mb/s! Na pozostałych miejscach prawdziwe szachy i zacięta rywalizacja. Plus (16,6 Mb/s) o włos wyprzedził T-Mobile (16,5 Mb/s) i zdobył pierwsze od dawna podium w rankingu RFBENCHMARK.

Najniższa wartość ping

Orange wyprzedziło pozostałych konkurentów i dzięki wynikowi 30,4 ms prowadzi w tabeli najniższych wartości ping. Na kolejnych miejscach znalazł się T-Mobile (32,8 ms), a także Play (34,4 ms) i Plus (35,8 ms).

Kliknij i przeczytaj pełen raport za maj 2022

Czytaj też: RFBenchmark (kwiecień 2022) – Internet mobilny, najnowsze zestawienie

źródło: Notel

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl