Wspólny Bilet PKP Intercity z coraz większym zasięgiem

Wspólny Bilet PKP Intercity z coraz większym zasięgiem

Od 15 czerwca br. w ramach Wspólnego Biletu można kupić online bilety na połączenia realizowane przez Koleje Śląskie. Tym samym podróżni mogą korzystać już z oferty 9 przewoźników, co znacznie ułatwia planowanie łączonych podróży koleją po Polsce i zakup jednego biletu na cały przejazd.

Wspólny Bilet

Od teraz w systemie BILKOM można kupić bilety w ramach oferty Wspólny Bilet również na połączenia Kolei Śląskich. To oznacza, że już prawie wszyscy przewoźnicy, którzy w 2018 r. wyrazili chęć udziału w tym projekcie, sprzedają bilety na swoje połączenia w co najmniej jednym kanale dystrybucji (kasie biletowej lub systemie BILKOM).

Konsekwentny rozwój projektu Wspólnego Biletu to ogromny krok w kierunku kolei dostępnej i przyjaznej dla pasażera. Im łatwiejsze staje się łączenie podróży pociągami dalekobieżnymi
z pociągami przewoźników regionalnych czy aglomeracyjnych, tym więcej osób będzie wybierać transport zbiorowy –
mówi Andrzej Bittel, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Wspólny Bilet to usługa, dzięki której osoby korzystające z usług kolei w Polsce mogą kupić jeden bilet na całą podróż – niezależnie od tego, z jakich pociągów korzystają i na jakich trasach podróżują. Oferta dotyczy przewoźników z Grupy PKP oraz kolei regionalnych i od początku jej trwania cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów – już ponad  1,2 mln osób skorzystało z tej usługi.

Pasażerowie oczekują przyjaznych rozwiązań, które ułatwią im kupienie biletów i samą podróż. Wspólny Bilet to właśnie taka usługa.. Liczba osób, które do tej pory skorzystały ze Wspólnego Biletu, to dla nas dowód, że decyzja o stworzeniu i konsekwentnym rozwijaniu tej oferty była słuszna. Bardzo nas cieszy, że rozwiązania wdrażane przez Grupę PKP służą całemu rynkowi kolejowych przewozów pasażerskich – mówi Krzysztof Mamiński, Prezes Zarządu PKP S.A. i Przewodniczący Rady Nadzorczej PKP Intercity S.A.

Podróże po całej Polsce ze Wspólnym Biletem

We Wspólnym Bilecie uczestniczą: PKP Intercity, PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, POLREGIO, Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Koleje Małopolskie, Koleje Śląskie oraz Arriva RP. Wspólny Bilet jest dostępny w okienkach kasowych wszystkich przewoźników uczestniczących w tej inicjatywie, a na podróże pociągami większości przewoźników także w systemie BILKOM (oprócz Kolei Mazowieckich).

Do dalszego wzrostu popularności kolei w Polsce potrzebne jest, aby była ona coraz bardziej dostępna, a także nowoczesna. Jako koordynator Wspólnego Biletu cieszy nas więc, że oferta kolejnych przewoźników jest dostępna online w ramach tego projektu. Planowanie podróży koleją po Polsce staje się coraz prostsze i jest możliwe już za pomocą kilku kliknięć – podkreśla Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.

Apple iPhone 13 – mam i ja, czy było warto?

W Kolejach Śląskich zawsze wybieramy rozwiązania, które znacząco poprawiają komfort naszych pasażerów. Wiemy również, że planowanie podróży i zakup biletu to czynności, które mają być szybkie i proste. Tym samym cieszymy się, że dołączyliśmy do systemu BILKOM, co pozwala pasażerom na internetowy zakup Wspólnego Biletu.

Jesteśmy w gronie najważniejszych przewoźników i wspólnie zapewniamy możliwość wyboru biletu, który nie tylko będzie najkorzystniejszy cenowo, ale również zostanie optymalnie dobrany pod kątem połączeń. Od teraz – wraz z KŚ – jeszcze łatwiej będzie można przemierzać kolejowe szlaki Polski, będąc pewnym, że ze Wspólnym Biletem jedziemy najtaniej i prosto do celu – mówi Patryk Świrski, Prezes Zarządu Kolei Śląskich sp. z o.o.

Pomysłodawcą wdrożenia Wspólnego Biletu było Ministerstwo Infrastruktury. Od strony technicznej za jego przygotowanie odpowiedzialna jest spółka PKP Informatyka, która czuwa nad wszystkimi fazami realizacji projektu – od analiz, projektowania, programowania, aż po zapewniany obecnie rozwój i utrzymanie.

W ramach realizacji zadań związanych z rozwojem  systemu BILKOM stale monitorujemy potrzeby i oczekiwania podróżnych. Nadal kluczowym aspektem jest umożliwienie planowania podróży oraz zakupu pełnej oferty rynku w jednej aplikacji umożliwiającej zakup Wspólnego Biletu. Dążymy do tego aby oferty wszystkich przewoźników działających w ramach Wspólnego Biletu były dostępne online w systemie BILKOM.

Test Huawei Watch Fit 2 – elegancja dla każdego

Rozpoczęcie sprzedaży biletów Kolei Śląskich  umożliwia zaspokojenia potrzeb kolejnej grupy pasażerów. W systemie BILKOM można zakupić bilety: PKP Intercity, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, Polregio S.A, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Koleje Wielkopolskie, Koleje Małopolskie, Arriva RP, Koleje Śląskie.  Pasażer ma możliwość planowania podróży z uwzględnieniem ofert tych przewoźników dzięki czemu może znaleźć najlepsze połączenia w jednym systemie.

Ponadto system BILKOM posiada zaawansowane algorytmy wyszukiwania najkorzystniejszych ofert uwzględniając w zakresie możliwość propozycji Wspólnego Biletu –mówi Tadeusz Turzyński, Prezes Zarządu PKP Informatyka, spółki odpowiadającej za utrzymanie oraz rozwój systemu.

Kolejnym etapem rozbudowy Wspólnego Biletu będzie wprowadzenie do oferty Kolei Dolnośląskich oraz przewoźników autobusowych i lokalnego transportu zbiorowego
w poszczególnych aglomeracjach.

źródło: PKP Intercity

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl