Xiaomi Pay dostępne dla klientów Alior Banku

Xiaomi Pay dostępne dla klientów Alior Banku

Klienci Alior Banku mogą korzystać z płatności zbliżeniowych za pomocą wybranych urządzeń mobilnych Xiaomi. Usługa Xiaomi Pay dostępna jest po zainstalowaniu na telefon z systemem Android lub iOS aplikacji Mi Fitness oraz dodaniu dowolnej debetowej lub kredytowej karty Mastercard wydanej przez Alior Bank. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, biznesowych oraz klientów kantoru walutowego.

Xiaomi Pay - Mi Smart Band 6 NFC

W ramach oferty płatności mobilnych w Alior Banku działają już Apple Pay, Google Pay™, BLIK, Garmin Pay, Fitbit Pay oraz SwatchPay!. Do tych rozwiązań dołączyło właśnie Xiaomi Pay, które pozwala na dokonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą opaski Mi Smart Band 6 NFC, zegarka Xiaomi Watch S1 lub zegarka Xiaomi Watch S1 Active.

Płatności zbliżeniowe za pomocą urządzeń mobilnych mają wiele zalet. Najważniejsze z nich to wygoda i bezpieczeństwo transakcji. Numer karty zostaje cyfrowo powiązany z urządzeniem w postaci tokenu, którego numer różni się od numeru karty płatniczej. Dzięki temu, dane te nie są ujawniane podczas transakcji. Na jednym urządzeniu można stokenizować więcej niż jedną kartę płatniczą, dzięki czemu klienci mogą wychodzić z domu bez portfela w kieszeni – mówi Marcin Goderski, dyrektor zarządzający Pionu Innowacji i Produktów Klientów Indywidualnego w Alior Banku.

Mi Smart Band 6 NFC – krótka relacja z płatności zbliżeniowych opaską

Operacje wykonywane za pomocą urządzeń Xiaomi mają takie same limity transakcyjne, jak tradycyjna karta. Dla jednej karty płatniczej może zostać wygenerowany wyłącznie jeden unikatowy token przypadający na jedno urządzenie mobilne, aplikację i konto użytkownika. Alior Bank nie pobiera dodatkowych opłat za korzystanie z Xiaomi Pay.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl