Woda na wagę złota – dbajmy o planetę razem!

Woda na wagę złota – dziś, 17 czerwca, obchodzimy Dzień Przeciwdziałania Pustynnieniu i Suszy. To ważna data. 150 litrów wody na osobę. Tyle dziennie zużywamy według najnowszych szacunków. 

Woda na wagę złota

O tym jak cennym woda jest zasobem nie trzeba nikogo przekonywać. Rosnące rachunki są tylko jednym ze wskaźników, które dają nam o tym znać. Polska jest dotknięta zjawiskiem pustynnienia. Susza to problem z jakim będziemy musieli się mierzyć w najbliższym czasie wszyscy.

Jak można oszczędzić sobie i planecie kłopotów z niedoborem wody? Na przykład korzystając z urządzeń marki Kärcher. Myjki ciśnieniowe tej marki pozwalają zużyć jej aż o 80% mniej niż korzystając z węża ogrodowego. Natomiast pompy i systemy nawadniania od niemieckiego producenta pozwolą korzystać z deszczówki do podlewania ogródka! Czysta oszczędność!

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Oszczędne mycie pod wysokim ciśnieniem

Myjki wysokociśnieniowe to prawdziwy „must have” każdego posiadacza domku i ogródka. Myjka taka pozwala czyścić wszelkie powierzchnie i obiekty wokół domu a także zadbać o pojazdy: rowery, motory i auta. Ma też, po doposażeniu w akcesoria, zastosowania, o które byśmy jej być może nie podejrzewali. Można nią piaskować na mokro, myć podwozia, czyścić rynny i przetykać rury. Przy pracy urządzenie oszczędza do 80% wody. Możesz też korzystać z wody deszczowej pobierając ją do urządzenia.

Nowa linia urządzeń Smart Control to także jedyna na rynku funkcjonalność. Myjka łączy się z aplikacją w telefonie i z poziomu smartfona pozwala dobrać parametry pracy. Aplikacja Karcher Home&Garden informuje też o tym jak dbać o urządzenie, jak je bezpiecznie przechowywać, jak je przygotować do pracy i wiele więcej.

Pomyślisz być może „Po co mi to? Znów kolejny zbędny gadżet jakich wiele”. Nic bardziej mylnego.  Czyszczenie a zwłaszcza mycie wysokociśnieniowe to proces, na którego skuteczność wpływa wiele zmiennych. Z aplikacją Home & Garden niemieckiego producenta zawsze dobierzesz odpowiednie parametry pracy urządzenia do powierzchni i tym samym nie uszkodzisz jej podczas czyszczenia. Osiągniesz optymalne rezultaty w najkrótszym czasie.  To się nazywa pełna kontrola!

Umówmy się, nie musisz znać się na wszystkim, w wielu dziedzinach z pewnością jesteś ekspertem,  ale czyszczenie to kwestia w której z kolei my czujemy się mocni. Dlatego chcemy Ci pomagać i sprawiać, by idea domu, który jest smart nie była tylko pustym sloganem.

Recenzja Inteligentny Czujnik Jakości Powietrza w Pomieszczeniach Netatmo – czy warto?

Ogród jak marzenie

By nasze rośliny mogły wzrastać i pięknie kwitnąć, ciesząc oczy potrzebują wody. Gromadząc deszczówkę postąpisz ekologicznie a dzięki pompom ogrodowym Karcher nawodnisz rośliny korzystając z wody opadowej.

Do ogrodu polecić można również pompy Garden czyli modele BP 2 oraz BP 3 Garden. Pompy te umożliwiają efektywny pobór i transport wody ora z wykorzystanie do zasilania spryskiwaczy, zraszaczy, pistoletów i innych akcesoriów do nawadniania. Pomy są bardzo wygodne w użytkowaniu. Wyłącznik w nich jest na tyle duży, że można go obsługiwać stopą bez potrzeby schylania się, a ergonomiczna rączka gwarantuje łatwe przenoszenie pompy. Specjalne zabezpieczenie termalne skutecznie chroni pompę przed przegrzaniem.

Warto postarać się o zbiornik na wodę deszczową i korzystając ze sprzętów Kärcher oszczędzać wodę. Zbiornik taki można nabyć z dofinansowaniem z środków publicznych. Dbajmy o planetę razem!

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl