Zakaz ruchu samochodów w niedziele?

Zakaz ruchu samochodów w niedziele?

Embarga wprowadzane na rosyjskie węglowodory i węgiel nie są dostatecznie skuteczne. Uderzeniem w budżet Rosji byłby dopiero spadek popytu. Powinniśmy sięgnąć po skuteczne rozwiązania z czasu poprzedniego kryzysu energetycznego.

Cenowe różnice pomiędzy rosyjska i amerykańską ropą naftową są już tak duże, że import z Rosji stał się jeszcze bardziej opłacalny. Stąd tak wiele firm decyduje się na przepompowywanie na oceanie ropy z rosyjskich tankowców na tankowce pływające pod inną banderą, by drogo sprzedać ją w europejskich portach.

Test 70mai Dash Cam Lite 2 – na każdą porę dnia i nocy

Coraz większy jest import oleju napędowego z Indii, które przerabiają rosyjską ropę.

Z takich powodów dochody budżetu Rosji rosną, choć ilościowo jej eksport spadł, to jego wartość wzrosła.

Europa powinna sięgnąć po rozwiązania wprowadzone podczas poprzedniego potężnego kryzysu energetycznego w latach 70-tych XX w., gdy w celu obniżenia zużycia benzyny wprowadzono ograniczenie prędkości na autostradach i niedziele bez samochodów w niektórych miastach – mówi w rozmowie z MarketNews24 Bartłomiej Derski, ekspert WysokieNapiecie.p

Jeżeli Europa chce być skuteczna to powinna z dnia na dzień wprowadzić drastyczne rozwiązania przyspieszając jednocześnie transformację energetyczną opartą na odnawialnych źródłach energii.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]