Opaski Życia w Słupsku

Opaski Życia w Słupsku – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku wdraża usługę teleopieki w ramach „Korpusu Wsparcia Seniorów”

Opaski Życia Comarch

Trwa realizacja rządowego programu „Korpus Wsparcia Seniorów”, dzięki któremu gminy mogą zapewnić dodatkowe wsparcie osobom starszym. Do projektu zakwalifikował się już Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku, który otrzymane dofinasowanie przeznaczył na uruchomienie usługi teleopieki dla mieszkańców. Stu seniorów ze Słupska otrzymało Opaski Życia dostarczone przez firmę Comarch.

Korpus Wsparcia Seniorów” to program realizowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, którego celem na 2022 rok jest wsparcie polskich gmin w zakresie szeroko pojętych działań na rzecz seniorów oraz zwiększenie bezpieczeństwa osób niesamodzielnych ze względu na wiek lub stan zdrowia. Program dzieli się na dwa moduły:

  • Moduł I – poświęcony organizacji wolontariatu na rzecz seniorów na terenie gminy,
  • Moduł II – dedykowany działaniom zwiększającym bezpieczeństwo i samodzielność seniorów poprzez organizację tzw. „opieki na odległość” przy użyciu odpowiedniej technologii i usług.

W ramach drugiego modułu gminy mogą uzyskać dofinansowanie, które przeznaczą na realizację projektów wykorzystujących nowoczesne rozwiązania e-Zdrowia, takich jak Comarch Opaska Życia i usług teleopieki.

Test 70mai Dash Cam Lite 2 – na każdą porę dnia i nocy

Dofinansowanie otrzymał już Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku, co pozwoliło jednostce na kontynuację współpracy z firmą Comarch. Dzięki wspólnym działaniom aż 100 seniorów w wieku 65+ otrzymało Opaski Życia. Uczestnicy zostali również objęci całodobową usługą teleopieki świadczoną przez Centrum Zdalnej Opieki Medycznej.

– Wsparcie osób starszych to jeden z naszych czołowych priorytetów, dlatego bardzo cieszymy się, że wraz z firmą Comarch możemy lepiej zadbać o ich bezpieczeństwo. Dzięki naszej wcześniejszej współpracy dobrze znamy Opaskę Życia i jesteśmy pewni, że lokalni seniorzy ogromnie z niej skorzystają – mówi Marcin Treder, Dyrektor MOPR Słupsk.

Comarch Opaska Życia to nowoczesne, a jednocześnie proste w obsłudze urządzenie zakładane na nadgarstek. Rozwiązanie ma za zadanie zapewnić osobom starszym bezpieczeństwo i komfort bez ograniczania często upragnionej samodzielności. Wśród przydatnych funkcjonalności Opaski znajdują się: detektor upadku, czujnik zdjęcia/założenia urządzenia, lokalizator GPS, wodoodporność, monitoring tętna oraz oznaczony alfabetem Braille’a przycisk SOS, umożliwiający natychmiastowe wezwanie pomocy personelu medycznego.

– Jako Comarch Healthcare stawiamy na jakość, aby nasi podopieczni mieli duży komfort i czuli się zaopiekowani. Jestem pewny, że wspólnie z naszym partnerem, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Słupsku, sprawimy, iż seniorzy dostaną najlepszą możliwą opiekę, która im się po prostu należy – podkreśla Marcin Romanowski, Prezes Zarządu Comarch Healthcare.

Udział w projekcie MOPR jest w pełni bezpłatny dla każdego z setki seniorów.

Test Huawei Watch Fit 2 – elegancja dla każdego

O MOPR Słupsk:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupsku swoją działalnością aktywnie wspiera różnorodne grupy społeczne w potrzebie, w tym seniorów, osoby z niepełnosprawnością, osoby dotknięte kryzysem bezdomności, czy rodziców z dziećmi. Udział w programie „Korpus Wsparcia Seniorów” jest jedną z najnowszych inicjatyw zaplanowanych przez instytucję na 2022 rok.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: