TCL Mini LED – technologia nowej generacji

TCL Mini LED – technologia nowej generacji

TCL Electronics, jeden z największych producentów telewizorów na świecie, wprowadza na rynek modele wyposażone w najnowszą generację autorskiej technologii TCL Mini LED. TCL jako pierwsza marka na rynku zaoferowała to rozwiązanie w kategorii telewizorów i konsekwentnie udoskonala je technologicznie w swoich modelach.

Dzięki rozszerzeniu segmentu modeli Mini LED o najnowsze serie C93 i C83, producent znacząco zwiększył asortyment premium w swojej ofercie. W jaki sposób technologia ta wpływa na jakość obrazu w telewizorach i co to oznacza dla użytkowników?

TCL Mini LED

TCL już w 2019 roku postawił na rozwój diody Mini LED w swoich telewizorach i przedstawił światu pierwszy na świecie model wyposażony w matrycę tej klasy. W jaki sposób diody Mini LED wpływają na jakość obrazu? Mini LED to unikalna technologia podświetlania, dzięki której możliwe jest dostarczenie lepszej jasności, jednolitości i kontrastu emitowanego obrazu. Z kolei najnowsze ekrany z diodami nowej generacji to przede wszystkim ultraprecyzyjna kontrola światła, ulepszone podświetlenie oraz dopracowana czerń.

TCL jest pionierem technologii Mini LED, która stworzona została w oparciu o pięć głównych komponentów: przetwarzanie obrazu, podświetlenie Mini LED, panel VA LCD z warstwą QLED oraz powłokę antyrefleksyjną. Dzięki nim możliwe jest odtwarzanie klarownego, dynamicznego i ostrego obrazu o wysokim natężeniu kolorów, ulepszonym kontraście, a także z szerszym kątem widzenia i bez odbić.

Telewizor Hisense 55A7GQ – jak sprawdził się u mnie?

Co oferuje użytkownikom najnowsza generacja TCL Mini LED?

 TCL w nowej generacji Mini LED wprowadził szereg ulepszeń, które dostępne są w najnowszych modelach z podświetleniem wykonanym w tej technice, czyli C83 i C93. Dla użytkownika oznaczają one poprawę jasności, kontrastu, podświetlania, kątów widzenia i odbić ekranu. Jest to możliwe dzięki m.in. szczytowej jasności osiągającej 2500 nitów (w serii C93), 16-bitowej zmiany poziomu światła, natywnego kontrastu 7000:1, głębszej czerni, a także tysięcom stref podświetlenia.

Mini LED OD5, czyli jeszcze lepszy kontrast, jasność i jednorodność obrazu

 

TCL opracował także wariant OD5 dla najnowszej generacji Mini LED, zastosowany w nowej serii telewizorów C93. Oznacza on zmniejszenie odległości między podświetleniem a wyświetlaczem LCD do 5 mm, czyli tzw. odległość optyczną 5 mm (OD5). Mini LED OD5 zapewnia użytkownikom jeszcze lepsze wrażenia wizualne dzięki wysokiemu i precyzyjnemu kontrastowi, wysokiej jasności i lepszej jednorodności obrazu.

Najnowsza generacja telewizorów Mini LED to przede wszystkim jakość obrazu, która może swobodnie konkurować z innymi modelami Mini LED czy OLED. Przewaga Mini LED ukryta jest w detalach, a te dzięki nawet 2000 stref podświetlenia, jasności osiągającej 2500 nitów czy kontrastowi natywnemu 7000:1 są doskonale widoczne na ekranach, szczególnie w premierowym C93.

Dodatkowo, w najnowszej generacji telewizorów z Mini LED dostajemy jeszcze szerszy kąt widzenia, warstwę pochłaniającą odbicia światła, głębszą czerń i bardzo szybką reakcję podświetlenia na ruch oraz wysoką jednorodność dla gradacji szarości, co znacznie poprawia jakość oglądanych filmów czy gier – podsumowuje Marek Maciejewski, Product Development Director Europe w TCL.

Technologia TCL Mini LED w nowych seriach telewizorów.

Tegoroczny flagowiec TCL, czyli seria C93, to konkurent dla wszystkich telewizorów Mini LED, a także popularnych OLED-ów. Wszystko dzięki pokaźnej liczbie stref podświetlenia, sięgającej w większych modelach prawie 2000 oraz doskonałemu kontrastowi i dostarczanej jasności obrazu dzięki technologiom 4K HDR Premium 2500, podświetleniu Mini LED OD5 czy 144 Hz Motion Clarity Pro.

Telewizor realme RMV2005 – LED 4K TV – czy warto?

Seria C83 z kolei to pierwsze na świecie telewizory QLED z Google TV i technologią Mini LED. Na wyposażeniu modeli tej serii znalazły się m.in. podświetlenie Mini LED najnowszej generacji, 4K HDR Premium 1500 oraz 144Hz Motion Clarity Pro.

źródło: TCL Electronics

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: