5G Enterprise Network Slicing – dla Android 12

5G Enterprise Network Slicing – dla Android 12

  • OPPO we współpracy z partnerami prezentuje rozwiązanie 5G Enterprise Network Slicing dla komercyjnie dostępnych urządzeń z systemem Android 12.
  • Rozwiązanie testowane w oparciu o OPPO Find X5 Pro z systemem Android 12, które zostało stworzone przy wsparciu Ericsson Dynamic Network Slicing Selection i 5G RAN Slicing, jest w stanie podzielić aplikacje i ruch sieciowy na różne plasterki sieciowe.
  • Rozwiązanie 5G Enterprise Network Slicing, które jest zdolne do transmisji typu end-to-end, może być w przyszłości wdrażane przez operatorów sieci na całym świecie.

OPPO we współpracy z firmami Ericsson i Qualcomm ogłosiło pomyślne rezultaty testów rozwiązania do plasterkowania (slicingu) sieci 5G dla przedsiębiorstw. Jest to ważny krok w procesie praktycznego wdrożenia dzielenia sieci 5G dla firm, a rozwiązanie jest zaprojektowane tak, aby mogło być w przyszłości wprowadzone przez operatorów sieci na całym świecie.
OPPO, Ericsson i Qualcomm przedstawili 5G Enterprise Network Slicing w laboratorium 5G OPPO. Dzięki współpracy trzech firm, podczas pierwszej prezentacji, udało się uzyskać połączenie między siecią podstawową, bezprzewodową i modułem chipowym. Zespół projektowy pracował nad rozwiązaniem, używając różnorodnych technologii i narzędzi, takich jak OPPO Find X Pro (napędzany przez platformę mobilną Snapdragon 8 Gen 1 z systemem Snapdragon X65 Modem-RF oraz ColorOS opartym na Android 12), jak również technologii Dynamic Network Slicing Selection od firmy Ericsson 5G Core do obsługi wyboru trasy urządzenia użytkownika i kontroli polityki użytkowania (URSP) oraz rozwiązania 5G RAN Slicing i modemów 5G Qualcomm.
OPPO Find X5 Pro
OPPO Find X5 Pro

Wiele możliwości jednej sieci

Dzieląc sieć na wiele wirtualnych sieci typu end-to-end, technologia 5G Network Slicing może zapewnić niezależne, dostosowane do konkretnych potrzeb zasoby sieciowe. W konsekwencji uwolni to jeszcze większą liczbę zasobów 5G w celu zapewnienia bardziej elastycznych i efektywnych sieci piątej generacji. Partnerzy będą teraz pracować nad sfinalizowaniem szczegółów dotyczących ekosystemu, urządzeń i sieci, mając na uwadze komercyjne wdrożenie rozwiązania.
Plasterkowanie sieci pomoże rozwijać nowe obszary technologii
Slicing 5G umożliwia tworzenie niezależnych „plasterków” sieci wirtualnej o różnych właściwościach, np. dotyczących opóźnień, przepustowości czy bezpieczeństwa. Wszystko zależy od potrzeb podmiotów łączących się z siecią. Jak to działa w praktyce? Przykładowo, dla aplikacji automatycznej jazdy, można utworzyć specjalną sieć o dużej przepustowości i małych opóźnieniach, co daje gwarancję, że pojazdy otrzymają taki poziom dokładności danych i wydajności obliczeniowej, jaki jest im potrzebny do zachowania bezpieczeństwa na drodze. Co więcej, fragmenty sieci mogą być tworzone dla konkretnych gier lub platform, zapewniając użytkownikom łączność niezależną od ruchu w sieci. Rozwiązanie sprawdzi się także w zakresie IoT, np. w inteligentnych fabrykach.
5G Enterprise Network Slicing

Slicing sieci 5G dla przedsiębiorstw jest kluczem do realizacji różnorodnych aplikacji 5G. W oparciu o misję naszej firmy „Technology for Mankind, Kindness for the World”, chcemy wykorzystać nasze mocne strony w zakresie innowacyjności i współpracy w całym ekosystemie technologicznym w celu przyspieszenia komercjalizacji technologii plasterkowania sieci 5G dla przedsiębiorstw. Wspólnie z naszymi partnerami umożliwimy szerokiemu gronu użytkowników produktów OPPO, aby jako pierwsi mogli cieszyć się spersonalizowaną łącznością 5G. – Xia Yang, Senior Director of Carrier Product Line, OPPO

Test OPPO Reno 6 Pro – z Bokeh Flair Portret Wideo kupuj smiało

Slicing sieci 5G zapewnia ogromne możliwości dla klientów korporacyjnych, które pozwalają lepiej zaspokoić ich potrzeby w zakresie bezpieczeństwa sieci, niezawodności i elastyczności. Bazując na możliwościach dual-mode 5G Core i 5G RAN Slicing firmy Ericsson, w ścisłej współpracy z partnerami OPPO i Qualcomm, rozwiązanie 5G Network Slicing zapewni dostawcom usług komunikacyjnych podstawę do dostarczania bardziej dopasowanych usług 5G dla przedsiębiorstw. – Monica Zethzon, Head of Solution Area Packet Core w Business Area Cloud Software and Services, Ericsson

Prezentacja komercyjnego slicingu sieci 5G dla przedsiębiorstw jest ważnym krokiem w spełnianiu obietnicy autonomicznej sieci 5G (SA). Komercjalizacja slicingu zapewni również sieciom 5G narzędzia do dostosowywania możliwości sieci piątej generacji do potrzeb aplikacji.

Sunil Patil, Vice President, Product management, Qualcomm Technologies, Inc.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: