Dzień Uchodźcy: potrzeby językowe kluczowe dla Ukraińców

Dzień Uchodźcy – już 200 tys. Ukraińców skorzystało z kursów firmy Babbel, która w ramach pomocy udostępniła je za darmo w maju.

Dzień Uchodźcy

Kursy języka angielskiego, niemieckiego i polskiego są najczęściej wybierane przez osoby uczące się z Ukrainy, następnie te z Polski. Ogółem najwięcej osób wybiera naukę języka angielskiego.

Babbel – rozpoczęłam naukę j. angielskiego z aplikacją … jak mi idzie?

Kursy przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, jak i średnio zaawansowanych (A1 – B2), obejmują lekcje prowadzone przez ekspertów oraz interaktywne gry.

Z okazji obchodzonego 20 czerwca Światowego Dnia Uchodźcy Babbel z dumą ogłasza, że już 200 tys. ukraińskojęzycznych użytkowników skorzystało z jego darmowych kursów w ciągu zaledwie kilku tygodni od ich uruchomienia na początku maja. Fakt, że osiągnięcie tak wysokiej liczby subskrybentów  w tak krótkim czasie świadczy o tym, że kursy odpowiadają na rzeczywiste ludzkie potrzeby.
 Zespół ekspertów Babbel stworzył kursy, by  zaoferować osobom z Ukrainy możliwość darmowej nauki języka niemieckiego, polskiego lub angielskiego w kilka tygodni po wybuchu wojny, w nadziei na zaspokojenie potrzeb tych, którzy zostali dotknięci wykluczeniem językowym. Na początku oferował treści na poziomie początkującym, aby umożliwić uczącym się natychmiastowe rozpoczęcie używania przydatnych słów i zwrotów. Obecnie oferta kursów jest już w pełni dostępna i obejmuje poziomy: początkujący, wyższy początkujący, niższy średniozaawansowany i średniozaawansowany (poziomy CEFR A1 – B2), a także została rozszerzona o dodatkowe sposoby nauki, takie jak gra Phrase Maze i Word Trax, a wszystko to w oparciu o akademicko sprawdzoną metodę Babbel.

Stworzenie kursów języka ukraińskiego to projekt, w który nasz zespół włożył całe swoje serce. Tak jak w przypadku wielu produktów, rzeczywistość zaczyna się zmieniać, gdy wchodzą w życie. Widok setek tysięcy Ukraińców uczących się nowego języka dzięki naszej platformie i to z powodzeniem – to coś, co przyjmujemy nie tylko z wielką pokorą, ale i radością. Kiedy rozpoczynaliśmy prace nad tą inicjatywą, kierowaliśmy się przede wszystkim przekonaniem, że możliwość nauki języków obcych to kluczowa usługa, zwłaszcza dla osób przesiedlonych i, jak pokazują nasze liczby, to coś, co zaspokaja rzeczywistą potrzebę społeczną – mówi Arne Schepker, CEO firmy Babbel.

Statystyki Babbel pokazują, że uczestnicy kursów są zróżnicowani zarówno pod względem miejsca zamieszkania, jak i wyboru języka, którego chcą się uczyć. Co piąty subskrybent pochodzi z Polski, ponad 45 proc. z Ukrainy, a 13 proc. z Niemiec. Te dane pokrywają się z danymi, opublikowanymi przez UNHCR (Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców), które wskazują na znaczne wewnętrzne przesiedlenia na Ukrainie oraz duży napływ uchodźców do Polski i Niemiec. Większość subskrybentów wybiera język angielski, chce się go uczyć 59 proc.
Uruchomienie ukraińskich kursów spowodowało również wzrost ocen Babbel w ukraińskich platformach: średnia ocena aplikacji Babbel w Google Play i Apple App Store wynosi 4,9.
Kursy językowe są dostępne w aplikacji Babbel, którą można pobrać z Apple App Store, Google Play Store, na babbel.com oraz na specjalnej stronie, która zawiera również inne materiały pomocne dla uchodźców z Ukrainy: ua.babbel.com. Tak szeroka oferta umożliwia dostęp za pośrednictwem wielu urządzeń, z których najczęściej wykorzystywanym okazał się telefon komórkowy. Od momentu uruchomienia kursów w jezyku ukraińskim aplikacja Babbel odnotowała znaczny wzrost średniej oceny i liczby ocen zarówno w Google Play, jak i Apple App Store.
Zarówno w ukraińskim Google Play, jak i Apple App Store, Babbel ma 4,9 gwiazdki, co stanowi najwyższą średnią ocenę na wszystkich rynkach, na których działa firma.
Oprócz kursów językowych, Babbel oferuje inne materiały językowe, w tym rozmówki z kluczowymi ukraińskimi zwrotami dla obywateli krajów przyjmujących. Babbel nadal gości ukraińskie organizacje humanitarne w swoim biurze w Berlinie, gdzie centrum wolontariatu oferuje pomoc w opiece i zakwaterowaniu uchodźców. Wszystkie inicjatywy Babbel na rzecz uchodźców z Ukrainy można znaleźć tutaj: ua.babbel.com.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: