TT PSC 2021r – rekordowe przychody

TT PSC 2021r – rekordowe przychody

  • Spółka Transition Technologies PSC wypracowała ponad 167 mln zł przychodów w 2021 r., co oznacza wzrost o 50 proc. w porównaniu z 2020 r.
  • Skonsolidowana EBITDA wyniosła 20,9 mln zł w 2021 r. (wzrost o 53 proc. r/r), a zysk netto w tym okresie sięgnął 14,6 mln zł (wzrost o 77 proc. r/r)
  • Rekordowe przychody to efekt długotrwałej współpracy TT PSC z klientami i partnerami działającymi w stabilnych sektorach gospodarki
  • Rok 2021 r. dla globalnego integratora był także czasem akwizycji, ekspansji zagranicznej i dynamicznego wzrostu zatrudnienia, które na koniec 2021 r. wyniosło 727 osób, o 26 proc. więcej niż w 2020 r.

Dla Transition Technologies PSC (TT PSC), globalnego integratora rozwiązań IT, dostarczającego projekty i rozwiązania służące cyfryzacji czołowych, globalnych firm, rok 2021 był bardzo udany. Wypracowane skonsolidowane przychody TT PSC wzrosły do rekordowego poziomu 167 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 50 proc. r/r. Zysk netto w 2021 r. wzrósł o 77 proc. r/r do 14,6 mln zł (8,2 mln zł w 2020 r.), a EBITDA wzrosła o 53 proc. r/r do 20,9 mln zł (11,2 mln zł w 2020 r.).

W tym czasie branża IT rozwijała się bardzo dynamicznie, podczas gdy wiele sektorów przemysłowych nadal mierzyło się ze skutkami trwającej kolejny rok pandemii. To nowoczesne rozwiązania i technologie okazały się skutecznym remedium na wyzwania związane z funkcjonowanie w nowej rzeczywistości, zdominowanej przez postępujące procesy digitalizacji.

„Spółka TT PSC niewątpliwie wykorzystała ten potencjał osiągając rekordowe wyniki finansowe w 2021 r., o ponad 50 proc. większe niż w 2020 r. Patrząc na przestrzeni ostatnich czterech lat nasze przychody wzrosły ponad trzykrotnie. Było to możliwe dzięki konsekwentnej realizacji strategii biznesowej, opartej na długotrwałej współpracy z klientami i partnerami działającymi w stabilnych sektorach gospodarki na świecie – mówi Szymon Bartkowiak, prezes TT PSC.

TT PSC obserwuje na rynku w Polsce wzrost zainteresowania projektami w obszarze cyfrowej transformacji.

„Firmy, które zainwestowały w czasie pandemii, kontynuują te procesy, ponieważ faktycznie potrzebują digitalizacji. Oczekują, że dzięki cyfryzacji realnie wpłyną na zmniejszenie kosztów, przyspieszą inne procesy w firmie, w tym analizy danych.

Apple iPhone 13 – mam i ja, czy było warto?

Choć nadal rodzime firmy mają wiele do nadrobienia w porównaniu z firmami zagranicznymi, to wyraźnie widać, że inwestycje w digitalizację przyspieszyły i na stałe wpisują się w strategie rozwoju przedsiębiorstw. Zagraniczne firmy przemysłowe, które są dziś bardziej zaawansowane od polskich w procesach cyfryzacji, stawiają bardziej na zwiększenie skali inwestycji – mówi Konrad Dróżka, Chief Revenue Officer i członek zarządu TT PSC.

Firma rozwija się nie tylko organicznie, ale także w drodze akwizycji. W lutym 2021 r. spółka TT PSC podpisała umowę inwestycyjną przejęcia pakietu kontrolnego polskiej firmy Algomine, która specjalizuje się w wykorzystaniu potencjału technologii takich jak Big Data, uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja czy rozwiązania chmurowe.

Rozbudowa oferty o nowe obszary technologiczne jest kluczowa, bo dzięki niej możemy działać jeszcze efektywniej, w coraz szerszym zakresie. To nasza odpowiedź na rosnące potrzeby klientów nastawionych na współpracę długofalową w zakresie kompleksowej cyfryzacji” – dodaje Szymon Bartkowiak.

Wraz z dynamicznym wzrostem przychodów rośnie także zatrudnienie w grupie TT PSC, które na koniec 2021 r. wynosiło już 727 osób, z czego ponad 10 procent zatrudnionych stanowiły osoby spoza Polski. Dzięki otwarciu rekrutacji na kolejne rynki, firma nie tylko może skuteczniej realizować cele rekrutacyjne, ale także wspierać naturalny rozwój zespołu wielokulturowego.

TT PSC

„Podsumowując, pomimo zawirowań na światowych rynkach, które wynikały głównie z trwającej pandemii, za nami bardzo dobry rok, zarówno pod kątem finansowym, jak i z perspektywy rozwoju biznesu. Utrzymujemy bardzo dynamiczny wzrost przychodów, otworzyliśmy kolejną spółkę zależną – Transition Technologies PSC France SAS, kontynuowaliśmy współpracę z klientami i partnerami strategicznymi, a także pozyskaliśmy nowych.

Mamy bardzo ambitny plan na kolejne lata, a perspektywy, dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi związane z reindustrializacją i digitalizacją, wyglądają obiecująco. Nasze zamówienia z Europy Zachodniej oraz USA już są na rekordowych poziomach, branża IT jest w trendzie wzrostowym, zaś sektory, w których działamy, okazują się odporne na zawirowania rynkowe i polityczne – podkreśla Szymon Bartkowiak.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: