YouTube dla ukraińskiej młodzieży

YouTube uruchomił sekcję z ukraińskimi treściami edukacyjnymi, aby pomóc uczniom i uczennicom szkół średnich, których edukację zakłóciła trwająca wojna.

Komentarz Susan Wojcicki, CEO YouTube: Od początku wojny w Ukrainie dokładamy w YouTube wszelkich starań, aby przeciwdziałać dezinformacji, dostarczać użytkownikom i użytkowniczkom wiarygodne informacje oraz jednoczyć naszą społeczność i wraz z nią wspierać działania pomocowe. Inwazja Rosji na Ukrainę będzie miała długoterminowy wpływ na edukację, ponieważ miliony osób zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów, a instytucje edukacyjne w Ukrainie przerwały lub zawiesiły swoją działalność.

Aby ułatwić uczniom i uczennicom ukraińskich szkół średnich znalezienie w internecie materiałów do nauki, zebraliśmy w jednym miejscu na YouTube materiały edukacyjne w języku ukraińskim. Obejmują one m.in. nauki ścisłe, matematykę,historię i inne. Mamy nadzieję, że ta edukacyjna sekcja pomoże ukraińskiej młodzieży w kontynuowaniu nauki.

Apple iPhone 13 – mam i ja, czy było warto?

Komentarz Dmytro Zavgorodnii, dyrektora generalnego Dyrekcji Transformacji Cyfrowej Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy:  Dzieci mają prawo do nauki nawet w czasie trwającej wojny. Cały świat to rozumie i wspiera nas na wiele sposobów. Jednym z największych partnerów w walce o wysoką jakość zdalnego nauczania jest YouTube. Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom za nową inicjatywę. W ramach sekcji Nauka na YouTube zebrano, usystematyzowano i przesłano już wiele lekcji wideo z różnych przedmiotów dla klas 7-11. Subskrybuj i ucz się online!

Jak działa ukraińska sekcja edukacyjna na YouTube?

Sekcja Nauka zawiera treści wideo dostosowane do programu nauczania ukraińskiego liceum, obejmujące szeroki zakres przedmiotów, w tym literaturę ukraińską i językoznawstwo, fizykę, biologię, chemię, matematykę, historię i wiele innych.

Test Motorola Moto G82 5G – zaskakuje możliwościami i ceną

Jak uzyskać dostęp do ukraińskiej wersji sekcji Nauka na YouTube?

W Ustawieniach na YouTube wystarczy:

W przypadku korzystania z aplikacji mobilnej w zakładce Odkrywaj wystarczy:

  • przejść do sekcji Nauka;
  • zapoznać się z szeroką gamą materiałów edukacyjnych po ukraińsku w jednym miejscu.

źródło: YouTube

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: