Unowocześniony Navigator dla LOTOS Paliwa

Unowocześniony Navigator dla LOTOS Paliwa

Unowocześniony Navigator. Spartavity dostarcza kompleksowy system zarządzania programem lojalnościowym w LOTOS Paliwa

Navigator dla LOTOS Paliwa

LOTOS Paliwa Sp. z o.o. wdrożyła na swoich stacjach nowy system zarządzania  programem lojalnościowym Navigator. Rozwiązanie jest zbudowane na platformie Sparta Loyalty Platform i obsługuje naliczanie punktów, rabatów i kuponów w czasie rzeczywistym. W ramach projektu firma Spartavity uruchomiła dla LOTOS Paliwa również aplikację mobilną Navigator, w której klienci stacji mogą m.in. aktywować wirtualną kartę lojalnościową.

Test 70mai Dash Cam Lite 2 – na każdą porę dnia i nocy

Spółka LOTOS Paliwa posiadająca ponad 520 stacji paliw w całym kraju zainwestowała w unowocześnienie swojego programu lojalnościowego Navigator. Do realizacji projektu wybrała firmę Spartavity, która ma szerokie doświadczenie w budowaniu wydajnych i przynoszących zyski programów lojalnościowych m.in. dla branży oil&gas.

– Celem projektu było dostarczenie dla LOTOS Paliwa narzędzia, które pozwoli firmie wygodnie i elastycznie zarządzać promocjami na jej stacjach paliwowych, bez technologicznych ograniczeń – mówi Tomasz Wawrzynów, dyrektor generalny Spartavity, krakowskiej spółki IT, budującej i wdrażającej autorski program lojalnościowy. – Zaproponowaliśmy najbardziej kompleksową i nowoczesną wersję naszej platformy, dzięki której LOTOS Paliwa będzie mogła efektywniej obsługiwać swoich klientów.

Branża paliwowa chętnie i skutecznie korzysta z programów lojalnościowych. Uczestnictwo w nich to jeden z kluczowych elementów – obok dobrej jakości obsługi i położenia blisko miejsca zamieszkania – decydujący o tym, że kierowca wybiera konkretną stację benzynową. Jak przyznają specjaliści Spartavity, dobrze dopasowany do indywidualnych potrzeb klienta program lojalnościowy gwarantuje zwiększenie koszyka uczestnika programu nawet o  kilkanaście procent.

– Konsumenci zwyczajnie lubią, gdy stacja jest blisko ich domu i daje im coś więcej niż tylko paliwo. Auto musimy tankować bardzo regularnie, dlaczego więc nie odbierać za to darmowej kawy, hot doga czy nie myć gratis samochodu? – mówi Tomasz Wawrzynów. – Fenomenem w budowaniu lojalności w branży oli&gas jest to, że po otrzymaniu karty niemal każdy podświadomie staje się lojalnym klientem. To dziś dla firm ogromna wartość przekładająca się na lepszą sprzedaż.

Wdrożony w LOTOS Paliwa system Sparta Loyalty Program to wersja zbudowana indywidualnie pod potrzeby klienta. Pozwala nie tylko łatwo przeliczać transakcje na stacjach w trybie online, ale daje też możliwość sprawnego zarządzania promocjami rabatowymi, wydającymi punkty i uruchamiania różnorodnych promocji kuponowych. Co istotne, system procesuje wszystkie te transakcje w czasie rzeczywistym.

W ramach projektu zespół Spartavity zbudował dla programu lojalnościowego Navigator również moduł call center, obsługujący zgłoszenia uczestników programu, oraz moduł komunikacji marketingowej, który pozwala na personalizację i targetowanie oferty LOTOS Paliwa.

Test Nextbase 522GW – miej oko nie(tylko) na drogę

Do dyspozycji klientów oddana została również aplikacja mobilna programu lojalnościowego, w której mogą rejestrować swoją wirtualna kartę, zamawiać nagrody oraz być na bieżąco z nowościami, ofertami i promocjami LOTOS Paliwa.

LOTOS Paliwa

To nie pierwsza współpraca LOTOS Paliwa z firmą Spartavity. Krakowska spółka dostarczyła w 2016 roku karty podarunkowe Sparta Gift Cards dla stacji paliwowych LOTOS.

W Polsce ze Sparta Loyalty Platform, systemu do zarządzania programem lojalnościowym, narzędziami marketingowymi i promocyjnymi Spartavity, korzystają między innymi: Vistula Retail Group (Bytom), InPost, New Balance, Spar, Taranko, Briju czy Szachownica.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: