eneloop na drodze ku czystej energii

eneloop na drodze ku czystej energii

eneloop to marka akumulatorów oferująca klientom zupełnie nowe możliwości w zakresie stylu życia. Akumulatory są wstępnie naładowane za pomocą energii słonecznej i mogą być ponownie ładowane do 2100 razy – utrzymują 70-procentowy poziom naładowania nawet przez 10 lat.

eneloop

Akumulatory eneloop, opracowane z myślą o zrównoważonym rozwoju i z troską o dobro naszej planety, urzeczywistniają zasady takie jak „Ponowne naładowanie” i „Ponowne użycie”, które są fundamentalne dla stworzenia Społeczeństwa Czystej Energii. eneloop wykorzystuje energię słoneczną, aby udowodnić, że zrównoważony Styl Życia Oparty na Czystej Energii jest możliwy do zrealizowania poprzez ponowne wykorzystywanie produktów.

eneloop

 

 

Obecnie eneloop podejmuje kolejne kroki, mające na celu uzyskanie bardziej wydajnego i zeroemisyjnego akumulatora.

Jak dobrać baterie?

Innowacje w zakresie ZEROEMISYJNOŚCI, LEPSZEJ WYDAJNOŚCI i WIĘKSZEGO BEZPIECZEŃSTWA

Naszym celem jest stworzenie akumulatorów o zerowej emisji”, mówi Silvia Scheers, dyrektor ds. marki eneloop w Advanced Power Solutions. „Naszym kolejnym krokiem są bardziej ekologiczne opakowania dla wszystkich akumulatorów i ładowarek eneloop. Nasza branża musi przestać wykorzystywać do tego celu twarde tworzywa sztuczne. Oprócz tego planujemy jeszcze intensywniejszą pracę nad poprawą jakości i wydajności. To dzięki wytyczonym celom mamy motywację do dalszego działania i wprowadzamy coraz to nowe udoskonalenia”.

  1. Pierwszą innowacją jest wprowadzenie nowego, w pełni kartonowego i w 100% wolnego od plastiku opakowania dla akumulatorów. Pełni ono funkcję ochronną, ale także jest nośnikiem etykiety FSC Mix i przekazów dotyczących „Zrównoważonego Stylu Życia”. Ładowarki także zostały wyposażone w całkowicie nowe opakowanie niezawierające plastiku.
  2. Drugą innowacją jest zwiększenie wydajności naszego bestsellerowego akumulatora eneloop.

Minimalne pojemności zostały podniesione, aby zapewnić od 5 do 7% dłuższą żywotność dla obu typów akumulatorów. Udało się to osiągnąć poprzez zwiększenie pojemności w akumulatorach AA z 1900mAh do 2000mAh, a w akumulatorach AAA z 750mAh do 800mAh. Te ulepszenia dają klientom od 600 do 1000 godzin więcej na granie lub słuchanie radia. 

  1. Idealnym uzupełnieniem powyższych innowacji są opakowania, które zapewniają bardziej czytelny przekaz dla konsumenta.

Nowy design opakowań eneloop gwarantuje, że cechy i zalety różnych asortymentów są bardziej zrozumiałe dla użytkownika. Opakowania ładowarek podkreślają zastosowane funkcje bezpieczeństwa (takie jak ochrona przed przeciążeniem, ochrona przed przegrzaniem, ochrona przed zwarciem), a nowe nazwy i kodowanie kolorami pomagają klientom rozróżnić ich funkcje techniczne.

Silvia Scheers: „W eneloop wierzymy, że najlepszym i prawdopodobnie jedynym sposobem na to, aby stworzyć zdrowszy, lepszy i bardziej zrównoważony świat jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Wydajność i wygoda użytkowania powinny iść ze sobą w parze. I właśnie te zasady zostały wcielone w życie przy produkcji naszej nowej linii produktów i opakowań”.

 

JAK ROZPOCZĘŁA SIĘ HISTORIA MARKI eneloop? Garść informacji o firmie

Akumulator / bateria pod szczególną opieką

POCZĄTEK: bardzo ciepłe przyjęcie

Pierwsza wersja akumulatorów eneloop ujrzała światło dzienne w 2005 roku i spotkała się z ciepłym przyjęciem przez wszystkich użytkowników na świecie ceniących sobie ekologiczne rozwiązania i aktywny styl życia.

W 2013 r. eneloop stało się oficjalnie częścią marki Panasonic.

Do 2021 r. do dystrybucji na całym świecie trafiło ponad 550 milionów przyjaznych dla środowiska akumulatorów eneloop.

TERAŹNIEJSZOŚĆ: duża i stale rosnąca społeczność użytkowników

Dzisiaj fotografowie, twórcy i realizatorzy filmów wideo oraz miłośnicy technologii na całym świecie postrzegają eneloop jako wydajne i przyjazne dla środowiska produkty, na których można w pełni polegać w pracy lub w trakcie realizacji swoich pasji.

PRZYSZŁOŚĆ: większa wygoda, większa wydajność, ale przede wszystkim, produkt bardziej przyjazny dla środowiska

Wysiłki twórców eneloop zawsze skupiały się na zwiększeniu wygody użytkowania i wydajności.

Dziś akumulatory eneloop są ładowane energią słoneczną i mają wieloletni okres trwałości, zachowując swoje znakomite parametry przez długi czas.

eneloop to ciągłe doskonalenie się w zakresie zwiększania wygody i wydajności produktów oraz zmniejszania śladu węglowego, co jest najlepszą drogą do realizacji celów dotyczących zrównoważonego rozwoju.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: