Ale jazda! – Sharp kreuje styl życia w XXI wieku

Ale jazda! – Sharp kreuje styl życia w XXI wieku


Głównym bohaterem najnowszego filmu zrealizowanego przez studio filmowe Hightide Pictures oraz agencję kreatywną KORE jest elektryczna hulajnoga. Wyjątkowa, bo wyprodukowana przez firmę Sharp Consumer Electronic, która od lat oferuje swoim klientom najbardziej zaawansowane technologie i kreuje styl życia w XXI wieku. 

Ale jazda! - Sharp kreuje styl życia w XXI wieku

Sto milionów ludzi codziennie ogląda filmy w sieci i aż 65 proc. z nich wchodzi na strony firm, których video obejrzeli. Dlatego tak ważne jest, by film reklamowy był zrealizowany przez doświadczonego producenta i reżysera, którzy potrafią skutecznie przyciągnąć uwagę widza. Sharp Consumer Electronic Poland powierzył realizację najnowszego spotu hulajnogi elektrycznej studiu filmowemu Hightide Pictures oraz agencji reklamowej Kore, które od lat współpracują przy realizacji prestiżowych projektów.

Test 70mai Dash Cam Lite 2 – na każdą porę dnia i nocy

Agencje Kore i Hightide Pictures od 15 lat wzajemnie się uzupełniają i mają na swoim koncie projekty zarówno lokalne jak i globalne. Wspólnie odpowiadały m.in. za kreację i produkcję spotów dla Hasco-lek i przebudowanie komunikacji MAKRO. Współpracowały z Panasonic Polska zarówno pod kątem wizerunku na rynkach CEE jak i przy promocjach handlowych oraz produkowały globalne materiały onlinowe promujące rozwiązania audio dla Philips. Wszystkie wspólnie realizowane projekty są prowadzone z niezwykłą dbałością o zmniejszenia śladu węglowego i ograniczenia śmieci. Na żadnym planie nie ma butelek, kubeczków ani innego plastiku.

W trakcie produkcji minimalizuje się konieczność używania agregatów i wielkich lamp starając się zastępować je ledowymi rozwiązaniami. Podczas ostatnich produkcji, szukanie lokacji i działania preprodukcyjne odbywały się przy użyciu komunikacji miejskiej lub samochodów elektrycznych. Dokumentacja, scenariusze, umowy, w 80% były tylko w formie cyfrowej.  Po zakończeniu każdej realizacji obie agencje wspólnie realizują przedsięwzięcie polegające na sadzeniu drzew. Najnowszym, wspólnym projektem obu firm jest realizacja filmy reklamowego dla firmy Sharp.

Ale jazda! - Sharp kreuje styl życia w XXI wieku

Już od 110 lat Sharp poprawia jakość życia ludzi, proponując im najbardziej zaawansowane technologie. Firma zaczynała swoją działalność od automatycznych ołówków „Ever-Sharp”, od których wywodzi się nazwa firmy, przez pierwsze odbiorniki radiowe i telewizory, pierwsze na świecie elektroniczne kalkulatory LCD i masową produkcję baterii słonecznych, aż do opracowania i wypuszczenia na rynek telewizora AQUOS LCD.  O jakości produktów marki Sharp najlepiej świadczy fakt, że główni bohaterowie serialu Stranger Things używają sprzętów tej marki, choć nie są zobligowani do tego kontraktem reklamowym.

e-hulajnogi Sharp trafiają do Polski

Teraz Sharp proponuje nowoczesny, bezpieczny, ekologiczny i szybki sposób przemieszczania się po mieście, czyli hulajnogi elektryczne. Sprzęt ten został stworzony z myślą o młodych i dynamicznych mieszkańcach miast, którzy cenią sobie jakość i nowoczesne technologie, a jednocześnie chcą być niezależni od innych środków komunikacji.

By pokazać wszystkie zalety jazdy na hulajnodze po mieście, film nakręcono w Warszawie. Zdaniem operatorów, w Polsce, w odróżnieniu od krajów położonych na południu, jest idealne światło, co ma związek ze zróżnicowanym kątem padania promieni słonecznych. Ponieważ film ten będzie pokazywany w całej Europie, realizatorzy starali się wybrać miejsca uniwersalne, takie jak np. Port Praski, który idealnie się sprawdził.


Doświadczeni realizatorzy, nowoczesny sprzęt i odpowiednio dobrana lokalizacja przyczyniły się do powstania ciekawej i inspirującej historii.

Operator – Jakub Jakielaszek
Reżyser – Marek Marlikowski
Producent – Alicja Grabowska
Postprodukcja – Witold Basiewicz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: