Respect MODE-ON – STOP hejterom w sieci

Respect MODE-ON – STOP hejterom w sieci

Nienawiść, wyzwiska, dyskryminacja … z tymi emocjami zwykle mierzą się kobiety w e-sporcie. Respect MODE-ON!

Wraz z Lenovo i Microsoft, x-kom zorganizował wyjątkowy turniej Spike X. Uczestnicy rywalizowali w grze Valorant. A turniejowi przyświecało hasło: Respect MODE-ON, namawiające do przeciwdziałania dyskryminacji i aktom nienawiści.
Respect MODE-ON
Martyna „Meryls” Jachimowicz, Aleksandra „Al3xandras” Hanula, Katarzyna „Brunecia” Cimochowska-Bączek oraz Paulina „Shini” Gorczyńska oraz Daniel „yaotziN’” Roczniak.
W czasie finału zwycięskie drużyny z eliminacji rozegrały dodatkowe mecze z tajemniczym zespołem profesjonalistów, którego kapitanem był Daniel „yaotziN’” Roczniak. Uczestnicy turnieju do samego końca nie wiedzieli, że ten specjalny team składał się w większości z kobiet.

Wiele lat temu, na jednym z letnich festiwali był wystawiony namiot, w którym można było pograć w gry. Moja znajoma, która była wielką fanką Dead Or Alive, chciała sobie chwilę w nią pograć. Przy jednej z konsol stał chłopak, który właśnie w nią ciupał. Koleżanka zapytała czy może do niego dołączyć. Chłopak zmierzył ją wzrokiem od stóp do głów, lekceważąco parsknął, zgadzając się na wspólną rozgrywkę. Znajoma spuściła mu potężne wciry.

Młodzieniec musiał tak bardzo źle znieść porażkę z dziewczyną, że bez słowa odrzucił pad, odwrócił się na pięcie i wyszedł z namiotu. Naszą wspólną akcją z Lenovo i Microsoft chcieliśmy pokazać, że w tej zabawie liczy się przede wszystkim pasja do gier i nie ma tu znaczenia płeć, kolor skóry, grubość portfela, długość nosa czy szerokość geograficzna. – Kamil Szwarbuła, rzecznik x-komu.

Film o hejcie w stosunku do gamerek:

O turnieju

Eliminacje do turnieju zorganizowano na początku czerwca. Do finałów, które rozegrały się 12 czerwca w Strefie Gracza x-komu w warszawskiej Reducie, zakwalifikowały się cztery zespoły. Miały one wówczas także okazję, by spotkać się w niepunktowanych meczach towarzyskich z ekipą Daniela „yaotziNa” Roczniaka – profesjonalnego trenera Valoranta.
Główną nagrodę zgarnął zespół kokpiT, a były nią laptopy Lenovo Legion z Windows 11.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl