Endeavor wchodzi na polski rynek

Endeavor wchodzi na polski rynek 

Endeavor, organizacja non-profit skupiająca przedsiębiorców technologicznych z całego świata, rozpoczyna działalność w Polsce. Założyciele firm zyskują dzięki temu dostęp do globalnej społeczności przedsiębiorców, mentorów i inwestorów. Grupą docelową Endeavor są szybko rosnące firmy technologiczne (scale-upy), wyceniane na ponad 100 milionów dolarów i posiadające globalne ambicje rozwoju.

Endeavor

Organizacja Endeavor wchodzi na polski rynek aby współpracować z firmami, które przeszły fazę rozruchu i wykazują potencjał do szybkiego zwiększenia skali działalności. Założyciele firm technologicznych wybranych przez Endeavor będą mogli korzystać z globalnej sieci networkingowej, społeczności mentorów, inwestorów i przedsiębiorców oraz dostępu do rynków i kapitału. Endeavor zapewnia przedsiębiorcom strategiczne wsparcie w rozwoju ich firm, a także platformę, za pośrednictwem której mogą oni przekazywać swoją wiedzę, pomagając w rozwoju innym polskim firmom. Oprócz oferowania wsparcia dostosowanego do indywidualnych potrzeb, Endeavor inwestuje w przedsiębiorców poprzez oparty na zasadach współinwestowania fundusz Endeavor Catalyst.

Apple iPhone 13 – mam i ja, czy było warto?

Na czele warszawskiego oddziału Endeavor stoi Bartosz Lipnicki, mający doświadczenie w rozwijaniu firmy rodzinnej, globalnej korporacji, startupów technologicznych oraz funduszu venture capital. Polscy przedsiębiorcy będą mogli również korzystać ze wsparcia rady założycielskiej Endeavor Poland, w skład której wchodzą: Wiktor Schmidt (Netguru), Marcin Żukowski (Snowflake), Daniel Surmacz (RTB House), Maciej Noga (Pracuj.pl), Jakub Dwernicki (R22), Paulina Skrzypińska (BNP Paribas), Francois Nuyts (Allegro), Bartosz Ciołkowski (Mastercard) oraz Oktawian Zając (BCG).

– W uruchomienie Endeavor w Polsce zaangażowali się czołowi polscy przedsiębiorcy oraz menedżerowie. Wspólnie chcemy zbudować silny ekosystem szybko rosnących firm technologicznych oraz inspirować iwspierać przedsiębiorców posiadających ambicje globalnego rozwoju. Proces selekcji już trwa i jeszcze wtym roku spodziewamy się rozpoczęcia współpracy z co najmniej jedną firmą – mówi Bartosz Lipnicki, dyrektor zarządzający Endeavor Polska

 

Polska jest 41. rynkiem, w którym Endeavor otworzył swoje biuro. Założona w 1997 roku organizacja non-profit współpracuje z ponad 2,1 tys. przedsiębiorców z 1,3 tys. firm w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Azji, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Europie. Do tej pory firmy prowadzone przez przedsiębiorców współpracujących z Endeavor stworzyły ponad 3 miliony miejsc pracy, a sami założyciele często są mentorami i inwestują w kolejne pokolenia przedsiębiorców. Wśród globalnych podmiotów współpracujących z Endeavor są między innymi: Checkout.com, Flutterwave, Payhawk, Careem czy Workable.

Bardzo się cieszymy, że możemy wprowadzić model Endeavor do Polski. Mamy silne wsparcie zaangażowanej grupy lokalnych przedsiębiorców technologicznych, którzy tworzą radę założycielską Endeavor Poland. Jako globalna społeczność wspomożemy rozwój szybko rosnących firm technologicznych w Polsce.  Dzięki dostępowi do globalnej sieci Endeavor, funduszowi koinwestycyjnemu Endeavor Catalyst oraz wsparciu znakomitej rady założycielskiej jesteśmy pewni, że będziemy mieli znaczący wpływ na ekosystem przedsiębiorczości w Polsce – mówi Linda Rottenberg, współzałożycielka i CEO Endeavor

Polski rynek VC od kilku lat notuje coraz lepsze wyniki pod względem liczby i wartości inwestycji. Według raportu PFR Ventures i Inovo Venture Partners „Transakcje na polskim rynku VC w I kw. 2022” w samym pierwszym kwartale br. wartość inwestycji w rodzime start-upy wyniosła rekordowe 1,16 mld zł. Po latach hossy na rynki kapitałowe nadchodzi jednak spowolnienie oraz niepewność wywołana wojną w Ukrainie, rosnącą inflacją oraz obniżaniem prognoz makroekonomicznych dla regionu. Zdaniem Bartosza Lipnickiego, w takich okolicznościach model biznesowy Endeavor może okazać się szczególnie wartościowy dla polskich przedsiębiorców.

– Nasze podejście opiera się na globalnej współpracy, wsparciu oraz mentoringu. Dla wielu polskich założycieli może to być pierwszy raz, kiedy będą musieli działać w niekorzystnych warunkach rynkowych. Start-upy, scale-upy, jak i dojrzałe firmy muszą dostosować swoje strategie i plany rozwoju do nowej sytuacji. Właśnie w takich okolicznościach dodatkowe wsparcie i wymiana doświadczeń z innymi przedsiębiorcami stają się bezcenne – przekonuje Bartosz Lipnicki

O Endeavor:

Endeavor jest globalną społecznością wpływowych przedsiębiorców. Naszą misją jest uwalnianie potencjału oraz inspirowanie przedsiębiorczości poprzez selekcję, wspieranie i inwestowanie w wybitnych przedsiębiorców na świecie oraz zapewnianie im platformy, dzięki której mogą się rozwijać.

Test Garmin Dash Cam Mini 2 – kamerka z dużym potencjałem

Celem Endeavor w Polsce jest zapewnienie wiodącym przedsiębiorcom w kraju dostępu do uznanych lokalnych liderów biznesu, jak również do międzynarodowej społeczności mentorów, inwestorów i przedsiębiorców. Endeavor oferuje przedsiębiorcom nie tylko strategiczne wsparcie w rozwoju ich firm, ale także platformę, za pośrednictwem której mogą oni przekazywać swoją wiedzę, przyczyniając się do wzrostu i rozwoju polskiej społeczności przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: