Xiaomi 12S – jakość obrazu Leica

Xiaomi 12S – jakość obrazu Leica

Xiaomi wprowadza trzy nowe smartfony z serii Xiaomi 12S – pierwsze przygotowane w współpracy z firmą Leica. Modele Xiaomi 12S Ultra i 12S Pro dodatkowo wyposażone są w unikalne układy Xiaomi Surge.

Xiaomi oficjalnie zaprezentowało nową serię Xiaomi 12S wykorzystującą technologię Leica. Smartfony wykorzystują obiektywy Leica Summicron i obsługują profile obrazowania Leica.

Jakość obrazu Leica

Xiaomi i Leica wspólnie stworzyły nowy standard dla fotografii mobilnej. Seria smartfonów Xiaomi 12S wykorzystującą technologię Leica jest wynikiem współpracy obu firm i oferuje wyjątkową jakość obrazu i kolorów.

Test Xiaomi Watch S1 – styl i szyk dla aktywnych

Główny aparat Xiaomi 12S Ultra ma asferyczny obiektyw 8P, który rozwiązuje typowe problemy, takie jak flara, „ghosting” i aberracja chromatyczna. Moduł aparatu Xiaomi 12S Ultra ma również powłoki przeciwodblaskową i barwioną na krawędziach soczewek, wykorzystuje kopolimer olefinowy i filtr światła podczerwonego z nową technologią powlekania.

Oprócz zaawansowanej konstrukcji optycznej, Xiaomi 12S Series wykorzystuje profile obrazowania Leica odtwarzając ton i estetykę Leica z pomocą najnowocześniejszych algorytmów. Dla użytkownika końcowego oznacza to dostęp do dwóch stylów fotograficznych: „Leica Authentic Look” i „Leica Vibrant Look”, oba oferują większą swobodę twórczą dla fotografa.

Test Xiaomi 12X – potrafi pokazać pazurki

Profesjonalny aparat szerokokątny z matrycą o przekątnej 1 cala  

Xiaomi 12S Ultra jest wyposażony w 1-calowy czujnik IMX989 firmy Sony, z matrycą Quad-Bayer z pikselami o rozmiarze do 1,6 μm. Dzięki grupowaniu (ang. pixel binning) piksel osiąga 3,2 μm, co redukuje szumy, rozszerza zakres dynamiczny, zwiększa ilość przechwytywanego światła, a także uzyskuje ogólnie lepszy obraz w warunkach słabego oświetlenia.

Xiaomi 12S Ultra jest pierwszym urządzeniem z systemem Android, które obsługuje nagrywanie i odtwarzanie wideo Dolby Vision HDR. Oznacza to żywe kolory, wysoki współczynnik kontrastu i bogatsze szczegóły.

Xiaomi 12S Ultra wykorzystuje stabilizację optyczną HyperOIS, co ma szczególne znaczenie dla nagrywania wideo. HyperOIS wykorzystuje przerwę między dwiema klatkami, aby uruchomić stabilizację i skorygować położenie optyki. Dzięki temu obraz jest stabilny i ma naturalny charakter, bez artefaktów i nienaturalnego ruchu.

Xiaomi 12S i Xiaomi 12S Pro wykorzystują sensor IMX707 od firmy Sony (1/1,28 cala, piksele 2,44 μm po grupowaniu). Dzięki technologiom Xiaomi AI Image Solution i Xiaomi ProFocus, matryca ta  szybko się uruchamia i sprawnie rejestruje obraz w trybie ciągłym. W obu tych smartfonach  zaimplementowano funkcję „All-Scene Snapshot”, ułatwiającą uchwycenie w kadrze optymalnego momentu.

Test Xiaomi 12 Pro – pokazuje flagowego pazura…ale

Seria Xiaomi 12S wykorzystująca technologię Leica została zaprojektowana tak, aby była bardziej przyjazna fotografom w postprodukcji. Cała seria obsługuje 10-bitowy format RAW skalibrowany przez Adobe Labs, z metadanymi korekcji kolorów osadzonymi w plikach. Jeśli korzystamy z  programu Adobe Lightroom, to metadane automatycznie wczytają się z RAW-em, co ułatwi korekcję obrazu.

Jeden smartfon, dwa chipy Xiaomi Surge

 

Xiaomi 12S Ultra wykorzystujący technologię Leica jest pierwszym flagowym modelem wyposażonym w dwa chipy Xiaomi Surge. Zastosowano w nim chipset szybkiego ładowania Xiaomi Surge P1 i chipset zarządzania baterią Xiaomi Surge G1. Oznacza to bardzo szybkie ładowanie i inteligentne zarządzanie zużyciem energii.

Xiaomi 12S Ultra ładuje się z mocą 67W przewodowo, a 50W bezprzewodowo. Smartfon oferuje też bezprzewodowe ładowanie zwrotne z mocą 10W. Sercem systemu jest jednokomorowa bateria krzemowo-tlenowa o pojemności 4860 mAh i chipset szybkiego ładowania Xiaomi Surge P1, który obsługuje prąd wejściowy do 16 A ze sprawnością konwersji 96,8%. Ponadto, chipset baterii Xiaomi Surge G1 oferuje szereg algorytmów sterujących, co znakomicie wydłuża jej żywotność i pozwala bardzo dokładnie przewidzieć czas pracy. Xiaomi 12S Ultra obsługuje również ładowanie adaptacyjne, aby zapobiec przeładowaniu baterii, zwiększając tym samym liczbę cykli ładowania o 25%.

Xiaomi 12S Pro ma chipset Xiaomi Surge P1, opcję szybkiego ładowania przewodowego
120W, ładowanie bezprzewodowe 50W oraz baterię jednokomorową o pojemności 4600 mAh, natomiast Xiaomi 12S ładuje baterię z mocą 67W przewodowo, 50W bezprzewodowo oraz ma baterię o pojemności 4500 mAh.

Flagowa wydajność, flagowy wyświetlacz

Seria Xiaomi 12S wykorzystująca technologię Leica jest napędzana nowym chipsetem Snapdragon 8+ Gen 1 Mobile Platform, zbudowanym w procesie 4 nm. W porównaniu do Snapdragona 8 Gen 1, rdzenie Snapdragon 8+ Gen 1 są o 21% mniejsze, przy czym zarówno CPU jak i GPU są o 10% wydajniejsze i o 30% bardziej energooszczędne. To nie tylko znacznie zmniejsza zużycie energii w trybie czuwania, ale także pozwala na mniejsze nagrzewanie się urządzenia i niższe zużycie energii przy dużym obciążeniu.

Test Xiaomi Redmi Note 11 Pro – fajny smartfon w przystępnej cenie

Xiaomi 12S Ultra jest wyposażony w nowy system chłodzenia. Składa się on z pompy i sieci kanalików, które wykorzystują efekt kapilarny do aktywnego pompowania cieczy chłodzącej. To znacznie poprawia wydajność i zwiększa przewodnictwo cieplne układu.

Xiaomi 12S Ultra i Xiaomi 12S Pro są wyposażone w 6,73-calowy wyświetlacz AMOLED z materiałem luminescencyjnym E5, który zapewnia bardzo wysoki poziom szczegółowości, jasności i wydajności kolorów. Ma jasność do 1500 nitów, rozdzielczość 2K, gamut kolorów P3 i adaptatywne odświeżanie 1-120 Hz. Xiaomi 12S jest bardziej kompaktowy (6,28 cala), także wspiera wyświetlanie gamutu P3, HDR10+ i adaptywne odświeżanie 120 Hz.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: