Formula Drive – Poprowadź Bolid F1 w Polsce

Formula Drive – Poprowadź Bolid F1 w Polsce

Aby spełnić marzenie o poprowadzeniu bolidu F1 i zobaczyć legendarne bolidy w akcji nie trzeba wybierać się już na tor do Szwecji czy Włoch. Taka niezwykła okazja nadarzy się tego lata w Polsce. W dniach 9-11 lipca odbędzie się event „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”. To prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji oraz niecodzienna szansa, aby poprowadzić legendarny bolid F1 Mod Williams F29. Szykują się duże emocje, gdyż nieczęsto można zrealizować w Polsce tak nietypowe marzenie motoryzacyjne i poobserwować bolidy F1 na torze wyścigowym. 

Formula Drive – Poprowadź Bolid F1

Fani mocnych wrażeń będą mogli obejrzeć, a niektórzy przekonać się na własnej skórze jak to jest usiąść za kierownicą legendarnego bolidu i poczuć się jak Robert Kubica, Alexander Wurz czy Nico Rosberg. Na lipcowym wydarzeniu „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1” pojawią się aż 3 typy bolidów.

Uczestnicy po przejściu profesjonalnych szkoleń będą realizowali jazdy bolidami Renault 2000, a na zwieńczenie dnia mogli samodzielnie poprowadzić bolid F1 Mod Williams FW29 z 2007 roku o mocy 650 koni mechanicznych. Dokładnie tymi egzemplarzami bolidów jeździli Nico Rosberg i Alexander Wurz. Fani motoryzacyjnych przeżyć będą mogli również skorzystać jako pasażer z jazdy BMW Sauber F1.06 X2, maszyny prowadzonej przez doświadczonego kierowcę wyścigowego – Kamila Franczaka.

Pomysłodawcą i twórcą eventu jest Grzegorz Rożalski, kierowca wyścigowy i pasjonat sportów ekstremalnych. Pomysł na realizację wydarzenia umożliwiającego miłośnikom motoryzacji spełnienie marzeń o poprowadzeniu bolidu F1 w naszym kraju narodził się w jego głowie już kilka lat temu. Wizyta na torze Anderstorp w Szwecji i rozwijana od kilkunastu lat pasja do doświadczania ekstremalnych wrażeń za kierownicą m.in. podczas wyścigów Time Attack Poland, European Time Attack Masters oraz GSMP, zaowocowały podjęciem decyzji o przygotowaniu wydarzenia Formula Drive w Polsce.

Test 70mai M300 Dash Cam – rejestrator trasy bez zbędnych opcji

Kilkunastomiesięczna praca nad tym wyzwaniem i nawiązanie efektywnej współpracy z zespołem Johana Rajamäki ze Szwecji oraz determinacja w dążeniu do celu zdobyta także w roli kierowcy wyścigowego sprawiły, że szykujemy się do lipcowej edycji wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”. Odbędzie się ono w dniach 9-11 lipca br. na torze Silesia Ring.

Formula Drive – Poprowadź Bolid F1

Jazdy legendarnymi bolidami F1 będą realizowane na zamkniętym torze wyścigowym, pod okiem doświadczonych instruktorów. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą poczuć prawdziwą prędkość w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach. Dodatkową atrakcją podczas eventu będzie również symulator stworzony na bazie McLarena MP4-30 z sezonu 2015.

Test Navitel RS2 Duo – zabezpieczy kierowcę i pasażerów

Lipcowe wydarzenie „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1” może okazać się największą gratką motoryzacyjną tego lata, szczególnie dla miłośników F1.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: