Wymieniamy lodówkę – na co zwrócić uwagę

Wymieniamy lodówkę – na co zwrócić uwagę

Z badań wynika, że wymieniamy naszą domową lodówkę średnio raz na 10, a czasem nawet 15 lat*. Nie dziwi więc fakt, że gdy przychodzi do momentu zakupu wahamy się, który model spośród dostępnych na rynku wybrać.

Samsung Side-by-Side - wymieniamy lodówkę

Urządzasz nowe mieszkanie i chcesz wyposażyć je w niezawodne AGD? A może właśnie rozpoczynasz remont i planujesz wymianę lodówki na nowszy model? Mówi się, że kuchnia jest sercem każdego domu. Króluje w niej lodówka, zatem jest to sprzęt pierwszej kategorii – nic dziwnego, że chcielibyśmy wybrać dobrze. Tym bardziej, że jest to wybór na lata.

Dzięki zaawansowanym technologiom, a także rozwiązaniom projektowanym z myślą o ułatwieniu codziennego życia – takim jak nowa strefa napojów Beverage Centre™, podwójna kostkarka, „lodówka w lodówce” czyli Food Showcase, a także Twin Cooling Plus™ optymalizującemu temperaturę oraz wilgotność – lodówki Samsung dopasowują się do sposobu w jaki funkcjonujemy w domu, a także pomagają lepiej zadbać o świeżość produktów spożywczych, abyśmy mogli ograniczyć ich marnowanie” – mówi Magdalena Rzepnicka, Head of Marketing Samsung Consumer Electronics.

To jeszcze nie wszystko. Oto 5 kluczowych aspektów, które powinny być dla nas szczególnie istotne podczas wyboru lodówki.

Test Samsung Galaxy A33 5G – optymalny smartfon dla każdego

Po pierwsze – pojemność

Rozmiar lodówki powinien odpowiadać naszemu faktycznemu zapotrzebowaniu, które uzależnione jest od ilości domowników, a także od zwyczajów zakupowych. Jeśli mamy dużą rodzinę, a jednocześnie wolimy robić większe zakupy, które starczą na dłużej, nasza uwaga powinna skupić się na modelach Side-by-Side. Lodówki te składają się z minimum dwóch otwieranych drzwi, oferując przestrzeń znacznie większą niż standardowe urządzenia. Teraz portfolio Samsung zostało wzbogacone aż o 8 nowości Side-by-Side.

Wszystkie premierowe lodówki wyposażone zostały w rewolucyjną technologię SpaceMax™, dzięki której użytkownik zyskuje aż do 645 l powierzchni do przechowywania produktów***. Zastosowanie izolacji o wysokiej wydajności sprawia, że większa przestrzeń wewnętrzna nie ma wpływu na wymiary zewnętrzne urządzenia, zapewniając dużo miejsca nie tylko na półkach, ale i w szufladach. Podwójne drzwi umożliwiają jeszcze lepsze zagospodarowanie przestrzeni wewnętrznej lodówki.

Test Samsung Galaxy A53 5G – w codziennym użytkowaniu

Po drugie – wygoda

Wygodę użytkowania lodówki zwiększają dodatkowe funkcje. Przykładem może być strefa napojów Beverage Center™ w nowych lodówkach Samsung Side-by-Side, która pozwala cieszyć się szybkim i łatwym dostępem do orzeźwiająco schłodzonej wody (także smakowej), dzięki automatycznie dopełnianemu pojemnikowi z przefiltrowaną wodą. Obecność filtra do wody Samsung HAFEX pozwala na rezygnację z wody butelkowanej, dzięki czemu nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale także minimalizujemy ilość plastikowych śmieci generowanych przez domowe gospodarstwo.

Food Showcase to specjalna strefa w drzwiach lodówki, umożliwia otwarcie tylko zewnętrznych drzwi urządzenia, dzięki czemu zyskujemy łatwy dostęp do najpotrzebniejszych produktów oraz do dozownika z wodą. Wewnętrzna kostkarka z podwójnym rodzajem lodu Dual Auto Ice Maker wytwarza zarówno lód w kostkach, jak i w mniejszych Ice Bites™, które znacznie szybciej schładzają napoje. Czy może być wygodniej?

Test Samsung Galaxy S22 Ultra – flagowiec z krwi i kości

Po trzecie – świeżość produktów

Zadaniem nowoczesnych technologii zastosowanych w lodówkach jest to, aby stworzyć żywności warunki, aby mogła pozostać świeża jeszcze dłużej niż w standardowych urządzeniach. Jest to możliwe dzięki technologii Samsung Twin Cooling Plus™, która optymalizuje temperaturę oraz wilgotność w lodówce – dzięki dwóm niezależnym obiegom powietrza. Utrzymuje produkty w optymalnych warunkach i pomaga zachować ich naturalny smak, zapobiegając mieszaniu się zapachów.

Nowe lodówki zostały wyposażone również w dobrze znane nam już z poprzednich modeli innowacyjne rozwiązania. Wśród nich znajdziemy strefę Cool Select+, która pozwala przekształcić zamrażarkę w chłodziarkę, co jest szczególnie przydatne np. w sytuacjach, gdy organizujemy przyjęcie i potrzebujemy większej przestrzeni chłodzącej niż zwykle na gotowe dania. Rozwiązanie Metal Cooling zapewnia lepszą izolację lodówki i ogranicza wahania temperatury w jej wnętrzu, nawet po otwarciu drzwi. To wszystko sprawia, że żywność dłużej zachowuje swój doskonały wygląd i wartości odżywcze.

Test Samsung Galaxy S21 FE 5G – z myślą o użytkownikach

Po czwarte – energooszczędność

Poza wszelkimi innymi zaletami sprzętu i zastosowanymi udogodnieniami, chcielibyśmy aby nasze domowe sprzęty były przyjazne dla środowiska. Coraz ważniejsza dla wielu użytkowników jest ekologia, dlatego też poszukują urządzeń, które dopasują się do ich stylu życia i pozwolą ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Kompresor Digital Inverter, zastosowany m.in. w nowych lodówkach Side-by Side Samsung, automatycznie dostosowuje swoją prędkość do wybranego poziomu chłodzenia, dzięki czemu pracuje ciszej oraz zużywa mniej energii. Jego żywotność została przewidziana nawet na 21 lat i objęty został 20-letnią gwarancją.  Dzięki temu zaoszczędzimy na rachunkach za prąd,  dołożymy cegiełkę do ochrony środowiska, a także zyskamy funkcjonalne, a zarazem ciche urządzenie w naszym domu (praca na poziomie 36 dB).

Po piąte – design

Ostatnia, ale wcale nie najmniej istotna kwestia to design lodówki, który powinien iść w parze z pojemnością, wygodą użytkowania, rozwiązaniami pozwalającymi zachować dłuższą świeżość produktów oraz energooszczędnością. Nasze domy i mieszkania urządzamy z dużą dbałością o szczegóły. To ważne, aby AGD nie zaburzało wystroju wnętrza, a stanowiło z nim integralną całość.   Dzięki nowym lodówkom Samsung Side-by-Side kuchnia zyskuje elegancki, spójny i nowoczesny wygląd. Wzornictwo Built-in idealnie współgra z pozostałymi sprzętami oraz zabudową meblową. Minimalistyczny design oznacza ponadto, że urządzenie ma płaskie drzwi, uchwyty w formie wgłębień, ukryty wyświetlacz, płaską półkę na wino, a także pojemniki i pudełka na żywność w odcieniach szarości.

Nowe modele Samsung Side-by-Side to: RH69B8941B1/EF, RH69B8941S9/EF, RH69B8931B1/EF, RH68B8841B1/EF, /EFRH68B8831B1/EF, RH68B8821B1/EF oraz RH68B8820B1/EF.

 Test Samsung Galaxy A72 – smartfon do multimediów w dobrej cenie

Skorzystaj z promocji Samsung

Teraz, kupując wybraną lodówkę Samsung Side-by-Side, możesz otrzymać od marki prezent, dzięki któremu nie tylko wprowadzisz w domu dodatkowe oszczędności, ale także ograniczysz zużycie plastiku. Wystarczy tylko, że podzielisz się opinią o produkcie na jednaj ze stron wskazanych w regulaminie, a otrzymasz w prezencie 2 filtry do wody o wartości 518 zł brutto. Dzięki 2 filtrom do wody o rocznej przepustowości 3786 l możesz zużyć rocznie nawet o 2524 butelek wody o poj. 1,5 l mniej.

Promocja Samsung trwa od 08.06 do 31.10.2022 r. lub do wyczerpania puli nagród.

Szczegóły, w tym lista modeli biorących udział w promocji, dostępne w regulaminie promocji na lodowki.samsung.pl

 Więcej informacji o lodówkach Samsung możesz znaleźć na stronie: https://www.samsung.com/pl/refrigerators/all-refrigerators/

One thought on “Wymieniamy lodówkę – na co zwrócić uwagę

  • 7 lipca 2022 o 12:58
    Permalink

    Lodówke wymieniałam w zeszłym roku, więc póki co ma się dobrze i nowej nie potrzebuje. Teraz jestem na etapie wybierania modelu iRobota, ale coś zdecydować się nie mogę hah chyba potrzebuje kogoś kto mi w tym pomoże 😛

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: