HPE GreenLake – dla chmury prywatnej

HPE GreenLake – dla chmury prywatnej

  • HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise to nowa zautomatyzowana i elastyczna chmura prywatna dla każdego rodzaju obciążeń i zastosowań – od tradycyjnych po natywne dla chmury – dostępna w modelu pay-as-you-go.
  • Do HPE GreenLake dodano osiem nowych usług chmurowych, m.in. tworzenie kopii zapasowych, block storage, zarządzanie operacjami obliczeniowymi, architektura data fabric, odzyskiwanie danych po awarii, hiperkonwergentna infrastruktura, a także branżowe usługi chmurowe do obsługi klientów i płatności.

HPE GreenLake

Firma Hewlett Packard Enterprise rozszerza ofertę HPE GreenLake o nowe usługi chmurowe – tym samym umożliwiając organizacjom modernizację wszystkich aplikacji i danych, od brzegu sieci aż po chmurę. Nowa oferta obejmuje też nowoczesną chmurę prywatną, która zapewnia środowisko natywne dla chmury oraz wspiera wdrażanie strategii hybrydowej przedsiębiorstwa. Osiem nowych usług dodanych do HPE GreenLake zapewnią klientom większy wybór, kontrolę i przewidywalność.

„Trzy lata temu podczas HPE Discover zobowiązaliśmy się do udostępnienia całefo portfolio produktów w modelu as-a-service do 2022 roku” – mówi Antonio Neri, prezes i dyrektor generalny HPE. „Dziś mogę z dumą powiedzieć, że nie tylko wywiązaliśmy się z naszej obietnicy, lecz wprowadzając te zmiany staliśmy się nową firmą. Rozwiązanie HPE GreenLake stało się wiodącą usługą, wybieraną przez organizacje, które chcą wdrożyć chmury hybrydowe i prywatne, a nasz katalog usług chmurowych umożliwia organizacjom modernizację danych, od brzegu sieci aż po chmurę. Przedstawione rozwiązania są zakorzenione w naszej wizji i zapewniają klientom niezrównaną platformę pozwalającą na realizację innowacyjnych pomysłów”.

Fundament systemu: Platforma HPE GreenLake

Platforma HPE GreenLake zapewnia klientom i partnerom ujednolicone, spójne korzystanie z chmury, kontrolę, widoczność oraz szybki i łatwy dostęp do ponad 70 usług chmurowych. Zaletą dla użytkowników jest jedna platforma do zarządzania, dzięki której można łatwo automatyzowac i wdrażać strategię hybrydową firmy.

HPE stale kontynuuje swe innowacje i inwestycje w platformę HPE GreenLake. Udoskonalenia platformy obejmują m.in. zwiększone bezpieczeństwo, nowy portal i narzędzia dla developerów oraz głębsze możliwości zarządzania zasobami i obciążeniami na dużą skalę.

Platforma HPE GreenLake nieustannie cieszy się dużą popularnością wśród klientów. HPE GreenLake ma obecnie ponad 1600 klientów korporacyjnych, a w drugim kwartale 2022 r. odnotowano roczny wskaźnik wzrostu przychodów (ARR) w wysokości 829 mln USD i trzycyfrowy wzrost zamówień w modelu as-a-service trzeci kwartał z rzędu.

HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise

Z wielu powodów – takich jak złożoność relacji między licznymi aplikacjami, koszta, kontrola, istotność danych oraz ich latencja – rynek prywatnych chmur, zarówno w modelu on-premises jak i at-the-edge, nieustannie rośnie. Klienci korporacyjni w różnych branżach wykorzystują chmury prywatne w ramach hybrydowych strategii multi-cloud i transformacji cyfrowej. Jednak oferowane do tej pory chmury prywatne nie spełniały oczekiwań ze względu na ich zawiłość, manualne procesy, brak nadzoru oraz wąsko ukierunkowane rozwiązania, które nie były w stanie sprostać potrzebom przedsiębiorstw.

Odpowiadając na ten problem, HPE GreenLake stało się idealnym rozwiązaniem dla organizacji, które chcą wdrożyć prywatne chmury w modelu pay-per-use, od poziomu pojedynczej jednostki organizacyjnej po duże, międzynarodowe inicjatywy obejmujące tysiące aplikacji i obciążeń.

Dlatego HPE Private Cloud Enterprise zostało zaprojektowane zarówno do aplikacji tradycyjnych, jak i natywnych dla chmury. Ma ono modułową infrastrukturę i oprogramowanie, oraz obsługuje wdrażanie rozwiązań typu bare metal, kontenerowych oraz na maszynach wirtualnych.

HPE GreenLake oferuje usługi chmurowe w zakresie danych, przechowywania i obliczeń
Nowe usługi, zaprezentowane przez HPE, pomogą organizacjom przeprowadzać modernizację opartą na danych. Wśród rozwiązań znajdują się:

  • HPE GreenLake for Data Fabric usługa zarządzania, która zawiera gotową do analizy architekturę data fabric dla środowisk hybrydowych. Usługa ta zwiększa produktywność dzięki zastosowaniu pojedynczego magazynu danych dającego dostęp do danych w całej firmie.
  • HPE GreenLake for HCI (Hyperconverged Infrastructure) – zapewnia operacje w chmurze z interfejsem opartym na SaaS w celu uproszczenia zarządzania maszynami wirtualnymi (VMS) i infrastrukturą w środowisku chmury hybrydowej.
  • HPE GreenLake for Block Storage to pierwsze w branży rozwiązanie blokowej pamięci masowej jako usługi (STaaS). Zapewnia ono gwarantowaną 100% dostępność danych w modelu chmurowym. Nowe rozwiązania STaaS obejmuje usługi uniwersalne, oferując klientom możliwość wykorzystania zoptymalizowanej pod względem kosztów usługi pamięci masowej.
  • HPE GreenLake for Disaster Recovery – prosta w użyciu platforma o nieograniczonej skalowalności w modelu pay-as-you-go. Dzięki niej organizacje mogą odzyskać dane w przeciągu kilku minut. Niezależnie od tego, czy awaria była spowodowana oprogramowaniem ransomware, przerwami w dostawie energii elektrycznej, czy była skutkiem klęski żywiołowej, organizacje z łatwością wznowią pracę dzięki wiodącym w branży RPO i RTO.
  • HPE GreenLake for Backup and Recovery – zapewnia wydajne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych w AWS.
  • HPE GreenLake for Compute Ops Management – platforma pozwala uprościć i zautomatyzować zarządzanie całym cyklem operacji obliczeniowych. HPE GreenLake for Compute Ops Management zapewnia nowoczesny model operacyjny w chmurze, który ujednolica operacje obliczeniowe as-a-service za pośrednictwem wspólnej konsoli do monitorowania i zarządzania wszystkimi urządzeniami obliczeniowymi, od brzegu sieci po chmurę.

HPE GreenLake – rozwiązania branżowe

HPE GreenLake rozwija również swoją gamę usług dla konkretnych branż, w oparciu o partnerstwa i integracje z ISV z danych domen. Kilka przykładów znajduje się poniżej.

  • HPE GreenLake for Payments – kompleksowa usługa płatnicza HPE GreenLake w modelu pay-per-use, umożliwiająca organizacjom modernizację ich środowiska płatniczego, oraz szybkie wprowadzanie innowacji przy zachowaniu zgodności z najnowszymi przepisami.
  • HPE GreenLake wspólnie z FIS Ethos – to personalizowana platforma do analizy danych w czasie rzeczywistym, która wykorzystuje technologie firmy FIS, wiodącego dostawcy rozwiązań dla instytucji finansowych każdej wielkości. Aby zwiększyć zaangażowanie klientów online, biznes wymaga dostępu do danych w czasie rzeczywistym, które znajdują się w wielu lokalizacjach, oraz narzędzi pozwalających je zrozumieć. HPE GreenLake with FIS Ethos umożliwia firmom spersonalizowaną analizę zaangażowania klienta w oparciu o dane w czasie rzeczywistym, czym organizacje moga się posłużyćy, aby wzmocnić lojalność klienta oraz ogólną rentowność firmy.

 

Zaktualizowana platforma HPE GreenLake oraz HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise będą dostępne od września 2022 roku.

HPE proponuje również możliwości finansowania za pośrednictwem HPE Financial Services, co umożliwia organizacjom sfinansowanie inicjatyw mających na celu modernizację przetwarzania danych z wykorzystaniem HPE GreenLake.

Więcej: https://www.hpe.com/us/en/greenlake.html

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl