INEA na sieciach Światłowód Inwestycje

INEA na sieciach Światłowód Inwestycje

INEA otwiera nowy rozdział w historii swojej działalności – będzie docierać z usługami do wszystkich gospodarstw domowych znajdujących się w zasięgu sieci światłowodowych należących do Światłowód inwestycje. Dzięki tej współpracy zasięg INEA zwiększy się docelowo o 2,4 mln adresów w całym kraju.

W połowie 2020 roku INEA rozpoczęła świadczenie usług poza Wielkopolską. Był to ważny moment w historii firmy, rozpoznawalnej wcześniej głównie lokalnie. Dostawca najszybszego Internetu domowego w Polsce wykorzystał swoje blisko 30-letnie doświadczenie na rynku telekomunikacyjnym i z powodzeniem przeniósł je na inne regiony kraju. Dziś INEA świadczy usługi dla ponad 300 tysięcy klientów indywidualnych na terenie 8 województw.

 

Teraz przyszedł czas na kolejną zmianę w strategii operatora. Jak dotąd INEA skupiała swoje działania na sieciach wybudowanych przez spółki z Grupy – zasięg jej usług (bazujący na otwartych sieciach światłowodowych Fiberhost) wynosi obecnie 960 tysięcy gospodarstw domowych w kraju. Teraz operator zdecydował się na kolejny krok, którym jest podpisanie umowy ze Światłowód Inwestycje na świadczenie usług w modelu BSA. Dzięki temu zasięg INEA wzrośnie docelowo o dodatkowe 2,4 mln adresów.

– Współpraca ze Światłowód Inwestycje to ważny moment w historii INEA i bardzo się z niej cieszymy. INEA to od zawsze dostawca z ambicjami, przed nami nowe wyzwania, których już nie możemy się doczekać. Współpracę ze Światłowód Inwestycje rozpoczniemy od Wielkopolski, bo dobrze znamy ten rynek, marka INEA funkcjonuje na nim od lat i kojarzy się z najlepszymi usługami światłowodowymi – komentuje Maciej Piechociński, Prezes INEA Sp. z o.o.

Test TP-Link Archer MR500 – przepustka do bezprzewodowej wydajności 4G+

Podpisana umowa z INEA to kolejny ważny i strategiczny element w rozwoju spółki Światłowód Inwestycje. Współpraca ta, to również znakomitej jakości usługi, które będą mogli wybrać użytkownicy znajdujący się w zasięgu naszej sieci. INEA już dziś zyska dostęp do ponad miliona gospodarstw domowych, a w przyszłości zasięg powiększy się o kolejne 1,4 miliona adresów. – komentuje Magdalena Russyan, Członek Zarządu Światłowód Inwestycje Sp. z o.o

Umowa pomiędzy INEA i Światłowód Inwestycje zawarta została na czas nieokreślony, obejmuje ona wszystkie sieci należące do operatora.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: