Xiaomi Electric Scooter 4 Pro – z certyfikatem „Gold” IoT Security Rating

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro – z certyfikatem „Gold” IoT Security Rating

Xiaomi, wiodąca na świecie firma produkująca inteligentną elektronikę użytkową podało, że najnowsza hulajnoga elektryczna Xiaomi Electric Scooter 4 Pro uzyskała certyfikat IoT Security Rating na poziomie Gold od Underwriter Laboratories Inc, międzynarodowego instytutu badawczego zajmującego się bezpieczeństwem, z siedzibą w USA. Potwierdza to, że Electric Scooter 4 Pro jest pierwszą na świecie e-hulajnogą z tak wysokim poziomem zabezpieczeń. Certyfikat wskazuje, że podstawy bezpieczeństwa rozwoju produktów IoT firmy Xiaomi są zgodne z międzynarodowymi standardami. Xiaomi jest jednym z czołowych producentów elektrycznych hulajnóg na świecie i w Polsce.

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro
Xiaomi Electric Scooter 4 Pro

Przyznanie certyfikatu tej hulajnodze ogłoszono podczas dorocznego Miesiąca Świadomości Bezpieczeństwa i Prywatności. Firma zorganizowała szkolenia dla pracowników i seminaria eksperckie w Parku Technologicznym Xiaomi w Pekinie w Chinach oraz w Technologicznym Centrum Operacyjnym Xiaomi w Singapurze.

Test Xiaomi Watch S1 – styl i szyk dla aktywnych

Już po raz trzeci Xiaomi zorganizowało specjalne warsztaty dla swoich inżynierów i innych pracowników oraz poprowadziło spotkania i dyskusje z przedstawicielami branży i ekspertami ds. bezpieczeństwa IT na temat znaczenia bezpieczeństwa danych i ochrony prywatności użytkowników. Xiaomi wydało również zaktualizowane dokumenty typu white paper, dotyczące ochrony prywatności wraz z rocznym raportem przejrzystości, w którym wyszczególniono działania firmy związane z bezpieczeństwem danych.

Firma zorganizowała szkolenia dla pracowników i seminaria eksperckie w Parku Technologicznym Xiaomi w Pekinie w Chinach oraz w Technologicznym Centrum Operacyjnym Xiaomi w Singapurze. Celem miesiąca bezpieczeństwa było wzmocnienie ochrony prywatności użytkowników oraz budowanie zaufania do produktów Xiaomi poprzez przejrzystość i odpowiedzialność.

Xiaomi zbudowało kompleksową strukturę zarządzania, w celu ochrony bezpieczeństwa danych i prywatności użytkowników. Obejmuje ona współpracę między ekspertami ds. cyberbezpieczeństwa, inżynierami systemów operacyjnych smartfonów i ekspertami ds. zgodności z prawem. Nad tymi specjalistami czuwa Komitet ds. Bezpieczeństwa i Prywatności, któremu przewodzi kadra kierownicza wyższego szczebla.

Posiadając największą na świecie konsumencką platformę AIoT, Xiaomi stale pracuje nad poprawą bezpieczeństwa i ochrony prywatności. Xiaomi zorganizowało swój piąty doroczny szczyt bezpieczeństwa IoT w dniach 29 i 30 czerwca w Pekinie. Kierownictwo firmy i eksperci z branży dyskutowali na temat szerokiego zakresu zagadnień, od ram zarządzania bezpieczeństwem informacji i transgranicznych transferów danych, do bezpieczeństwa podłączonych do Internetu pojazdów elektrycznych.

Test Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro – robot z laserem

Xiaomi stworzyło swój Komitet Bezpieczeństwa i Prywatności w 2014 roku. W 2016 roku Xiaomi stało się pierwszą chińską firmą, która otrzymała certyfikat od TrustArc. Xiaomi przyjęło ogólne rozporządzenie o ochronie danych Unii Europejskiej (RODO) w zakresie oceny zgodności w 2018 roku. W 2019 roku praktyki bezpieczeństwa i prywatności Xiaomi zostały certyfikowane na ISO/IEC 27001, ISO/IEC 27018. W ubiegłym roku Xiaomi opublikowało swój pierwszy raport przejrzystości, jako pierwsza marka smartfonów z systemem Android. W tym roku Xiaomi uzyskało certyfikat rejestracji NIST CSF (National Institute of Standards and Technology, Cybersecurity Framework), dodatkowo wzmacniając swoje możliwości ochrony danych.

Aby zapoznać się z wyżej wymienionymi białymi księgami i raportami, należy skorzystać z Centrum Zaufania Xiaomi: https://trust.mi.com/.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: