RFBenchmark (czerwiec 2022) – Internet mobilny bez rewolucji

RFBenchmark (czerwiec 2022) – Internet mobilny bez zmian

Portal RFBenchmark.pl opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w czerwcu 2022. Po raz kolejny eksperci przyjrzeli się prędkości i jakości Internetu mobilnego na polskim rynku usług komórkowych. Nie zanotowano dużych zmian w porównaniu z poprzednim miesiącem. W kategorii średniej szybkości pobierania danych nadal prowadzi T-Mobile, pod kątem średniej szybkości wysyłania danych Play, a najniższy średni wynik ping należy do Orange.

RFBenchmark (czerwiec 2022)

W czerwcu aplikacja RFBENCHMARK zebrała 197 094 pomiarów wykonanych dzięki użytkownikom i entuzjastom technologii mobilnych w Polsce.

Średnia szybkość pobierania danych

Sytuacja w klasyfikacji średniej szybkości pobierania danych LTE jest od kilku miesięcy niemal taka sama. Najlepszym operatorem w czerwcu okazał się T-Mobile (37,9 Mb/s), który wyprzedził Orange (36,9 Mb/s).

Średnia szybkość wysyłania danych

W klasyfikacji średniej prędkości na dość wyraźnym prowadzeniu jest Play (19,1 Mb/s). Kolejne miejsca zajmują z kolei Orange (17,8 Mb/s). Na trzecim miejscu ex aequo znalazły się T-Mobile i Plus (16,9 Mb/s).

Najniższa wartość ping

Orange liderem (30,8 ms) i widocznie dystansuje rywali. T-Mobile ze srebrem (32,6 ms), a ostatnie miejsce na podium dla Play (33,6 ms). Stawkę zamknął Plus (37,1 ms).

Kliknij i przeczytaj pełen raport za czerwiec 2022

Czytaj też: RFBenchmark (maj 2022) – Internet mobilny – majowa stabilizacja

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: