Inteligentny jacht – urządzenia smart nie tylko w domach

Inteligentny jacht – urządzenia smart nie tylko w domach

Urządzenia do automatyzacji mieszkań czy domów znajdują coraz częściej zastosowanie także w innych aspektach naszego życia.
Holender Martijn Maas wykorzystał urządzenia FIBARO – marki Nice
globalnego wiodącego dostawcy rozwiązań dla sektorów Home & Building management i Security – do automatyzacji swojego jachtu.

Inteligentny jacht

Martijn Maas mieszka na pokładzie żaglówki „Raven” wraz z żoną i psem. Ich marzeniem jest żeglowanie po świecie. Aby jego jacht mógł pełnię rolę domu i aby rodzina czuła się na nim bezpiecznie,  Martijn postanowił „dla zabawy, ale także dla komfortu i bezpieczeństwa
– wyposażyć ją w urządzenia smart.

 

Sercem systemu zainstalowanego na łodzi jest centrala Home Center 3 Lite. To do niej podłączone są takie urządzenia jak: grzejnik elektryczny, czujniki dymu, detektor CO, taśmy ledowe, osuszacz, światła, regulatory temperatury, wykrywacze ruchu, koc elektryczny, itp.

Wśród urządzeń FIBARO – marki Nice, na łodzi znalazły się:

  • CO Sensor zamontowany w salonie głównym, czyli tam, gdzie znajduje się kuchenka gazowa, a w przyszłości nagrzewnica na olej napędowy,
  • czujnik Aeotec TriSensor, który służy do wykrywania ruchu i aktywuje kontroler FIBARO RGBW, który oświetla pasek LED RGB w korytarzu między salonem a kabiną rufową,
  • dwa czujniki dymu Smoke Sensor – w głównym salonie i kabinie rufowej (sypialnia
    z tyłu łodzi), oraz w pomieszczeniu gdzie znajdują się baterie akumulatorów – stwarzające relatywnie największe ryzyko pożaru,
  • Wall Plug dla zaślepki elektrycznej w sypialni w kabinie rufowej,
  • Walli Switch zainstalowany w sypialni, po to, by automatycznie uruchomić koc elektryczny lub zapalić światło w przedpokoju.

Centrala Home Center 3 Lite daje możliwości zaprogramowania wielu scenariuszy. Właściciel jachtu wykorzystuje te możliwości dla wszystkich zainstalowanych tam urządzeń smart. Sterowanie odbywa się przy użyciu urządzenia KeyFob oraz alertów ITTT i iPhone’a.

Recenzja urządzeń smart home z serii Tapo

Polecamy uwadze flim opublikowany na platformie YouTube, gdzie Martijn Maas prezentuje wszystkie rozwiązania smart zainstalowane na jachcie “Raven”:

Urządzenia smart znajduja coraz szersze zastosowanie w naszym życiu. Wykraczają już daleko poza nasze domy. Okazuje się, że kreatywni użytkownicy sami potrafią znaleźć dla nich coraz szersze zastosowania. Jacht “Raven” jest na to jak najlepszym przykładem.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]