LG – wysokiej klasy soundbary na 2022 rok

LG – wysokiej klasy soundbary na 2022 rok

Firma LG Electronics Polska ogłosiła wprowadzenie na rynek linii soundbarów LG na rok 2022. Obejmuje ona gamę wyjątkowych nowych modeli, które podnoszą jakość domowej rozrywki poprzez doskonałe brzmienie, wygodne funkcje i stylowe, ekologiczne wzornictwo.

Najnowsze wysokiej klasy soundbary1 firmy LG wynoszą kino domowe na zupełnie nowy poziom, zapewniając mocny i precyzyjny dźwięk wielokanałowy z pierwszym na świecie głośnikiem centralnym skierowanym ku górze, dzięki czemu tworzą wyjątkowo realistyczną scenę dźwiękową. Centralny głośnik skierowany ku górze poprawia brzmienie dialogów i dokładniej „pozycjonuje” dźwięki w przestrzeni, przez co filmy i inne treści są bardziej realistyczne.
Sztandarowy model serii 2022, czyli S95QR, to kompletny pakiet i idealne rozwiązanie dla miłośników kina domowego. Oferuje on moc wyjściową 810W, 9.1.5 kanałów i skierowane w górę głośniki centralne. Najwyższej klasy soundbar firmy LG ma łącznie pięć skierowanych do góry kanałów – trzy na samym soundbarze i dwa w bezprzewodowych głośnikach tylnych. Tworzy to bogatą, dynamiczną scenę dźwiękową, która otacza użytkowników i wciąga ich głębiej w akcję na ekranie oraz sprawia, że treści Dolby Atmos i DTS:X są jeszcze bardziej wciągające.
soundbary
W tym roku model S95QR klasy premium wyposażono również w zmodernizowane bezprzewodowe głośniki tylne, które obsługują sześć kanałów audio. Dzięki dwóm głośnikom skierowanym w górę, uzupełniającym cztery głośniki przednie i boczne, tylne głośniki S95QR równomiernie rozprowadzają dźwięk pod imponująco szerokim kątem 135 stopni. Ta ulepszona funkcjonalność zapewnia użytkownikom większą swobodę w rozmieszczaniu głośników i jest szczególnie przydatna w miejscach o ograniczonej przestrzeni.
Soundbar S95QR i inne wybrane modele soundbarów LG 20222 są wyposażone w mocniejszy odbiornik bezprzewodowy, który pozwala na większe odległości między soundbarem, subwooferem i głośnikami tylnymi bez negatywnego wpływu na jakość dźwięku. Modele LG klasy premium zapewniają także niezakłócone oglądanie i słuchanie muzyki dzięki ulepszonej stabilności połączenia bezprzewodowego, która w znacznym stopniu zapobiega przerwom i opóźnieniom w odtwarzaniu dźwięku. Natomiast tryb Music Mode z technologią Horizon firmy Meridian Audio umożliwia soundbarom 2022 miksowanie dźwięku dwukanałowego do 7.1-kanałowego, co pozwala uzyskać bardziej realistyczny akustyczny dźwięk przestrzenny.
Najnowsze wysokiej klasy modele firmy LG obsługują technologie Dolby Atmos i DTS:X3, dzięki czemu miłośnicy kina mogą cieszyć się autentycznymi wrażeniami kinowymi w zaciszu własnego salonu. Nowością w tegorocznych soundbarach LG jest obsługa technologii IMAX Enhanced4, która zapewnia nowy poziom trójwymiarowości dźwięku podczas odtwarzania kompatybilnych treści.
Graczom spodoba się obsługa w linii soundbarów 2022 funkcji zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR) i automatycznego trybu niskiego opóźnienia (ALLM). Dzięki doskonałej synchronizacji dźwięku z rozgrywką na ekranie sprawiają one, że gry na konsolach stają się bardziej wciągające5. Miłośnicy muzyki również będą zadowoleni z obsługi przez soundbar LG wysokiej jakości serwisów strumieniowego przesyłania muzyki.
Jak można się było spodziewać, najnowsze soundbary firmy LG oferują bezproblemową obsługę, łatwe sterowanie i wygodną łączność. LG WOWCAST – moduł Wi-Fi do obsługi dźwięku, który montuje się z tyłu telewizora – umożliwia odtwarzanie bezstratnego dźwięku wielokanałowego (do 7.1.4 kanałów) bez połączenia kablowego między soundbarem a telewizorem6. Co więcej, posiadacze telewizorów LG mogą sterować nowymi modelami soundbarów za pomocą pilota do telewizora lub głosowo. A po włączeniu trybu TV Sound Mode Share mogą korzystać z zalet zaawansowanego przetwarzania dźwięku z telewizorów LG na mocniejszych głośnikach soundbara LG7Soundbary 2022są również wyposażone w funkcję AI Room Calibration, która inteligentnie dostosowuje poziom niskich częstotliwości do rozmiarów pomieszczenia, zapewniając optymalne odtwarzanie dźwięku.
Soundbar firmy LG niezmiennie wyznacza standardy w zakresie projektowania przyjaznego dla środowiska: wykorzystuje surowce wtórne i materiały nadające się do łatwego recyklingu, podczas pracy zużywa minimalną ilość energii i dostarczany jest w ekologicznym opakowaniu. Wszystkie modele z 2022 roku zostały wyróżnione przez SGS Société Générale de Surveillance SA ze Szwajcarii jako produkty o minimalnym wpływie na środowisko.
Wykorzystują dżersej poliestrowy wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu, który spełnia wymogi Globalnego Standardu Recyklingu (GRS)8. Ponadto zaprojektowane w zrównoważony sposób soundbary firmy LG zawierają części wykonane z żywicy plastikowej pochodzącej z recyklingu i zostały zatwierdzone przez UL w ramach procedury ECVP (Environmental Claim Validation Procedure). Dzięki minimalnemu i efektywnemu zużyciu energii soundbary 2022 firmy LG mają też certyfikat ENERGY STAR®.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: