Deski elektryczne — jak wybrać najlepszą?

Deski elektryczne — jak wybrać najlepszą?

Deski elektryczne szturmem podbiły serca miłośników nowoczesnych urządzeń i gadżetów elektrycznych. W błyskawicznym tempie stały się jednym z chętniej wręczanych prezentów na komunię czy urodziny. To również niemała konkurencja dla hulajnóg elektrycznych. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając deski i deskorolki elektryczne.

Deski elektryczne

Elektryczne deski dla dzieci i dorosłych

Deskorolka elektryczna dla dorosłych to nie tylko źródło dobrej zabawy, ale przede wszystkim także praktyczny środek transportu. Za jego pomocą pokonasz drogę do pracy w miejskiej przestrzeni bez tkwienia w korkach.

Gadżet ten od hulajnogi czy roweru różni się niewielkim rozmiarem i mobilnością. W związku z tym jego przechowywanie jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku dwóch wymienionych wcześniej środków transportu. Zarówno więc w domu jak i pracy potrzeba ci będzie jedynie odrobinę przestrzeni: deski elektryczne z powodzeniem schowasz pod łóżko, do szafy czy pod regał magazynowy.

Dzieci zaś do tego rodzaju gadżetów podchodzą raczej jak do kolejnej, nowoczesnej zabawki. Obecnie młodzież w wieku szkolnym chętnie używa ich również jako transportu do pokonywania niewielkich odległości, jednak młodych użytkowników częściej widać na elektrycznych deskorolkach w skate parku.

Nakładka do deski elektrycznej

Deski elektryczne

W sklepach znajdziesz również uniwersalne nakładki na deski elektryczne, dzięki którym stworzysz oryginalny i bezpieczny pojazd także dla młodszych dzieci (już od 7 roku życia). Jest to najczęściej metalowa konstrukcja, zapewniająca stabilność połączona z gumowymi rączkami i podporą stóp. Dzięki temu maluch ma większą kontrolę nad jazdą, która odbywa się w komfortowej pozycji siedzącej.

Długość takich nakładek z reguły jest regulowana, więc posłuży ona maluchom przez długi czas, ponieważ będzie „rosła” wraz z nimi. W przypadku młodszych użytkowników gadżeciarskim wyborem będzie również podświetlana deskorolka elektryczna, zapewniająca jeszcze więcej frajdy z jazdy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając deskorolkę elektryczną?

Niezależnie od tego, czy wybierasz deskę dla dziecka, czy dla dorosłej osoby jest kilka elementów, które powinieneś uwzględnić przed zakupem.

Zasięg

Zasięg deski mówi o tym, ile kilometrów przejedziesz na desce na jednym ładowaniu. Jeśli planujesz używać jej jako środka transportu, zasięg ten powinien być jak najdłuższy. Obecnie nowoczesne deski elektryczne na jednym ładowaniu są w stanie przejechać nawet do 60 km.

Moc

Moc silnika wpływa bezpośrednio na maksymalną prędkość oraz szybkość, z jaką deska się rozpędza. Jeśli poszukujesz gadżetu dla dzieci, wystarczy ci moc silnika sięgająca 350W. Szukasz czegoś dla dorosłych, co pozwoli ci rozpędzić się nawet do 40 km/h? W takim razie zainwestuj w deskę o większej mocy!

Czas ładowania

Elektryczna deskorolka dla dzieci, która osiąga prędkość 12 km/h, wyposażona w baterię litową, ładuje się około 3 godzin. To zadowalający wynik, biorąc pod uwagę, że dzieci zwykle się niecierpliwią, chcąc jak najszybciej korzystać z urządzenia. Zwróć więc uwagę na to, ile czasu ładuje się wypatrzony przez ciebie model i na jak długą jazdę pozwala.

Maksymalne obciążenie

Upewnij się, że wybrana przez ciebie deska wytrzyma ciężar twojego ciała. Deskorolka elektryczna dla dzieci ma z reguły znacznie mniejsze maksymalne obciążenie, niż wariant dla dorosłych. Jeśli więc szukasz deski dla dorosłych, wybieraj modele o jak największym maksymalnym obciążeniu.

Dobrze dobrana elektryczna deska stanie się nie tylko nowoczesnym gadżetem rozrywkowym, ale również praktycznym urządzeniem do codziennego transportu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: