Gigaset GL7 – klapka z KaiOS i 4G

Gigaset GL7 – klapka z KaiOS i 4G – inteligentna forma, inteligentne funkcje – nowy telefon łączy dwa światy

Gigaset GL7
Gigaset GL7

Prawdziwe klasyki powracają – Gigaset zaprezentował model GL7, telefon typu clamshell. Pierwsze modele z klapką pojawiły się na rynku w połowie lat 90, kiedy nikt nie słyszał jeszcze o technologii 4G i aplikacjach WhatsApp oraz Facebook. Dziś GL7 posiada dwa ekrany, a na zewnętrznym wyświetlaczu można sprawdzić m.in. godzinę i rozmówcę, który do nas dzwoni. Po otwarciu klapki zobaczymy 2,8-calowy ekran i duże przyciski. Dla większego bezpieczeństwa z tyłu urządzenia umieszczono przycisk alarmowy SOS.

Test Gigaset GS5 – smartfon na każdą okazję

Po prostu niezawodny

Zewnętrzny wyświetlacz GL7 pokazuje użytkownikowi najważniejsze informacje, takie jak połączenia przychodzące, wiadomości tekstowe, poziom naładowania baterii i czas. Główny wyświetlacz, po zamknięciu klapki, jest doskonale chroniony. Nie ma możliwości przypadkowego naciśnięcia przycisków na klawiaturze. Połączenia można odbierać po prostu otwierając klapkę.

Gigaset łączy klasyczne zalety telefonu typu clamshell z nowymi rozwiązaniami. Przyjazne dla użytkownika funkcje, duże klawisze, powiększona czcionka. Ponadto nowoczesny system operacyjny KaiOS, dostęp do sklepu z aplikacjami KaiOS AppStore, dedykowany klawisz WhatsApp oraz Dual SIM, a także osobny slot na kartę pamięci sprawiają, że GL7 jest telefonem, który wydaje się klientom znajomy, a jednocześnie niezawodny, zapewniający kontakt z przyjaciółmi i rodziną zawsze i w każdej sytuacji.

Test Gigaset GS3 – długodystansowiec i bezprzewodowe ładowanie

Większe jest lepsze

Kompaktowa obudowa o wymiarach 117x58x24mm sprawia, że GL7 jest idealnym towarzyszem w każdej kieszeni. Waga wynosi zaledwie 126 gramów, a wytrzymała konstrukcja sprawia, że GL7 jest trwały i solidny. Ekran główny oraz klawiatura są chronione przez obudowę typu clamshell. Gigaset GL7 to także duże klawisze, przejrzyste menu, 300 godzin czuwania i 9 godzin rozmów na jednym ładowaniu, interfejs USB, Bluetooth 4.2, gniazdo 3,5 mm dla słuchawek, radio FM i aparat 2 MP do pamiątkowych zdjęć.

Fotografie i maks. 2000 wpisów w książce telefonicznej można przechowywać w wewnętrznej pamięci urządzenia o pojemności 4 GB, którą można również rozszerzyć o maksymalnie 128 GB za pomocą karty pamięci micro SDHC. Również w przypadku kart SIM nie ma kompromisów. Nawet jeśli używana jest dodatkowa karta pamięci, nadal dostępne są dwa gniazda nano-SIM – na przykład do wykonywania tanich połączeń na wakacjach za pomocą zakupionej na miejscu karty prepaid.

Powrót do przyszłości

GL7 – jako klasyczny telefon typu clamshell – może wydawać się nieco retro” – powiedział Thomas Prößdorf, product manager w firmie Gigaset. „Mogę zapewnić, że to wrażenie jest mylące. Celowo wybraliśmy taki kształt i formę telefonu ponieważ istnieje grupa klientów, która preferuje modele z klapką bardziej niż nowoczesne smartfony”.

Oprócz normalnych funkcji telefonu komórkowego, GL7 obsługuje sieci WiFi, 4G, ma także moduł GPS. Dzięki własnej przeglądarce jest w pełni przystosowany do korzystania z internetu. System operacyjny KaiOS, który jest specjalnie dostosowany do telefonów z klawiaturą, posiada własny sklep z aplikacjami, a także umożliwia dostęp do mediów społecznościowych, takich jak Facebook, WhatsApp czy YouTube. Naciśnięcie przycisku WhatsApp otwiera komunikator, w którym można czytać wiadomości oraz na nie odpowiadać. GL7 posiada również zintegrowany odtwarzacz muzyki i wideo. Na urządzeniu działają również proste gry. Moduł GPS umożliwia korzystanie z usług lokalizacyjnych, takich jak Google Maps.

Test Gigaset GX290: przygotowany na ekstremalne wyzwania, ładowany bezprzewodowo

Szczególnie praktyczny jest zintegrowany hotspot WLAN. 4G zapewnia stabilne połączenie internetowe, które w razie potrzeby można udostępnić także znajomym, rodzinie lub innym urządzeniom, np. tabletowi. W ten sposób GL7 staje się internetowym hotspotem dla urządzeń z większymi ekranami, na których można korzystać z internetu.

Wszystko proste – nawet w nagłych wypadkach

Na wszelki wypadek GL7 posiada dedykowany przycisk alarmowy SOS. Po jego naciśnięciu wywoływanych jest kolejno do pięciu predefiniowanych kontaktów z książki adresowej. Trwa to tak długo, aż uda się nawiązać połączenie z abonentem – w przeciwnym razie urządzenie rozpoczyna wybieranie ponownie od pierwszego numeru.

Gigaset GL7 dostarczany jest z zasilaczem, podstawką ładującą, akumulatorem, słuchawkami i skróconą instrukcją obsługi. Jest dostępny w kolorze tytanowej szarości. Według zapewnień firmy trafi także do sprzedaży w Polsce w cenie sugerowanej 499 PLN.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: