D-Link dołącza do Metaverse Standards Forum

D-Link dołącza do Metaverse Standards Forum

D-Link jako pierwszy producent z branży rozwiązań sieciowych przystąpił do Metaverse Standards Forum. Metaverse Standards Forum to nowo utworzona organizacja, której celem jest opracowywanie standardów interoperacyjności dla światów Metaverse.

D-Link dołącza do Metaverse Standards Forum

Firmy i organizacje biorą udział w tworzeniu podstawowych standardów, które posłużą jako fundamenty w erze Metaverse. D-Link jako główny członek będzie koordynować działania z organizacjami opracowującymi standardy (SDO – Standards Developing Organisations) z różnych branż, co ma celu przyspieszenie wdrażania norm dla światów Metaverse.

Test Motorola moto g62 5G – mobilno-rozrywkowe studio fotograficzne

Według niedawno przeprowadzonych badań Gartnera, 25% ludzi na świecie spędzi co najmniej jedną godzinę dziennie w świecie Metaverse w celach zawodowych, zakupowych, edukacyjnych, społecznych lub rozrywkowych. W przypadku organizacji na całym świecie, do 2026 roku 30% z nich opracuje produkty i usługi dla Metaverse.

We wczesnych stadiach rozwoju branży wokół Metaverse jedną z kluczowych kwestii jest interoperacyjność. Wiodące firmy technologiczne mają nadzieję, że wzrost i ewolucję Metaverse będzie napędzać Metaverse Standards Forum.

– Metaverse to miejsce współpracy ludzi z różnych kultur z wykorzystaniem wciągających doświadczeń wirtualnego świata. Metaverse musi być zbudowany na otwartych standardach z interoperacyjnością i spójnością, aby połączyć różne obszary i w pełni wykorzystać jego potencjał – powiedział CJ Chang, dyrektor generalny D-Link Corporation.

– D-Link, światowy lider w rozwiązaniach sieciowych, dołącza do Metaverse Standards Forum na wczesnym etapie jego powstania. Zamierzamy współpracować z partnerami z wielu branż w kwestiach standaryzacji tak, aby Metaverse stał się przystępniejszym doświadczeniem dla wszystkich.

Lista członków Metaverse Standard Forum znajduje się pod adresem https://metaverse-standards.org/members/

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: