KSW 72 – Tomasz Romanowski i Andrzej Grzebyk w walce wieczoru

KSW 72 – Tomasz Romanowski i Andrzej Grzebyk w walce wieczoru

Już w sobotę, 23 lipca, w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach odbędzie się gala KSW 72. Walką wieczoru będzie starcie pomiędzy Tomaszem Romanowskim, a byłym podwójnym mistrzem organizacji FEN w wadze średniej i półśredniej Andrzejem Grzebykiem. Oprócz pojedynku na szczycie kategorii półśredniej fani zobaczą siedem walk m.in. starcie zawodników klasy  piórkowej – Patryka Kaczmarczyka oraz Dawida Śmiełowskiego. Transmisja z gali KSW 72 będzie dostępna wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.

KSW 72

Tomasz Romanowski z federacją KSW związany jest od dwóch lat i obecnie znajduje się w ścisłej czołówce wagi półśredniej. Ostatni raz fani KSW mogli oglądać go podczas zwycięskiego starcia z Michałem Pietrzakiem. W pamięci widzów zapisał się również jego nokaut w walce z Chorwatem, Aleksandarem Rakasem oraz pojedynek z reprezentantem Mołdawi – Iona Surdu, który zakończył się jednogłośnym pozytywnym werdyktem dla Romanowskiego.

Recenzja polsat box 4K – dekoder z Polsat Box w praktyce

Od debiutanckiej walki w KSW Andrzeja Grzebyka, którą zwyciężył przez techniczny nokaut, minęły już dwa lata. Dziś plasuje się w pierwszej piątce zawodników wagi półśredniej i znany jest ze swojej niezwykłej determinacji, co pokazał podczas starcia z Litwinem, Mariusem Žaromskisem, gdzie mimo odniesionej kontuzji walczył niemal całą rundę, do momentu aż sędzia przerwał pojedynek. Rok temu Polak zrewanżował się nokautując Litwina już w pierwszej rundzie.

Innym ważnym starciem będzie pojedynek pomiędzy byłym mistrzem organizacji Armia Fight Night Patrykiem Kaczmarczykiem a Dawidem Śmiełowskim, który zwyciężył wszystkie swoje dotychczasowe walki przed czasem. Obaj zawodnicy chętnie wymieniają się uprzejmościami za pośrednictwem mediów społecznościowych, teraz różnice zdań będą mogli wyjaśnić w oktagonie.

Recenzja GONET.TV – inteligentna telewizja internetowa – czy warto?

Pozostałe starcia prezentują się równie interesująco. Walkę otwierającą galę stoczą ze sobą niedawni debiutanci KSW, obecnie zawodnicy wagi półśredniej – Robert Maciejowski i Arkadiusz Kaszuba. Pojedynek kobiet odbędzie się między Chorwatką, Sarą Luzar-Smajić, która ma za sobą cztery wygrane z rzędu, a Emilią Czerwińską, dwukrotną mistrzynią świata K1 oraz dziewięciokrotną mistrzynią Polski. Kolejne starcie będzie należało do Francuza Oumara Sy i debiutującego w KSW Łotysza Hasana Mezhieva. Walkę w kategorii koguciej stoczą natomiast były mistrz federacji Armia Fight Night Patryk Surdyn i debiutujący Portugalczyk Gustavo Oliveira, który w swoim życiu zwyciężył osiem pojedynków, z czego siedem przez nokaut lub poddanie.

Zobaczymy również starcie w kategorii lekkiej – byłego mistrza organizacji Thunderstrike Fight League Huberta Szymajdę, który zmierzy się z pierwszym zawodnikiem KSW reprezentującym Luksemburg Yannem Liasą. Michał Pietrzak zmierzy się natomiast z Holendrem Brianem Hooiem, który zadebiutuje w KSW po ostatnim zwycięstwie przez nokaut podczas gali UAE Warriors.

Transmisja gali KSW 72 rozpocznie się w sobotę, 23 lipca, od godz. 19.00 na platformie streamingowej Viaplay.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: