Miss Polski – wybrano najpiękniejszą Polkę 2022r.

Miss Polski – wybrano najpiękniejszą Polkę 2022r.

Miss Polski to tytuł, o którym marzy wiele młodych kobiet. W tym roku jury za najpiękniejszą Polkę uznało Aleksandrę Klepaczkę z Bukowca, która odebrała koronę z rąk Miss Polski 2021 Agaty Wdowiak w niedzielę 17. lipca, w trzeci dzień Festiwalu Piękna w Nowym Sączu. Gospodarzem wydarzenia był Nowy Sącz, a partnerem głównym Województwo Małopolskie. O to, by kreacje wszystkich uczestniczek gali były idealnie wyprasowane, zadbała szwajcarska marka Laurastar.

Miss Polski 2022
photo: Seweryn Cieślik @seweryncieslik

Finałową galę, która odbyła się w amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu, poprowadził Krzysztof Ibisz, Izabela Janachowska i Ilona Krawczyńska – jedna z sióstr ADiHD. W jury zasiadła tegoroczna laureatka Miss Supranational Lalela Mswane z RPA, a także prezenterka i dziennikarka Marcelina Zawadzka, prezes organizacji Miss Supranational i Nowej Sceny Gerhard Parzutka, Miss Polski 2021 Agata Wdowiak, dziennikarka Polsatu Paulina Sykut-Jeżyna, dyrektor generalny partnera konkursu, firmy Jubiler Schubert, Robert Czepiel, projektantka Viola Piekut oraz jedna z gwiazd wieczoru – Sławek Uniatowski.

Recenzja Gorenje AF1409DW – frytkownica beztłuszczowa

Wyjątkowy wieczór otworzyły: Miss Polski 2021 Agata Wdowiak oraz Daria. Wokalistka przywitała gości i widzów uroczystej gali finałowej utworem „Never Ending Story”. Kandydatki do tytułu Miss Polski najpierw zaprezentowały się w strojach kąpielowych z elementami układu choreograficznego autorstwa Anny Bubnowskiej, co zyskało duży aplauz publiczności.

Tradycyjnie podczas tego typu gali, finalistki występują w roli modelek. Tym razem zaprezentowały się w zwiewnych, lekkich wakacyjnych kreacjach projektu Joanny Muzyk oraz eleganckich, klasycznych sukniach wieczorowych, autorstwa Violi Piekut. Ozdobą gali był pokaz sukni ślubnych. By kreacje prezentowane przez kandydatki do tytułu Miss Polski wyglądały perfekcyjnie, wymagały idealnego wyprasowania. O to zadbała marka Laurastar, producent urządzeń do prasowania, który był partnerem pokazu.

Jak prasować

Parownice, systemy do prasowania i generatory pary Laurastar, które wykorzystują Ultradelikatną Suchą Parę, bardzo dobrze sprawdzają się na galach, gdzie liczy się czas, a ubrania muszą być idealnie gładkie. Sucha Para (DMS) to mieszanina pary wodnej, poddana działaniu wysokiej temperatury, która zamienia się w  suchą parę. Wydostając się z żelazka jest w 100 proc gazem i nie zawiera żadnej cząsteczki wody w stanie ciekłym. Dzięki całkowitemu braku wody,  wyprasowana tkanina jest od razu sucha, a stroje idealnie układają się na modelkach.

Laurastar

W drugiej części gali prowadzący ogłosili, że decyzją jurorów w TOP 5 znalazły się: Natalia Konofalska (Płock), Aleksandra Klepaczka (Bukowiec), Patrycja Krzywoń (Kraków), Sylwia Stasińska (Gdańsk) i Aleksandra Gronowska (Piotrków Trybunalski). Z tego grona została następnie wybrana jedna kandydatka, która otrzymała tytuł najpiękniejszej Polki oraz koronę wykonaną ręcznie ze srebra, wysadzaną białymi i czerwonymi kamieniami, w której znalazły się rubiny i kryształy górskie.

Organizatorzy oraz gospodarze konkursu: Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski ostatecznie przyznali tytuł najpiękniejszej Polki oraz koronę Aleksandrze Klepaczce. Miss Polski 2022 ma 22 lata, pochodzi z Bukowca (woj. łódzkie), a na co dzień pracuje w firmie IT jako rekruter oraz kończy studia na kierunku: inżynier zarządzania na Politechnice Łódzkiej.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: