Pogoda IMGW z danych Netatmo

Pogoda IMGW z danych Netatmo – IMGW korzysta z hiperlokalnych danych stacji pogodowych Netatmo 

Pogoda IMGW

Każdego dnia tysiące Inteligentnych Stacji Pogodowych Netatmo w całej Europie zbiera dokładne, lokalne informacje na temat temperatury, wilgotności, opadów i wiatru. Urządzenia tworzą jedną z największych sieci czujników warunków pogodowych na świecie. Po nawiązaniu współpracy pomiędzy Netatmo a organizacją EUMETNET z danych zebranych ze stacji pogodowych korzysta również polski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Recenzja Inteligentny Czujnik Jakości Powietrza w Pomieszczeniach Netatmo – czy warto?

Współpraca Netatmo z EUMETNET

EUMETNET jest europejską wspólnotą zrzeszającą 31 narodowych instytutów meteorologicznych, w tym IMGW. Organizacja ma na celu rozwój współpracy państw członkowskich w zakresie ustalania wspólnych standardów w wymianie danych i prognoz meteorologicznych czy kontroli ich jakości.

W ramach programu „Pogoda z Netatmo” francuski producent rozwiązań smart home wspiera meteorologów i instytuty meteorologiczne w prognozowaniu pogody i prowadzeniu badań. Między innymi poprzez udostępnianie lokalnych pomiarów pogodowych, które są dostępne dla członków EUMETNETu.

Nasza społeczność naukowców z całej Europy ściśle współpracuje z Netatmo. Pozwala to poprawiać jakość informacji pogodowych, ostrzeżeń i wskazówek dostarczanych ludziom oraz organizacjom wtedy, gdy najbardziej tego potrzebują” – dodaje Jacqueline Sugier z Programu Obserwacji EUMETNET.

Lokalne pomiary rejestrowane przez stacje Netatmo pomagają na przykład znacznie doprecyzować szczegóły zmian meteorologicznych, które są wykrywane przez rozmieszczone w różnych krajach satelity i radary pogodowe.

Recenzja Netatmo Weather -Inteligentna Stacja Pogodowa

Korzyści z lokalnych pomiarów

Odczyty i historia danych pogodowych są przydatne w wielu branżach, takich jak ubezpieczenia, nieruchomości, budownictwo, energetyka czy rolnictwo. W Szwajcarii zajmująca się nieruchomościami grupa Wüest Partner wykorzystuje odczyty z urządzeń Netatmo do tworzenia szczegółowych map termicznych miast, w których pracuje.

Clemens Richter, partner w grupie Wüest, wyjaśnia: „Miasta są coraz bardziej narażone na ekstremalne upały. Odczyty urządzeń Netatmo pozwalają nam zrozumieć, jak rozkłada się temperatura w różnych obszarach środowiska miejskiego. Informacje te pomagają tworzyć analizy w zakresie architektury, zdrowia publicznego i planowania miejskiego.”

Użytkownicy Netatmo mają pełny wybór, czy chcą udostępniać dane dotyczące aktualnych warunków atmosferycznych, a wszystkie przekazane informacje są anonimizowane. Dzięki temu nie trzeba obawiać się o zagrożenie prywatności. Ci którzy się na to decydują, stają się częścią licznej społeczności, zaangażowanej w gromadzenie informacji, z których płyną realne korzyści.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: