Bezpieczeństwo w podróży z certyfikatem

Bezpieczeństwo w podróży – spokojny sen w kamperach i na łodziach

Inteligentny Czujnik Tlenku Węgla od Netatmo zapewnia bezpieczeństwo pasażerom podróżującym w kamperach oraz na łódkach.  Produkt uzyskał certyfikat zgodności z normą EN 50291-2:2019. Przyznawany jest on czujnikom o wzmocnionej konstrukcji, odpornym na wstrząsy.

Bezpieczeństwo w podróży

Bezpieczeństwo w podróży

Podróże kamperem lub samochodem przystosowanym do nocowania w nim zyskują w ostatnich latach na popularności. Pozwalają na dużą dawkę wolności i niezależności podczas wyjazdu. Jednak nawet w czasie relaksu nie można lekceważyć potencjalnych zagrożeń. Jednym z nich może być obecność czadu w pojeździe spowodowana np. rozszczelnieniem się układu wydechowego czy wyciekiem z kuchenki gazowej.

Recenzja Inteligentny Czujnik Jakości Powietrza w Pomieszczeniach Netatmo – czy warto?

Badanie Netatmo przeprowadzone w listopadzie 2021 roku pokazuje, że co piąty Polak nie ma wystarczającej wiedzy w zakresie zabezpieczania się przed ewentualnym zatruciem czadem. Skuteczną ochroną jest wyposażenie swojego pojazdu lub łodzi w czujnik, który szybko wykryje niebezpieczeństwo i zniweluje ryzyko zatrucia. Przy jego wyborze warto zwrócić uwagę czy urządzenie zostało odpowiednio przebadane i spełnia wymagane normy. Można to łatwo zrobić sprawdzając certyfikaty przyznane czujnikowi.

Ochrona

Inteligentny Czujnik Czadu Netatmo mierzy poziom tlenku węgla w czasie rzeczywistym zarówno w domu czy mieszkaniu, jak i w każdym pojeździe rekreacyjnym. W przypadku wykrycia tego gazu ostrzega użytkowników sygnałem o sile 85 dB, dając znak do natychmiastowego opuszczenia miejsca.

Urządzenie wysyła również powiadomienie na smartfona. Daje to możliwość zareagowania na zagrożenie nawet jeśli użytkownik przebywa poza miejscem uwalniania się czadu. W domu czujnik przesyła informacje do aplikacji dzięki połączeniu Wi-Fi, natomiast w przypadku instalacji w furgonetce lub kamperze wystarczy przekaźnik 4G.

Czujnik otrzymał certyfikat CE (EN 50291) oraz certyfikat NF przyznawany wyłącznie urządzeniom spełniającym najwyższe standardy bezpieczeństwa. Obecnie jest zgodny również z certyfikatem EN50291-2:2019, co kwalifikuje go do użytkowania w przyczepach kempingowych, kamperach czy łodziach.

Recenzja Netatmo Weather – Inteligentna Stacja Pogodowa

Prosta i szybka instalacja

Inteligentny Czujnik Tlenku Węgla Netatmo pracuje na baterii o żywotności 10 lat i nie wymaga podłączenia do sieci elektrycznej. Instalacja jest szybka – wystarczy przymocować go na ścianie, a następnie pobrać aplikację Home + Security. Czujnik przeprowadza regularne autotesty poprawności działania.

Cena i dostępność

Inteligentny Czujnik Czadu Netatmo jest dostępny w sprzedaży w cenie 469,99 zł na stronie netatmo.pl oraz w sklepach Komputronik, X-kom, Media Expert, Euro i Salonach Denon.

Aplikacja Netatmo Home + Security jest darmowa i kompatybilna z urządzeniami z systemami iOS 15 i nowszymi oraz Android 5.0 i nowszymi.

Aplikacja internetowa Netatmo jest dostępna dla komputerów Mac i PC.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: